FAQ - všechny FAQ ze sekce

Daň z peněžního daru od nadace

Dobrý den, jsem studentkou doktorského studia a mám obdržet peněžní dar od jedné nejmenované nadace, který mě má podpořit při psaní disertační práce. Chtěla bych se zeptat, zda se mě týká daň z příjmu (našla jsem, že darovací daň byla zrušena). Jde o částku 30 000. Zdanitelné příjmy jinak nemám, pobírám doktorské stipendium. Byla bych Vám velmi vděčná za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Stipendium od budoucího zaměstnavatele

Syn studuje střední odbornou školu. Poslední 2 ročníky dostává po dobu 10 školních měsíců stipendium od budoucího zaměstnavatele, kde má uzavřenou smlouvu s tím, že po ukončení k němu nastoupí do pracovního poměru. K tomu má během roku nepravidelně dvě brigády, jednu o prázdninách u téhož zaměstnavatele a druhou u dalšího. Budu mu dělat daňové přiznání, mám potvrzení o příjmu ze závislé činnosti od budoucího zaměstnavatele, který mu zde sečetl příjem ze stipendia a z letní brigády jako celkové příjmy, a dále potvrzení o DPP z druhé brigády. Je příjem stipendia správně započítán mezi zdanitelné příjmy a podléhá u studenta dani z příjmu nebo má být na potvrzení vyčíslen samostatně a nezdaňuje se? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

vyplnění formuláře

Dobrý den, kromě hlavní činnosti, jsem v roce 2017 dělala i další činnosti na dohodu. Daňové přiznání si vyplňuji sama a narazila jsem na problém, že nevím, do jaké kolonky vyplnit : Úhrn skutečně sražené daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z příjmů ( par. 36 odst. 2 písm. o) zákona). Na formuláři v oddílu 7 jsem tuto možnost nenašla.

Celý příspěvek a Odpověd

oddanění manželky

Dobrý den, celková výše výdělku pro oddanění mjanželky nesmí přesáhnout 68000Kč. Počítá se tato částka z čisté nebo hrubé mzdy. Děkuji :)

Celý příspěvek a Odpověd

DPP + DPČ + OSVČ

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně daňového přiznání. Po celý rok 2017 jsem byla student, podnikala jsem na vedlejší činnost a zároveň jsem měla část roku brigádu na DPČ a pak část roku na DPP, u 2 zaměstnavatelů, nikdy ale ne současně a nikdy jsem neměla měsíční výdělek vyšší než 10 tisíc. U obou zaměstnavatelů jsem měla podepsané růžové prohlášení. Má otázka zní, zda je nutné do daňového přiznání uvést kromě příjmů z podnikání i příjmy z těchto brigád? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

HPP+DPP

Dobrý den, pracovala jsem na HPP 1-9 měsíc a 10-12 měsíc na DPP. Chci se zeptat jestli musím do daňového přiznání udávat i ůhrn přijmů z DPP- prohlášení podepsané bylo, ale výdělek byl do 10 000 Kč.

Celý příspěvek a Odpověd

HPP + DPP

Dobrý den, v roce v 2017 jsem pracovala na HPP (kde jsem doteď podávala daňové přiznání) a na DPP (měsíčně částka nepřesáhla 6 000,- Kč a zde jsem odváděla srážkovou daň). Má otázka zní, zda stačí, když podám daňové přiznání z HPP nebo musím vyplňovat i výdělky z DPP. Děkuji Vám za odpověď, už jsem z toho opravdu zmatená.

Celý příspěvek a Odpověd

půjčovna a DPH

Hezký večer, měla bych otázku ohledně DPH. Všude na internetu píšou DPH ohledně prodeje a nákupu. Bohužel jsem se nikde nedočetla jak je to s DPH při půjčování věci, konkrétně půjčování strojů a nářadí. Chtěla bych si založit firmu která se bude na tohle zaměřovat. Při otevření se chci do obratu 1. mil s cenou dostat pod konkurenci, protože veškeré půjčovny v okolí jsou plátci DPH. Chtěla bych se ujistit, že zákazník ušetří a firma (plátce DPH ) Bude mít méně papírování. Když ceny produktů budu mít bez DPH, tak zákazník ušetří protože nebude muset zaplatit DPH které má konkurence v ceně a firma ušetří čas s papírováním, kdy zaplatí za půjčovné které bude bez DPH a bude ve stejné výši jako u konkurence, kde bude cena bez DPH stejná. Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

daňové přiznání

Dobrý den, v roce 2017 jsem byla od 1.1. do 13.2. na nemocenské, od 14.2. na mateřské a poté na rodičovské dovolené. Musím podávat daňové přiznání?

Celý příspěvek a Odpověd

spolek

Dobrý den, rybářský spolek má ve vlastnictví rybník - vodní plocha. Dle § 8 odst. 1 písm. a) bod 4 z. č. 254/2001Sb., o vodách mu bylo vydáno povolení vodoprávním úřadem k chovu ryb, avšak ne za účelem podnikání. Je tento rybník předmětem daně z nemovitostí? Pokud ano, lze se z daně osvobodit dle § 4 odst. 1 písm. f? Spolek má ve vlastnictví stavbu, která leží na vedlejším pozemku a slouží jako sídlo spolku. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Partneři sekce

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.