Poradna - Stavební spoření

Přemýšlíte o stavebním spoření, jenže nevíte, které stavební spořitelně peníze svěřit a jak je to se státní podporou? Nebo už stavební spoření máte a uvažujete, jestli se vůbec vyplatí? Odpoví naše kalkulačka. Další otázky ohledně stavebního spoření můžete směřovat na experty v naší poradně. Nejdřív ale mrkněte na nejčastější dotazy a články v sekci stavební spoření, možná je mezi odpověďmi na ně i ta, kterou hledáte.

FAQ - všechny FAQ ze sekce

Stavební spoření na dítě u Wustenrotu

Dobrý den, moje vnučky (5 a 7 let) mají založené stavební spoření u Wustenrotu. Rodiče jim spoří už pátý a šestý rok. Letos jsme se dozvěděli, že nemohou peníze vybrat. Účelem spoření byly výhody tohoto produktu na které nás (a i ostatní rodiče nebo prarodiče) stavební spořitelna nalákala. Peníze by teď rodiče potřebovali na vybavení dětských pokojů, přilepšení při školní docházce (kroužky, školní a mimoškolní akce atd.). O co všechno je možné požádat opatrovnický soud, když se peníze nepoužijí na nějaký projekt (stavba RD a v něm pokoj pro děti). Asi nemá smysl stavební spoření pro malé děti, když ty peníze leží u spořitelny po šesti letech spoření dalších 12 let a jejich zhodnocení za tu dobu vzhledem k inflaci a cenovému vývoji je nula nula nic. Co se stane, když rodiče přestanou pravidelně platit? Je možné díky úrokům přespořit cílovou částku a tak ne vlastní vinou z toho mít sankce? Rodiče neuvažují o navýšení cílové částky a tím platit další poplatky. Děkuji. Čížková

Celý příspěvek a Odpověd

Kde nejvyhodneji sporit?

Dobrý den, jsem první rok v zaměstnání, nastoupil jsem v září 2014 hned po maturitě a nyní už mám nějaké našetřené peníze, jelikož zatím nemám moc velké výdaje, každý měsíc ušetřím mnoho peněz. Otázka tedy zní, kde mohu nejvýhodněji zúročit našetřené peníze a zároveň tam pravidelně vkládat další? Chtěl bych jednorázově někam vložit třeba 110 000,- a následně každý měsíc přidávat 5 000 - 7 000,-. Co jsem tak zkoumal, tak stále je nejvýhodnější stavební spoření a co se týče jednotlivých spořitelen, tak nejlepší je Wustenrot. Je tomu opravdu tak? Moc moc děkuji za rady.

Celý příspěvek a Odpověd

Ukončení spoření

Dobrý den,mohou rodiče ukončit stavební spoření za plnoleté dítě? Pokud taková možnost je, co je potřeba doložit? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

spoření

Hledám jednoduchou odpověď ,kde spořit nějaké peníze pro strýčka příhodu ? Třeba měsíčně 1000 Kč. Já vím že někomu je to směšné , ale víc nemohu a nemám .Kde nejlépe spořit ?Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

výběr peněz z předspoření

Dobrý den,mám dotaz. V loňském roce mi skončila smlouva o státním spoření u ČMSS řádnou výpovědí a výplatou naspořených prostředků.Naspořené peníze jsem momentálně nepotřebovala,nechala jsem je jako předspoření následné smlovy,jednalo se o 200000.Teď ale nastala situace,že bych ty peníze potřebovala,nechtěla bych ale spoření rušit,myslela jsem,že bych na účtě nechala vklady za 2 roky cca 45000 a zbytek bych vybrala.Zajímalo by mne,jestli by to tak šlo.Děkuji Hůlová

Celý příspěvek a Odpověd

Mimořádný vklad

Dobrý den, v rámci stavebího spoření mám sjednánu platbu 1000 Kč měsíčně (tj. 12 000 Kč ročně), na základě toho je vypočítávána státní podpora. Je dovoleno za kalendářní rok vložit mimořádně na účet stavebního spoření 20 000 Kč, abych získal maximální státní podporu 2000 Kč za rok? Nebo se musím držet striktně těch 12 000 Kč za rok? Tímto bych ani zdaleka nepřekročil cílovou částku, ani co se dalších roků týče. Pokud to jde, nejsou tam nějaké poplatky za mimořádný vklad? Děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Konec spořícího období u nezletilých dětí...jaké jsou další možnosti?

Dobrý den, končí nám šestileté spořící období u našich dětí (10 a 15 let). Spoříme u ČMSS. Chci se zeptat na další možnosti....mohu jim spořit dále, či musíme uzavřít nové smlouvy, jak nám tvrdí poradce ČMSS? Postihnou nás nějaké sankce, pokud budeme spořit dále, do doby dosažení plnoletosti dětí? Děkuji za info. Magda S.

Celý příspěvek a Odpověd

Výpověď stavebního spoření nezletilce

Dobrý den, spořím svému dítěti u SSČS od 9/2008. Letos jsme s manželem chtěli smlouvu ukončit, ale dozvěděla jsem se, že od 1.1.2014 dle NOZ musíme podstoupit Opatrovnický soud, který rozhodne, zda a za jakých podmínek můžeme smlouvu našeho patnáctiletého syna ukončit. Takovýto postup zavedla pouze SSČS - bez ohledu na věk dítěte, na výši naspořených prostředků, zda jsou rodiče ve shodě apod. Je možné, aby v souvislosti s NOZ zavedla SSČS takováto opatření? Nenutí nás jen nechat co nejdéle ležet peníze ve stavební spořitelně? Co mají dělat rodiče, jejichž dítěti je např. 10 let, nechat ležet dalších 8 let peníze ve stavební spořitelně? Smlouvu jsme zakládali v době, kdy nebyla platná tato opatření. Máme nějakou možnost, jak se bránit a dostat peníze ze stavební spořitelny do 18. věku našeho syna, aniž bychom žádali Opatrovnický soud? Děkuji za odpověď. Andrea M.

Celý příspěvek a Odpověd

Vyplatí se stavební spoření? Ano či ne?

Dobrý den, nedávno jsem začala pracovat a ráda bych si naspořila nějaké peníze do budoucna. Proto bych se Vás ráda zeptala, zda je v této době stavební spoření výhodné či ne? Pokud ano, u jaké firmy je nejvýhodnější? Pokud není, co je v dnešní době výhodné pro peníze? Kam je vkládat a nechat je, aby sami vydělávali? Nebo je nejrozumnější mít doma schované prasátko a vyjde to člověka úplně nastejno? Děkuji za odpověď a přeji krásný den. S pozdravem Kateřina H.

Celý příspěvek a Odpověd

Kdy vypovědět stavební spoření

Dobrý den, chci vypovědět smlouvu o stavebním spoření. Chci se zeptat jestli se doba výpovědi započítává do vázací lhůty. Konkrétně tím myslím, když např. moje vázací lhůta bude končit 20.8.2013 a výpovědní lhůta bude 3 měsíce, tak jestli je možné podat výpověď například v květnu, takže začne běžet od 1.6.2013 a peníze budou vyplaceny do 30.8.2013, tedy po uplynutí vázací lhůty. Nebo je možné podat výpověď až po ukončení vázací lhůty, takže peníze budou vyplaceny nejdříve 1.12.2013? Děkuji Michal Straka

Celý příspěvek a Odpověd

Stránka 1/2

Předchozí

1

Partneři sekce

Partner sekce

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna je nejvýkonnější stavební spořitelnou v ČR, dlouhodobě nejvyhledávanějším poskytovatelem úvěrů na bydlení a významným poskytovatelem finančních služeb. Její tržní podíl v úvěrech na bydlení překračuje 55 %. Základem úspěchů je výkonná obchodní síť 2200 renomovaných finančních poradců. ČMSS se orientuje na osobní poradenství, a to jak ve financování bytových potřeb a zhodnocování úspor, tak v zajištění budoucnosti a v základních bankovních produktech.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tomáš Kofroň

http://www.cmss.cz

Partnerem poradny od: 25.11.2013

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.