Poradna - Silniční daň

Daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, zkrátka majetkové daně – víte, že existují, ale nejste se jisti, jestli je musíte platit? Zkuste se zeptat v naší daňové poradně. Pokud se vás daň z nemovitosti nebo ostatní daně spojené s vlastnictvím majetku týkají, jistě oceníte i naši nabídku daňových formulářů a kalkulaček.

FAQ - všechny FAQ ze sekce

Jsme plátci SD?

Dobrý den, Plánujeme pro náš dětský domov koupit 7mimístné auto pro potřeby našich dětí - výlety, zájezdy apod. Budeme plátci SD? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Registrace k silnicni dani

Dobrý den, je třeba se registrovat k silniční dani, pokud jako OSVČ jsem - platce DPH využívající výdajové paušaly - vozidlo jsem nezahrnul do majetku, nicméně jsem uplatnil odečet DPH při nákupu - nevykazuji odpočty DPH na pohonné hmoty, servis apod - nevykazuji cestovní náhrady Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Platba záloh za osobní auto

Dobrý den, prosím o sdělení, zda se platí silniční daň z osobního auta i v měsících, kdy auto nebylo používáno. Jedná se o auto v majetku spol. s r.o., která postupně končí svoji činnost. Nebo je nutné v těchto měsících odmontovat značku a uložit ji do depozita? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

registrace auta na úvěr

dobrý den, nám prosím Vás následující dotaz. Právnická osoba pořídila 18. 12. 2013 osobní automobil na úvěr. K předání auta došlo v prosinci, máme fakturu, úvěrovou smlouvu, v prosinci máme v nákladech nákup PHM, auto bylo zařazeno do obchodního majetku v prosinci 2013. Velký technický průkaz nám zaslala úvěrová společnost až v lednu 2014, tzn. k přepisu došlo až 1/2014. Jak máme podat přiznání k silniční dani? Za 12/2013 nebo až k datu registrace, tj. od 1/2014? děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Silniční daň, náklady na pořízení auta

Dobrý den, jsem OSVČ na vedlejší činnost, auto jsem pořídila v březnu tohoto roku, zatím jsem se k silniční dani nepřihlásila, předpokládám, že zpětně to nejde. Ale pokud bych se přihlásila teď, je možné zahrnou náklady na pořízení auta do nákladů? Děkuji za odpověď. Nik.

Celý příspěvek a Odpověd

Silniční daň

Dobrý den, jsem OSVČ, auto mám pořízené před několika lety na IČO, uplatňují výdaje procentama. Auto NEpouzivam k podnikání. Jsem povinnen platit silniční daň ? Musím podat čestné prohlášení nebo jakým způsobem mužů dokázat že auto nepoužívám k podnikání ? dekuji

Celý příspěvek a Odpověd

Silniční daň - Postup placení

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaký je postup přihlášení se k placení silniční daně(kde se musím zaregistrovat, jaké jsou termíny pro placení), jestliže jsem začal podnikat jako OSVČ k 15.5.2012. Děkuji za odpověď. Maj.

Celý příspěvek a Odpověd

silniční daň - zálohy

Dobrý den, mám dotaz ohledně silniční daně. Chci zahájit podnikání jako vedlejší OSVČ. K podnikání budu využívat vozidlo. Musím se hned zaregistrovat k placení silniční daně a jaké čtvrtletní zálohy bych měl platit (Chtěl bych platit pouze za dny, kdy budu toto vozidlo k podnikání využívat)? Děkuji za odpověď. M.

Celý příspěvek a Odpověd

Poplatník daně

Dobrý den, mám dotaz ohledně silniční daně. Manžel koupil auto (je zapsaný v TP), které jsem používala pro své podnikání jako OSVČ. Uzavřeli jsme spolu prohlášení o užívání vozidla, náklady jsem zahrnovala do účetnictví. Kdo z nás se má přihlásit k dani a podávat přiznání? Díky.

Celý příspěvek a Odpověd

Partneři sekce

Partner sekce

Best Account

Best Account

Best Account nabízí svým klientům daňové poradenství, ale také vedení účetnictví, daňové evidence, mzdové agendy a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi vám pomůžeme i se zahraničním zdaněním, bez ohledu na to, jestli jste fyzická nebo právnická osoba.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborného kolegia při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme jak při řešení běžných situací, tak i v případech, kdy je potřeba využít nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z vás.
Víme, kde a jak vám ušetřit peníze a čas.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Tirolová

https://www.bestaccount.cz/

Partnerem poradny od: 26.2.2018

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.