DPH

Daň z přidané hodnoty je jedním z největších příjmů státní kasy. Jste plátcem DPH a máte nejasnosti? Odborníci z naší daňové poradny vám pomohou. Na Peníze.cz najdete také formulář přiznání k dani z přidané hodnoty a hodně napoví i články v sekci DPH.

FAQ - všechny FAQ ze sekce

Jake DPH fakturovat do Italie

Dobry den, jsme ceska firma s.r.o. jsme identifikova osoba, neplatci DPH.Mame zakaznika kteremu budeme prodavat a instalovat tepelne cerpadlo v Italii, zakaznik je Ital neplatce DPH. Jake DPH bychom mely fakturovat prijemci a zda musime platit neco italskemu statu. Moc dekuji

Celý příspěvek a Odpověd

Identifikovaná osoba

Dobrý den, měla bych takový dotaz. Jsem živnostník , neplátce dph. Když provádím služby s plněním v EU, musím se stát identifikovanou osobou a zasílat měsíčně souhrnná hlášení a platit DPH, když za mě platí daň odběratel služby, nebo-li dostávám je NETTO ....výplatu už strženou o DPH. A jak je to se stejnou věcí s místem plnění USA, kde DPH platí taky odběratel(přenesená daň) .....je nutné něco vyplňovat, nebo jen stačí poté zahrnout jen do daňového přiznání k dani z příjmu. děkuji moc za info

Celý příspěvek a Odpověd

půjčovna a DPH

Hezký večer, měla bych otázku ohledně DPH. Všude na internetu píšou DPH ohledně prodeje a nákupu. Bohužel jsem se nikde nedočetla jak je to s DPH při půjčování věci, konkrétně půjčování strojů a nářadí. Chtěla bych si založit firmu která se bude na tohle zaměřovat. Při otevření se chci do obratu 1. mil s cenou dostat pod konkurenci, protože veškeré půjčovny v okolí jsou plátci DPH. Chtěla bych se ujistit, že zákazník ušetří a firma (plátce DPH ) Bude mít méně papírování. Když ceny produktů budu mít bez DPH, tak zákazník ušetří protože nebude muset zaplatit DPH které má konkurence v ceně a firma ušetří čas s papírováním, kdy zaplatí za půjčovné které bude bez DPH a bude ve stejné výši jako u konkurence, kde bude cena bez DPH stejná. Předem děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Odpis PHM

Dobrý den Jsem plátce silniční daně dodávku mám jako soukromá osoba a používám vozidlo k podnikání mohu náklady na provoz vozidla a PHM vkládat do výdajů?Děkuji za odpověd

Celý příspěvek a Odpověd

Příjem služby ze zahraničí -neplátce DPH

Dobrý den, chtěla bych se informovat, pokud jsem živnostník, neplátce DPH a přijala jsem službu ze zahraničí, ale jako výdej si ji nebudu uplatňovat (využiji jen paušální výdeje), je nutné se i přesto zaregistrovat jako identifikovaná osoba k DPH? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

DPH na vstupu a výstupu

Dobrý den, prosím o radu v oblasti DPH. Jsem OSVČ topenář. Od 1.10 jsem se stal plátce DPH. Nyní jsem vystavil konečnou fakturu s 15% a daň na výstupu je o nějaké výši. Materiál který jsem nakupoval s 21% na tuto akci jsem kupoval dříve než jsem se stal plátce. Dá se uplatnit tento nákup kvůli DPH? Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

DPH zahraniční fa

Dobrý den, mám dotaz ohledně nákupu zboží z EU. Oba dva jsme plátci DPH, jak Německá firma tak i naše firma. Na faktuře za zboží je uvedená cena v Eurech a u sazby DPH není nic - není uvedená sazba DPH. Mám v této chvíli nárok na odpočet DPH? A ještě jeden dotaz - na jiné faktuře také oba plátci DPH je uvedená cena bez DPH a vyčíslené DPH v Eurech, jak postupuji v tomto případě? Moc děkuju

Celý příspěvek a Odpověd

Výše DPH - stavební práce

Dobrý den, stavím s manželkou (SJM) "dům pro bydlení a služby". Jedná se přízemní stavbu celkové rozlohy cca 23x11 metrů se 3 pokoji budoucího penzionu a pokojem správce (každý pokoj má cca 22 m2) a dále provozem kavárny se salonkem (dohromady cca 120 m2). Zatím nemáme živnostenský list, nepodnikáme. Stavební a montážní firmy nám fakturují práce s DPH ve výši 21%. Rád bych ověřil, že je to tak správně. Děkuji. S pozdravem Petr Škvára (tel.: 724165393)

Celý příspěvek a Odpověd

Co nepatří do obratu

Dobrý den, rád bych se zeptal na jednu věc. Na portálu jakpodnikat.cz jsem našel tento text: "Do obratu za účelem povinné registrace k DPH nezahrnujeme zálohy. Přijatá záloha není úplatou za uskutečněné plnění, ale jen platba předem. Do obratu se nezapočítá ani úplata z prodeje dlouhodobého majetku. Poskytujeme-li služby osobám povinným k DPH, které mají sídlo mimo ČR, třeba v EU, je místo plnění mimo tuzemsko a poskytnutá plnění se také nezahrnují do obratu - viz Google AdSense a služby do zahraničí." Moje práce je taková, že dělám videa pro zahraniční klienty, kteří jsou ve většině případů plátci DPH v jejich zemi, tedy aspoň si to myslím. Můj dotaz je následující: pokud vytvořím video pro člověka z Ukrajiny, který mi za něj zaplatí. Počítá se to jako obrat nebo ne? A bere se to jako poskytnutí služby či nikoli? Děkuji mnohokrát, Josef Trojan

Celý příspěvek a Odpověd

kupní cena s DPH

Dobrý den, chystáme se s manželem kupovat pozemek, jehož majitelem je nyní s.r.o. (plátce DPH). Má být v kupní smlouvě u ceny uveden text "včetně DPH" nebo to není nutné?

Celý příspěvek a Odpověd

Stránka 1/7

Předchozí

1

Partneři sekce

Partner sekce

Best Account

Best Account

Best Account nabízí svým klientům daňové poradenství, ale také vedení účetnictví, daňové evidence, mzdové agendy a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi vám pomůžeme i se zahraničním zdaněním, bez ohledu na to, jestli jste fyzická nebo právnická osoba.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborného kolegia při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme jak při řešení běžných situací, tak i v případech, kdy je potřeba využít nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z vás.
Víme, kde a jak vám ušetřit peníze a čas.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Tirolová

https://www.bestaccount.cz/

Partnerem poradny od: 26.2.2018

Partners Financial Services