VZP – ochrana dětí nade vše

Eva Sovová | rubrika: Příloha | 20. 10. 2008 | 2 komentáře

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) byla založená v roce 1992, je nejstarší a co do počtu pojištěnců největší zdravotní pojišťovnou. Zdravotní programy, kterými se snaží udržet své klienty, zaměřuje pojišťovna na prevenci závažných onemocnění a zdravý životní styl. Má nejširší síť poboček i smluvních zdravotnických zařízení.

Počet pojištěnců: 6 530 000

Klienti mohou získat řadu finančních příspěvků na preventivní očkování, a to ve výši 500 až 1500 korun. Dětem do 18 let přispívá pojišťovna jednorázově na rovnátka částkou 1 000 korun. Stejnou částku mohou získat nastávající maminky na kurzy cvičení nebo plavání těhotných. Dětem přispívá pojišťovna na ochrannou přilbu nebo sportovní chrániče jednorázově částkou 500 korun a obézním dětem do 14 let na snížení nadváhy 1 000 korun. Na bezlepkovou dietu mohou děti získat měsíčně 100 korun a na ozdravné pobyty v přírodě příspěvek ve výši 1 000 korun.

Až 5 000 korun dává pojišťovna onkologicky, chronicky nemocným a mentálně postiženým dětem na ozdravné pobyty. Stejnou částku mohou získat na ozdravný pobyt také dospělí s onkologickými nemocemi. Kuřáci, kteří chtějí přestat kouřit, mohou na odvykací kůru dostat 1 000 korun a těhotné kuřačky dokonce 2 000 korun. Dárce kostní dřeně podporuje pojišťovna v kalendářním roce šekem na 2 000 korun na rehabilitační a relaxační služby a mnohonásobné dárce krve 1 000 korunovou poukázkou. Další bonusy získávají klienti, pokud se přihlásí do Klubu pevného zdraví, jde zpravidla o slevy ve výši 5 až 10 procent na služby či zboží u smluvních partnerů VZP.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

29. 3. 2023 | Jana Divinová

Nechceme vydělávat za každou cenu, říká manažerka pojišťovny

Její prací je vyhodnocovat rizika v oboru, který je na rizicích postaven. „Od začátku máme jasno. Výdělek na úkor klienta nepřichází v úvahu,“ říká Renáta Pelechová, risk manažerka... celý článek

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

24. 3. 2023 | Pavel Krejčík

Mladý, zdráv a sám. Přesto se vám vyplatí pojistka, tvrdí analytik

Čím dřív, tím líp. Tak zní základní pravidlo pro sjednání životního pojištění. Mladí lidé o něm často vůbec neuvažují, minimálně dokud nemají žádné závazky. Sjednat si pojištění zamlada... celý článek

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

23. 3. 2023 | Jan Müller | 4 komentáře

Pojišťovna vyhraje vždycky. Vyplatí se ale pojištění lidem? Poradíme

Má smysl se pojistit? Jak kdy. Musíme si položit otázku, jestli za to, co dostáváme, neplatíme zbytečně. Nebo zbytečně moc.

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

9. 3. 2023 | Petr Kučera

Vyhrajete spor s bankou, přesto přijdete o peníze. Teď klienti posílí

Snaha vyřešit spor s firmou levně a rychle u mimosoudní instituce může klienta paradoxně připravit o víc peněz i času, než čeká. Vylepšit to má novela, kterou schválili poslanci.

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

9. 3. 2023 | Petra Nová

Ne peníze, ale péči ve stáří. Chystá se pojištění nového typu

Životní pojišťovna Simplea, která loni jako první nabídla kompletní sjednání životní pojistky přes internet, se inovací nebojí. Připravuje pojištění dlouhodobé péče, kde pojistným plněním... celý článek

Partners Financial Services