Invalidita nemusí znamenat pokles životní úrovně

PR článek | rubrika: FINEXPO | 31. 10. 2022
Třicetiletý Roman zvažoval pořízení vlastního bydlení na hypotéku. Po setkání s finančním poradcem si sjednal také životní pojištění. Měsíc na to se u něj projevily příznaky Crohnovy choroby, které nakonec znamenaly invaliditu 3. stupně. Díky pojištění invalidity u pojišťovny Simplea dostal vyplaceno 1,5 milionu korun.
Invalidita nemusí znamenat pokles životní úrovně

Zdroj: Shutterstock

Komerční spolupráce

Dlouhodobá nemoc nebo vážný úraz umí pořádně zatočit se životem i s bankovním účtem. Pokud nakonec vedou k invaliditě, nemůžete už plnohodnotně pracovat. Dostanete sice od sociální správy invalidní důchod, ten ale zdaleka nenahradí dosavadní příjem. Dobře nastavené pojištění invalidity ale dokáže propad příjmu dorovnat a člověk tak dokáže své závazky plnit dál.   

To je zkušenost třicetiletého Romana ze Zlínského kraje, který uvažoval o hypotečním úvěru, o životní pojištění naopak zájem neměl. Naštěstí dal na rady a doporučení svého zkušeného finančního poradce a pojištění si sjednal. Hned po měsíci od uzavření smlouvy se u něj projevily tak závažné příznaky Crohnovy choroby, že přivedly mladého muže do invalidity 3. stupně: „Když mi nemoc zjistili a podstoupil jsem několik operací, pojišťovna Simplea mi uhradila hypotéku v plné výši. To v dané situaci, kdy nemůžete pracovat, bylo něco úžasného,“ popisuje své zkušenosti.

Simplea

Nevymlouváme se
Garantujeme plnění v 99 % případů
Nezdržujeme
Peníze vyplácíme do 2 dnů
Platíme víc
Za stejné peníze výrazně vyšší krytí

Každý si zaslouží péči

Romanův případ byl o to složitější, že nemoc přišla v tzv. čekací době. Tou se pojišťovny chrání před situacemi, kdy lidé tuší vážnou nemoc, ale nejprve se pojistí a až potom jdou k lékaři. V této ochranné lhůtě nemá pojišťovna povinnost vyplatit pojistné plnění. „I přes ‚zádrhel‘ v podobě čekací doby jsme Romanovi v Simplea vyplatili z pojištění invalidity 1,5 milionu korun,“ říká Martin Švec, ředitel pojišťovny. 

Kvůli čekací době se sešla komise pojišťovny Simplea. Ta případy spadající do výluk vyhodnocuje – a jeden každý případ se snaží posoudit nejenom z právního, ale především lidského hlediska. Kromě selského rozumu jí pomáhají záznamy o platební morálce klienta i jeho lékařské záznamy. „Každý příběh je specifický a unikátní a zaslouží si zvláštní pozornost,“ vyzdvihuje hlavní ambici pojišťovny Simplea její ředitel Martin Švec. Při zakládání pojišťovny měli v Simplea jedno předsevzetí: nabízet lidem pojištění, které je nenechá v těžkých chvílích na holičkách a garantuje plnění v 99 % případů. Příběh tak měl šťastný konec. Komise rozhodla, že peníze Romanovi vyplatí. „V tom hrozném období to byla jediná dobrá zpráva. Jsem s jednáním pojišťovny velmi spokojený. Oceňuji lidský přístup a pochopení,“ vzpomíná muž na  těžké chvíle.

Jděte štěstí naproti

Životní pojišťovna Simplea jako jediná na českém trhu umožňuje sjednání pojistky plně online a bez nutnosti se s někým bavit, pokud nechcete.  Formulář provede člověka všemi kroky od začátku až do konce. Smlouva je uzavřena zaplacením pojistného. Interaktivní dotazník najdete na pojisteni.simplea.cz a své pojištění můžete spravovat jednoduše elektronicky přes portál mojeSimplea.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

30. 11. 2022 | redakce Peníze.CZ

Kdo se vyzná v pojištění, může vyhrát. Nebojte se a vyzkoušejte

Rozumíte pojištění? Tak schválně, otestujte se. Když se vám v našem kvízu bude dařit, můžete si i zasoutěžit o pěkné ceny.

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

19. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Povinné ručení je levnější než před třemi lety

Průměrná cena typického povinného ručení v Česku byla v září 6617 korun ročně, což je o přibližně o 1100 korun méně než před třemi lety. Ukazuje to index, který sestavuje společnost... celý článek

Partners mají novou finanční ředitelku

3. 10. 2022 | redakce Peníze.CZ

Partners mají novou finanční ředitelku

Novou finanční ředitelkou skupiny Partners je od začátku října Daniela Hynštová. Bude řídit finanční oddělení se zodpovědností za skupinové finance a finanční reporting. Také bude mít... celý článek

Direct pojišťovna má nového šéfa

3. 10. 2022 | Jiří Hovorka

Direct pojišťovna má nového šéfa

Direct pojišťovnu od začátku října nově vede Michal Řezníček. Dosavadnímu obchodnímu řediteli předal vedení pojišťovny Pavel Řehák, zakladatel skupiny Direct.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.