Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 19. 1. 2021 11:00 aktualizováno 09:20 | 3 komentáře
Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo
Hradecká pobočka - vlevo původní Axa, vpravo už Uniqa.
Zdroj: Uniqa

Z českého finančního trhu mizí značka Axa. Všechny pobočky společností, které loni koupila Uniqa, už mají nové logo, tedy Uniqa místo Axa.

Současně se od 15. ledna přejmenovaly Axa penzijní společnost a Axa investiční společnost na Uniqa penzijní společnost a Uniqa investiční společnost.

Nové logo už používají také Axa životní pojišťovna a Axa pojišťovna. Ty se oficiálně přejmenují později, až do formálního sloučení s Uniqa pojišťovnou ponesou dosavadní obchodní jméno.

„Po přechodnou dobu do sloučení budou pojišťovny Axa používat na písemnostech a tištěných materiálech logo Uniqa Insurance Group, jehož jsou obě součástí,“ vysvětluje Eva Svobodová, mluvčí Uniqa.

Transakci za zhruba miliardu eur dokončila Uniqa loni v říjnu. Převzala dceřiné společnosti Axa v Česku, Polsku a na Slovensku – šlo o největší akvizici v historii společnosti. Jen v Česku tím Axa získala zhruba 800 tisíc nových zákazníků. Dvě třetiny z toho jsou klienti pojišťovny, zbylá třetina penzijní společnosti.

Kromě přejmenování a změny některých kontaktních údajů se klienti zatím nesetkají s dalšími změnami. Jejich smlouvy dál platí v původní podobě.

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

Všechny zmíněné společnosti nově změnily adresu sídla na Evropská 810/136, Praha 6. Kontaktní telefon do zákaznického a informačního centra penzijní a investiční společnosti je 488 125 125. Zákaznická linka u pojišťoven zůstává 292 292 292.

Mění se také klientský portál, a to z Moje Axa na Moje Uniqa. Pro přihlášení klienti použijí stejné číslo smlouvy a heslo jako dosud.

Dosavadních klientů Uniqa pojišťovny se žádné ze zmíněných změn netýkají.

Značka Axa nicméně z Česka neodchází úplně. Dál v Česku zůstane na trhu cestovního pojištění, které zde nabízí pobočka Axa Assistance z Belgie. „Tu jedinou ze zdejšího trhu jsme nepřevzali. Takže na trhu cestovního pojištění se značka Axa v Česku bude dál objevovat,“ řekl v podzimním rozhovoru Martin Žáček, generální ředitel Uniqa v Česku a na Slovensku.

Uniqa pojišťovna si koupí Axa polepšila v Česku na devět procent tržního podílu v neživotním pojištění a pět procent v životním pojištění. V žebříčku pojišťoven se tak posunula na pozici pětky s celkovým podílem okolo osmi procent. Předtím byla s 5,6 % na šestém místě za Českou podnikatelskou pojišťovnou, kterou přeskočila. Na trhu penzijních společností patřila Axa mezi nejmenší hráče – Žáček ji chce postupně vytáhnout ze současné sedmé pozice na pátou největší penzijní společnost, na trhu je jich celkem osm.

Uniqa pojišťovna, Axa pojišťovna a Axa životní pojišťovna mají nově sedmičlenné představenstvo. V čele všech tří společností stojí předseda představenstva a generální ředitel Martin Žáček, jenž vede českou Uniqa od roku 2008 a od roku 2014 také sesterskou Uniqa na Slovensku.

Dalšími členy představenstva, kteří už v těchto vrcholných manažerských pozicích Uniqa pracovali, jsou místopředsedkyně představenstva Lucie Urválková, Martin Rotkovský, Marek Bártek a Rastislav Havran. K nim nyní přibyli dva vrcholoví manažeři ze skupiny Axa: Peter Socha a Anna Podgornaya.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Věděli jsme, co je budoucnost. Ale netušili, jak rychle přijde

2. 3. 2021 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Věděli jsme, co je budoucnost. Ale netušili, jak rychle přijde

Rozhovor s Filipem Bartošem, šéfem distribuce a marketingu pojišťovny Youplus, za kterou stojí švýcarský kapitál a zajišťovna Hannover Re.

Největší pojišťovny v Česku. Nový žebříček

4. 2. 2021 | Petr Kučera

Největší pojišťovny v Česku. Nový žebříček

Trh pojištění v Česku loni stoupl meziročně o 3,6 %, celkový předpis smluvního pojistného dosáhl 141,21 miliardy korun. Vyplývá to z předběžných údajů, které podle své metodiky spočítala... celý článek

Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

6. 1. 2021 | Zbyněk Veselý

Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Obchodní ředitel Slavia pojišťovny vysvětluje, proč se podle něj oboru daří i v těžkých časech.

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

31. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

Silvestrovský výběr z kuriózních hlášení klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Uniqa a ERV Evropská pojišťovna, od ostatních jsme na konec přidali i to nejlepší z předchozích... celý článek

Útočíme na první čtyřku, říká šéf UNIQA po spojení s AXA

15. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Útočíme na první čtyřku, říká šéf UNIQA po spojení s AXA

Z českého trhu mizí po 13 letech pojišťovna AXA. Koupila ji konkurenční UNIQA, která se tím dostane mezi pět největších pojišťoven v zemi. A chce ještě výš. O dalších plánech jsme si... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.