Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 19. 1. 2021 11:00 aktualizováno 20. 1. 2021 09:20 | 3 komentáře
Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo
Hradecká pobočka - vlevo původní Axa, vpravo už Uniqa.
Zdroj: Uniqa

Z českého finančního trhu mizí značka Axa. Všechny pobočky společností, které loni koupila Uniqa, už mají nové logo, tedy Uniqa místo Axa.

Současně se od 15. ledna přejmenovaly Axa penzijní společnost a Axa investiční společnost na Uniqa penzijní společnost a Uniqa investiční společnost.

Nové logo už používají také Axa životní pojišťovna a Axa pojišťovna. Ty se oficiálně přejmenují později, až do formálního sloučení s Uniqa pojišťovnou ponesou dosavadní obchodní jméno.

„Po přechodnou dobu do sloučení budou pojišťovny Axa používat na písemnostech a tištěných materiálech logo Uniqa Insurance Group, jehož jsou obě součástí,“ vysvětluje Eva Svobodová, mluvčí Uniqa.

Transakci za zhruba miliardu eur dokončila Uniqa loni v říjnu. Převzala dceřiné společnosti Axa v Česku, Polsku a na Slovensku – šlo o největší akvizici v historii společnosti. Jen v Česku tím získala zhruba 800 tisíc nových zákazníků. Dvě třetiny z toho jsou klienti pojišťovny, zbylá třetina penzijní společnosti.

Kromě přejmenování a změny některých kontaktních údajů se klienti zatím nesetkají s dalšími změnami. Jejich smlouvy dál platí v původní podobě.

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

Všechny zmíněné společnosti nově změnily adresu sídla na Evropská 810/136, Praha 6. Kontaktní telefon do zákaznického a informačního centra penzijní a investiční společnosti je 488 125 125. Zákaznická linka u pojišťoven zůstává 292 292 292.

Mění se také klientský portál, a to z Moje Axa na Moje Uniqa. Pro přihlášení klienti použijí stejné číslo smlouvy a heslo jako dosud.

Dosavadních klientů Uniqa pojišťovny se žádné ze zmíněných změn netýkají.

Značka Axa nicméně z Česka neodchází úplně. Dál v Česku zůstane na trhu cestovního pojištění, které zde nabízí pobočka Axa Assistance z Belgie. „Tu jedinou ze zdejšího trhu jsme nepřevzali. Takže na trhu cestovního pojištění se značka Axa v Česku bude dál objevovat,“ řekl v podzimním rozhovoru Martin Žáček, generální ředitel Uniqa v Česku a na Slovensku.

Uniqa pojišťovna si koupí Axa polepšila v Česku na devět procent tržního podílu v neživotním pojištění a pět procent v životním pojištění. V žebříčku pojišťoven se tak posunula na pozici pětky s celkovým podílem okolo osmi procent. Předtím byla s 5,6 % na šestém místě za Českou podnikatelskou pojišťovnou, kterou přeskočila. Na trhu penzijních společností patřila Axa mezi nejmenší hráče – Žáček ji chce postupně vytáhnout ze současné sedmé pozice na pátou největší penzijní společnost, na trhu je jich celkem osm.

Uniqa pojišťovna, Axa pojišťovna a Axa životní pojišťovna mají nově sedmičlenné představenstvo. V čele všech tří společností stojí předseda představenstva a generální ředitel Martin Žáček, jenž vede českou Uniqa od roku 2008 a od roku 2014 také sesterskou Uniqa na Slovensku.

Dalšími členy představenstva, kteří už v těchto vrcholných manažerských pozicích Uniqa pracovali, jsou místopředsedkyně představenstva Lucie Urválková, Martin Rotkovský, Marek Bártek a Rastislav Havran. K nim nyní přibyli dva vrcholoví manažeři ze skupiny Axa: Peter Socha a Anna Podgornaya.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

21. 4. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

Více než dvě pětiny obyvatel Česka by mělo zájem o pojištění majetku i pro případ válečných událostí. Ukázal to průzkum společnosti EMA data z konce března na vzorku 1116 lidí ve věku... celý článek

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

6. 4. 2022 | Tomáš Beck | 3 komentáře

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu umožní lidem, kteří se zraní v zaměstnání, získat vyšší kompenzaci. Může tím skončit dlouholetá nespravedlnost.

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

5. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

Pojišťovna Allianz spustila novou službu nazvanou Oprava od Allianz. Klientům s privátním majetkovým pojištěním (domácnosti, nemovitosti) ji nabídne jako alternativu k finančnímu plnění. celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.