Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 19. 1. 2021 11:00 aktualizováno 20. 1. 2021 09:20 | 3 komentáře
Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo
Hradecká pobočka - vlevo původní Axa, vpravo už Uniqa.
Zdroj: Uniqa

Z českého finančního trhu mizí značka Axa. Všechny pobočky společností, které loni koupila Uniqa, už mají nové logo, tedy Uniqa místo Axa.

Současně se od 15. ledna přejmenovaly Axa penzijní společnost a Axa investiční společnost na Uniqa penzijní společnost a Uniqa investiční společnost.

Nové logo už používají také Axa životní pojišťovna a Axa pojišťovna. Ty se oficiálně přejmenují později, až do formálního sloučení s Uniqa pojišťovnou ponesou dosavadní obchodní jméno.

„Po přechodnou dobu do sloučení budou pojišťovny Axa používat na písemnostech a tištěných materiálech logo Uniqa Insurance Group, jehož jsou obě součástí,“ vysvětluje Eva Svobodová, mluvčí Uniqa.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Transakci za zhruba miliardu eur dokončila Uniqa loni v říjnu. Převzala dceřiné společnosti Axa v Česku, Polsku a na Slovensku – šlo o největší akvizici v historii společnosti. Jen v Česku tím získala zhruba 800 tisíc nových zákazníků. Dvě třetiny z toho jsou klienti pojišťovny, zbylá třetina penzijní společnosti.

Kromě přejmenování a změny některých kontaktních údajů se klienti zatím nesetkají s dalšími změnami. Jejich smlouvy dál platí v původní podobě.

Hrajte na jistotu

Pod bus
Zdroj: Shutterstock

Dobré pojištění může být k nezaplacení. Rádi vám pomůžeme vybrat.

Všechny zmíněné společnosti nově změnily adresu sídla na Evropská 810/136, Praha 6. Kontaktní telefon do zákaznického a informačního centra penzijní a investiční společnosti je 488 125 125. Zákaznická linka u pojišťoven zůstává 292 292 292.

Mění se také klientský portál, a to z Moje Axa na Moje Uniqa. Pro přihlášení klienti použijí stejné číslo smlouvy a heslo jako dosud.

Dosavadních klientů Uniqa pojišťovny se žádné ze zmíněných změn netýkají.

Značka Axa nicméně z Česka neodchází úplně. Dál v Česku zůstane na trhu cestovního pojištění, které zde nabízí pobočka Axa Assistance z Belgie. „Tu jedinou ze zdejšího trhu jsme nepřevzali. Takže na trhu cestovního pojištění se značka Axa v Česku bude dál objevovat,“ řekl v podzimním rozhovoru Martin Žáček, generální ředitel Uniqa v Česku a na Slovensku.

Uniqa pojišťovna si koupí Axa polepšila v Česku na devět procent tržního podílu v neživotním pojištění a pět procent v životním pojištění. V žebříčku pojišťoven se tak posunula na pozici pětky s celkovým podílem okolo osmi procent. Předtím byla s 5,6 % na šestém místě za Českou podnikatelskou pojišťovnou, kterou přeskočila. Na trhu penzijních společností patřila Axa mezi nejmenší hráče – Žáček ji chce postupně vytáhnout ze současné sedmé pozice na pátou největší penzijní společnost, na trhu je jich celkem osm.

Uniqa pojišťovna, Axa pojišťovna a Axa životní pojišťovna mají nově sedmičlenné představenstvo. V čele všech tří společností stojí předseda představenstva a generální ředitel Martin Žáček, jenž vede českou Uniqa od roku 2008 a od roku 2014 také sesterskou Uniqa na Slovensku.

Dalšími členy představenstva, kteří už v těchto vrcholných manažerských pozicích Uniqa pracovali, jsou místopředsedkyně představenstva Lucie Urválková, Martin Rotkovský, Marek Bártek a Rastislav Havran. K nim nyní přibyli dva vrcholoví manažeři ze skupiny Axa: Peter Socha a Anna Podgornaya.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

1. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Změny v povinném ručení. Nový zákon schválili poslanci

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

24. 11. 2023 | Petr Kučera

Největší pojišťovna se chová nemravně, řekl soud a zastal se klienta

Nový rozsudek v kauze starších smluv kapitálového životního pojištění je výjimečný tvrdou kritikou pojišťovny kvůli tomu, že dál těží z protiprávního stavu. Model „strhávám dle své... celý článek

Nehod elektrokoloběžek přibývá. Majitelé je budou muset pojistit

23. 11. 2023 | Lucie Weissová

Nehod elektrokoloběžek přibývá. Majitelé je budou muset pojistit

Kooperativa přináší první výsledky od uživatelů mobilní aplikace, která zaznamenává, jak se při řízení chovají a jaký to má dopad na cenu jejich pojištění. S Alešem Zethnerem, ředitelem... celý článek

Povodňové mapy mají nová data. Zjistěte, v jaké zóně bydlíte

17. 11. 2023 | Kateřina Hovorková | 1 komentář

Povodňové mapy mají nová data. Zjistěte, v jaké zóně bydlíte

Česká asociace pojišťoven rozšířila takzvané povodňové mapy o další informace. Kromě záplavových zón nově obsahují dalších 50 vrstev ohledně například svahové stability, odtokové linie,... celý článek

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

15. 11. 2023 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Nová daňová výhoda. Pomůže, až budete závislí na pomoci druhých

Poslanci daňově zvýhodnili takzvané pojištění dlouhodobé péče. To má zajistit výplatu peněz v případě, že se lidé stanou kvůli zdravotnímu stavu závislými na pomoci druhých. Většina... celý článek

Partners Financial Services