Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Zbyněk Veselý | rubrika: FINMARKET | 6. 1. 2021
Obchodní ředitel Slavia pojišťovny vysvětluje, proč se podle něj oboru daří i v těžkých časech.
Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Komerční spolupráce

Některé obory domácího hospodářství zaznamenávají dramatický propad, české pojišťovnictví ale zatím pořád roste. Vyplývá to z dat České asociace pojišťoven. U neživotního pojištění můžeme ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pozorovat nárůst o téměř pět procent. Na trhu s pojištěním se totiž objevují významné inovace. Inovují se přitom nejen samotná pojištění, ale také navazující služby. Některé pojišťovny vsadily na širokou škálu asistenčních služeb pro podnikatele, jiné na pestrou paletu nabízených rizik nebo na atraktivní online kalkulačky.

Zbyněk VeselýZdroj Slavia pojišťovna

Autor je ředitel pro strategický rozvoj obchodu Slavia pojišťovny

Uvědomujeme si, že celý svět prochází v boji s pandemií koronaviru těžkou zkouškou. Reaguje pochopitelně i naše ekonomika a po delším růstovém období opět stagnuje. Ani výhled na rok 2021 nevypadá růžově. Virus a protivirová opatření mají samozřejmě dopady i na Slavia pojišťovnu, bojujeme tak s klesajícím zájmem o cestovní pojištění, celkově ale – jako celé pojišťovnictví – navzdory stagnaci rosteme. A velmi mě těší, že Slavia pojišťovna rostla v tomto období dokonce dvakrát rychleji, než je průměr, tedy skoro o celých 10 procent.

Vše pro firmu

Největší nárůst nyní pojišťovny zaznamenávají v segmentu podnikatelského pojištění, u některých se jedná dokonce až o 80 procent. Důvodem je pochopitelná snaha podnikatelů ochránit v období krize své firmy před krachem. Pojišťovny se snaží jim vycházet vstříc a nasazují u tohoto druhu pojištění stále nové inovace, aby jim ulehčily výběr i sjednání pojištění. Například ve Slavia pojišťovně jsme spustili a nedávno implementovali do svého webového portálu Obchodník novou online kalkulačku Živnostník.

Prostřednictvím tohoto moderního nástroje můžeme nabídnout pohodlné sjednání pojistné smlouvy včetně online platby. Zaměřujeme se na drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají roční obrat do 3 milionů korun s maximální pojistnou částkou 10 milionů korun.

Neseme vaši odpovědnost

Nejvíc podnikatelé poptávají pojištění odpovědnosti za škody, které mohou způsobit svou podnikatelskou činností. Ve Slavia pojišťovně nabízíme širokou paletu zajištění právě tohoto rizika. Lze si u nás sjednat pojištění odpovědnosti pro území Česka nebo s rozšířením na sousední státy, případně i na celou Evropu. V jedné smlouvě je možné pojistit až pět činností uvedených v živnostenském listu. Klient si navíc může upravovat výši pojistného výběrem spoluúčasti a škálou slev. Hlavní přidanou hodnotu této inovace ale vidím především v podstatném zjednodušení sjednávání smluv.

Zbyněk Veselý

Autor článku Zbyněk Veselý

Obchodní ředitel Slavia pojišťovny. Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Invalidní důchod. Kdo má letos nárok a kolik dostane

7. 1. 2022 | Jiří Hovorka | 24 komentářů

Invalidní důchod. Kdo má letos nárok a kolik dostane

Jaké jsou podmínky pro přiznání invalidní penze? Projděte si aktuální přehled. Máme i kalkulačku.

Zelená karta stačí v mobilu. Úřad zrušil pokutu

4. 1. 2022 | Jana Divinová | 5 komentářů

Zelená karta stačí v mobilu. Úřad zrušil pokutu

Ministerstvo: Ze zákona nevyplývá, že by řidič při silniční kontrole musel předložit doklad o povinném ručení na papíře. Může být i v elektronické podobě – pokud ji má u sebe.

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

31. 12. 2021 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

Projděte si silvestrovský výběr ze zajímavých hlášení a příběhů klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Allianz, ERV Evropská pojišťovna a Uniqa, od ostatních jsme na... celý článek

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

21. 12. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

Italská vláda schválila nový zákon, podle něhož od 1. ledna 2022 musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě.... celý článek

Pojišťovna Allianz: I přes digitalizaci stavíme hlavně na lidech

26. 11. 2021 | Hynek Just | 2 komentáře

Pojišťovna Allianz: I přes digitalizaci stavíme hlavně na lidech

„Dřív jsme to byli spíš my, kdo prosazoval digitalizaci. Během pandemie se situace otočila a teď jsou to klienti, kdo tyto nástroje požaduje od nás,“ říká Jan Andrijko, ředitel Market... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.