Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Zbyněk Veselý | rubrika: FINMARKET | 6. 1. 2021
Obchodní ředitel Slavia pojišťovny vysvětluje, proč se podle něj oboru daří i v těžkých časech.
Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Komerční spolupráce

Některé obory domácího hospodářství zaznamenávají dramatický propad, české pojišťovnictví ale zatím pořád roste. Vyplývá to z dat České asociace pojišťoven. U neživotního pojištění můžeme ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pozorovat nárůst o téměř pět procent. Na trhu s pojištěním se totiž objevují významné inovace. Inovují se přitom nejen samotná pojištění, ale také navazující služby. Některé pojišťovny vsadily na širokou škálu asistenčních služeb pro podnikatele, jiné na pestrou paletu nabízených rizik nebo na atraktivní online kalkulačky.

Zbyněk VeselýZdroj Slavia pojišťovna

Autor je ředitel pro strategický rozvoj obchodu Slavia pojišťovny

Uvědomujeme si, že celý svět prochází v boji s pandemií koronaviru těžkou zkouškou. Reaguje pochopitelně i naše ekonomika a po delším růstovém období opět stagnuje. Ani výhled na rok 2021 nevypadá růžově. Virus a protivirová opatření mají samozřejmě dopady i na Slavia pojišťovnu, bojujeme tak s klesajícím zájmem o cestovní pojištění, celkově ale – jako celé pojišťovnictví – navzdory stagnaci rosteme. A velmi mě těší, že Slavia pojišťovna rostla v tomto období dokonce dvakrát rychleji, než je průměr, tedy skoro o celých 10 procent.

Vše pro firmu

Největší nárůst nyní pojišťovny zaznamenávají v segmentu podnikatelského pojištění, u některých se jedná dokonce až o 80 procent. Důvodem je pochopitelná snaha podnikatelů ochránit v období krize své firmy před krachem. Pojišťovny se snaží jim vycházet vstříc a nasazují u tohoto druhu pojištění stále nové inovace, aby jim ulehčily výběr i sjednání pojištění. Například ve Slavia pojišťovně jsme spustili a nedávno implementovali do svého webového portálu Obchodník novou online kalkulačku Živnostník.

Prostřednictvím tohoto moderního nástroje můžeme nabídnout pohodlné sjednání pojistné smlouvy včetně online platby. Zaměřujeme se na drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají roční obrat do 3 milionů korun s maximální pojistnou částkou 10 milionů korun.

Neseme vaši odpovědnost

Nejvíc podnikatelé poptávají pojištění odpovědnosti za škody, které mohou způsobit svou podnikatelskou činností. Ve Slavia pojišťovně nabízíme širokou paletu zajištění právě tohoto rizika. Lze si u nás sjednat pojištění odpovědnosti pro území Česka nebo s rozšířením na sousední státy, případně i na celou Evropu. V jedné smlouvě je možné pojistit až pět činností uvedených v živnostenském listu. Klient si navíc může upravovat výši pojistného výběrem spoluúčasti a škálou slev. Hlavní přidanou hodnotu této inovace ale vidím především v podstatném zjednodušení sjednávání smluv.

Zbyněk Veselý

Autor článku Zbyněk Veselý

Obchodní ředitel Slavia pojišťovny. Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Lékaři jsou slabý článek, říká provozní ředitelka pojišťovny

6. 2. 2023 | Jana Divinová

Lékaři jsou slabý článek, říká provozní ředitelka pojišťovny

„Přejít z korporací do nově se rozjíždějící pojišťovny bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat,“ říká Markéta Vokřínková, provozní ředitelka pojišťovny Simplea. Vede tým 22 lidí zajišťujících... celý článek

NN má nového ředitele pro Česko

26. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

NN má nového ředitele pro Česko

Generálním ředitelem NN v České republice bude k 1. dubnu 2023 jmenován dvaačtyřicetiletý Yoram Schwarz. Po získání nezbytných regulatorních souhlasů vystřídá v čele NN pojišťovny a... celý článek

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

3. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Česká podnikatelská pojišťovna má nového šéfa

Novým předsedou představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP) se stal Pavel Wiesner, dosavadní ředitel úseku podnikatelských rizik. Ve funkci nahradil dlouholetého šéfa Jaroslava... celý článek

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

30. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Kdo kanálu víko krade, sám do něj padá! Perličky z pojišťoven

Stala se vám krajně nepříjemná věc, voláte do pojišťovny – a na druhém konci se někdo začne smát! Samozřejmě, je to skandál. Pojišťovna má zaměstnávat výhradně lidi s nulovým smyslem... celý článek

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

20. 12. 2022 | redakce Peníze.CZ

Zemřel Jaroslav Besperát, šéf České podnikatelské pojišťovny

Jaroslav Besperát, předseda představenstva České podnikatelské pojišťovny (ČPP), náhle zemřel. Pojišťovna to oznámila na svém webu.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.