Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Zbyněk Veselý | rubrika: FINMARKET | 6. 1. 2021
Obchodní ředitel Slavia pojišťovny vysvětluje, proč se podle něj oboru daří i v těžkých časech.
Ekonomika stojí, pojišťovny jedou

Komerční spolupráce

Některé obory domácího hospodářství zaznamenávají dramatický propad, české pojišťovnictví ale zatím pořád roste. Vyplývá to z dat České asociace pojišťoven. U neživotního pojištění můžeme ve srovnání se stejným obdobím loňského roku pozorovat nárůst o téměř pět procent. Na trhu s pojištěním se totiž objevují významné inovace. Inovují se přitom nejen samotná pojištění, ale také navazující služby. Některé pojišťovny vsadily na širokou škálu asistenčních služeb pro podnikatele, jiné na pestrou paletu nabízených rizik nebo na atraktivní online kalkulačky.

Zbyněk VeselýZdroj Slavia pojišťovna

Autor je ředitel pro strategický rozvoj obchodu Slavia pojišťovny

Uvědomujeme si, že celý svět prochází v boji s pandemií koronaviru těžkou zkouškou. Reaguje pochopitelně i naše ekonomika a po delším růstovém období opět stagnuje. Ani výhled na rok 2021 nevypadá růžově. Virus a protivirová opatření mají samozřejmě dopady i na Slavia pojišťovnu, bojujeme tak s klesajícím zájmem o cestovní pojištění, celkově ale – jako celé pojišťovnictví – navzdory stagnaci rosteme. A velmi mě těší, že Slavia pojišťovna rostla v tomto období dokonce dvakrát rychleji, než je průměr, tedy skoro o celých 10 procent.

Vše pro firmu

Největší nárůst nyní pojišťovny zaznamenávají v segmentu podnikatelského pojištění, u některých se jedná dokonce až o 80 procent. Důvodem je pochopitelná snaha podnikatelů ochránit v období krize své firmy před krachem. Pojišťovny se snaží jim vycházet vstříc a nasazují u tohoto druhu pojištění stále nové inovace, aby jim ulehčily výběr i sjednání pojištění. Například ve Slavia pojišťovně jsme spustili a nedávno implementovali do svého webového portálu Obchodník novou online kalkulačku Živnostník.

Prostřednictvím tohoto moderního nástroje můžeme nabídnout pohodlné sjednání pojistné smlouvy včetně online platby. Zaměřujeme se na drobné podnikatele a živnostníky, kteří mají roční obrat do 3 milionů korun s maximální pojistnou částkou 10 milionů korun.

Neseme vaši odpovědnost

Nejvíc podnikatelé poptávají pojištění odpovědnosti za škody, které mohou způsobit svou podnikatelskou činností. Ve Slavia pojišťovně nabízíme širokou paletu zajištění právě tohoto rizika. Lze si u nás sjednat pojištění odpovědnosti pro území Česka nebo s rozšířením na sousední státy, případně i na celou Evropu. V jedné smlouvě je možné pojistit až pět činností uvedených v živnostenském listu. Klient si navíc může upravovat výši pojistného výběrem spoluúčasti a škálou slev. Hlavní přidanou hodnotu této inovace ale vidím především v podstatném zjednodušení sjednávání smluv.

Zbyněk Veselý

 Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

A tohle už jste četli?

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

31. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Perličky z pojišťoven. Sdílená auta teď frčí, vzkázal zloděj

Silvestrovský výběr z kuriózních hlášení klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Uniqa a ERV Evropská pojišťovna, od ostatních jsme na konec přidali i to nejlepší z předchozích... celý článek

Útočíme na první čtyřku, říká šéf UNIQA po spojení s AXA

15. 12. 2020 | Jiří Hovorka

Útočíme na první čtyřku, říká šéf UNIQA po spojení s AXA

Z českého trhu mizí po 13 letech pojišťovna AXA. Koupila ji konkurenční UNIQA, která se tím dostane mezi pět největších pojišťoven v zemi. A chce ještě výš. O dalších plánech jsme si... celý článek

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

30. 11. 2020 | Jiří Matusík | 12 komentářů

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

Na co se zaměřit při výběru pojištění občanské odpovědnosti? Kdy vám nepomůže? A v čem se jednotlivé pojišťovny odlišují? Poradíme.

Na dálnice bez nálepky. Připravte se na e-známku

3. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Na dálnice bez nálepky. Připravte se na e-známku

Už žádné lepení a sloupávání z předního skla auta. Od příštího roku budou dálniční známky jen elektronické. Prodej začne v prosinci.

Vyplácíme i lidem, co by měli u ostatních pojišťoven smůlu

30. 10. 2020 | Ondřej Tůma | 4 komentáře

Vyplácíme i lidem, co by měli u ostatních pojišťoven smůlu

Představte si, že jste sotva oslavili třicátiny a investoři vám svěří přes 300 milionů korun na rozjezd nové finanční instituce, kterou máte vybudovat na zelené louce. Pojistný matematik... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.