Pojišťovna Pillow mění majitele, většinu získá RSJ

| rubrika: Aktuality | 17. 6. 2020 10:07 | 3 komentáře

Zdroj: Pillow pojišťovna

Finanční skupina RSJ získala většinový podíl v pojišťovně Pillow. Od současných akcionářů ze skupiny Pale Fire Capital a společnosti Partners Financial Services získala 78,6% podíl ve společnosti Simply Fair Insurance, která je jediným akcionářem pojišťovny.

Zbylá část akcií zůstává v držení zakladatelů Pillow pojišťovny, kterými jsou Jakub Strnad, Martin Podávka a Marcel Beno. Transakce podléhá schválení dozorčích orgánů a dokončena by měla být ve třetím čtvrtletí letošního roku. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Skupina RSJ již před pěti lety stála u zrodu První klubové pojišťovny. Pojišťovna ale nezískala během prvních let své existence dostatečný počet klientů a její působení na trhu tak bylo ukončeno prodejem novým vlastníkům.

Současné vedení pojišťovny vytvořilo novou obchodní a produktovou strategii a současně loni v listopadu přejmenovalo pojišťovnu na Pillow. Prvním produktem pod novou značkou se stalo pojištění vozidel s cenou dle ujetých kilometrů. Stejný produkt Strnad zavedl i dříve v Allianz v době, kdy byl jejím šéfem.

„Rádi investujeme do nových věcí, které mají nejen potenciál zhodnotit naše investice, ale také něco smysluplně změnit. Podporujeme proto projekt, který cílí na větší férovost vůči klientům a přináší do pojišťovacího odvětví změny podobné těm, jež se odehrály před lety v bankovnictví po příchodu menších nízkonákladových internetových bank,“ uvedl Libor Winkler, řídící partner finanční skupiny RSJ. Hlavními akcionáři jsou dále spoluzakladatel skupiny RSJ Karel Janeček a Václav Dejčmar.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.