Youplus přebrala klienty pojišťovny Basler

jih | rubrika: Aktuality | 9. 1. 2020 09:27

Švýcarská skupina Insurerevolution, která v Česku provozuje pojišťovnu Youplus, dokončila nákup české a slovenské části německé pojišťovny Basler.

Youplus se tak stává správcem smluv víc jak osmi tisíc klientů v Česku a zhruba 40 tisíc klientů na Slovensku. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Hrajte na jistotu

„Jsem velmi hrdý, že tým Youplus, který v roce 2019 spustil novou životní pojišťovnu, dokázal posílit svou pozici na trhu o akvizici pojišťovny Basler. Jedná se o velmi důležitý krok v expanzi Swiss Insurevolution Partners, jehož cílem je prohloubit evropské pojišťovací aktivity. V následujících letech budeme dále aktivně usilovat o organický růst prostřednictvím fúzí a dalších akvizic,“ říká předseda správní rady Martin Vogl.

K převzetí klientů došlo po získání souhlasu s celou transakcí od německého orgánu dohledu nad finančními trhy (BaFin) na konci roku 2019.

Klientům obou pojišťoven přijde informace o transakci dopisem. Pojistné smlouvy klientů pojišťovny Basler budou pokračovat za stejných podmínek, za kterých si je sjednali s původními pojistiteli. Beze změny zůstávají i stávající čísla účtů a platební údaje pro platby pojistného. Nepromlčené nároky z pojistných smluv uzavřených s pojišťovnou Basler je možné uplatnit u Youplus. Ta zajistí také vyřízení už nahlášených pojistných událostí, případně jiných uplatněných nároků ze strany klientů.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

basler, pojišťovny, youplus

A tohle už jste četli?

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

30. 11. 2020 | Jiří Matusík | 9 komentářů

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

Na co se zaměřit při výběru pojištění občanské odpovědnosti? Kdy vám nepomůže? A v čem se jednotlivé pojišťovny odlišují? Poradíme.

Na dálnice bez nálepky. Připravte se na e-známku

3. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Na dálnice bez nálepky. Připravte se na e-známku

Už žádné lepení a sloupávání z předního skla auta. Od příštího roku budou dálniční známky jen elektronické. Prodej začne v prosinci.

Vyplácíme i lidem, co by měli u ostatních pojišťoven smůlu

30. 10. 2020 | Ondřej Tůma | 4 komentáře

Vyplácíme i lidem, co by měli u ostatních pojišťoven smůlu

Představte si, že jste sotva oslavili třicátiny a investoři vám svěří přes 300 milionů korun na rozjezd nové finanční instituce, kterou máte vybudovat na zelené louce. Pojistný matematik... celý článek

Videoprohlídky škod, blesková výplata i predikce vážných nemocí. Digitalizace mění pojišťovnictví

26. 10. 2020 | Ondřej Tůma | 1 komentář

Videoprohlídky škod, blesková výplata i predikce vážných nemocí. Digitalizace mění pojišťovnictví

„Korporace musí překonat vnitřní pohodlnost a nechuť ke změnám, kterou má v sobě zakódovanou většina lidí i firem,“ říká v rozhovoru Jiří Doubravský, provozní ředitel a člen představenstva... celý článek

Tajemný muž s modelem. Babiše varoval šéf pojišťovny

18. 10. 2020 | Petr Kučera | 5 komentářů

Tajemný muž s modelem. Babiše varoval šéf pojišťovny

Vládní politici o něm mluví už od jara. Tajemný muž, který tehdy „zachránil Česko“. V březnu přišel za ministrem vnitra Janem Hamáčkem s excelovou tabulkou, která pak vládu přiměla... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.