Youplus přebrala klienty pojišťovny Basler

jih | rubrika: Aktuality | 9. 1. 2020

Švýcarská skupina Insurerevolution, která v Česku provozuje pojišťovnu Youplus, dokončila nákup české a slovenské části německé pojišťovny Basler.

Youplus se tak stává správcem smluv víc jak osmi tisíc klientů v Česku a zhruba 40 tisíc klientů na Slovensku. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Hrajte na jistotu

„Jsem velmi hrdý, že tým Youplus, který v roce 2019 spustil novou životní pojišťovnu, dokázal posílit svou pozici na trhu o akvizici pojišťovny Basler. Jedná se o velmi důležitý krok v expanzi Swiss Insurevolution Partners, jehož cílem je prohloubit evropské pojišťovací aktivity. V následujících letech budeme dále aktivně usilovat o organický růst prostřednictvím fúzí a dalších akvizic,“ říká předseda správní rady Martin Vogl.

K převzetí klientů došlo po získání souhlasu s celou transakcí od německého orgánu dohledu nad finančními trhy (BaFin) na konci roku 2019.

Klientům obou pojišťoven přijde informace o transakci dopisem. Pojistné smlouvy klientů pojišťovny Basler budou pokračovat za stejných podmínek, za kterých si je sjednali s původními pojistiteli. Beze změny zůstávají i stávající čísla účtů a platební údaje pro platby pojistného. Nepromlčené nároky z pojistných smluv uzavřených s pojišťovnou Basler je možné uplatnit u Youplus. Ta zajistí také vyřízení už nahlášených pojistných událostí, případně jiných uplatněných nároků ze strany klientů.


Čtěte více:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

basler, pojišťovny, youplus

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Allianz má nového finančního ředitele

1. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

Allianz má nového finančního ředitele

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti, který od 1. června zodpovídá za oblast financí, je Venelin Yanakiev.

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

21. 4. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

Více než dvě pětiny obyvatel Česka by mělo zájem o pojištění majetku i pro případ válečných událostí. Ukázal to průzkum společnosti EMA data z konce března na vzorku 1116 lidí ve věku... celý článek

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

6. 4. 2022 | Tomáš Beck | 3 komentáře

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu umožní lidem, kteří se zraní v zaměstnání, získat vyšší kompenzaci. Může tím skončit dlouholetá nespravedlnost.

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

5. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

Pojišťovna Allianz spustila novou službu nazvanou Oprava od Allianz. Klientům s privátním majetkovým pojištěním (domácnosti, nemovitosti) ji nabídne jako alternativu k finančnímu plnění. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.