Youplus přebrala klienty pojišťovny Basler

| rubrika: Aktuality | 9. 1. 2020 09:27

Švýcarská skupina Insurerevolution, která v Česku provozuje pojišťovnu Youplus, dokončila nákup české a slovenské části německé pojišťovny Basler.

Youplus se tak stává správcem smluv víc jak osmi tisíc klientů v Česku a zhruba 40 tisíc klientů na Slovensku. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Hrajte na jistotu

„Jsem velmi hrdý, že tým Youplus, který v roce 2019 spustil novou životní pojišťovnu, dokázal posílit svou pozici na trhu o akvizici pojišťovny Basler. Jedná se o velmi důležitý krok v expanzi Swiss Insurevolution Partners, jehož cílem je prohloubit evropské pojišťovací aktivity. V následujících letech budeme dále aktivně usilovat o organický růst prostřednictvím fúzí a dalších akvizic,“ říká předseda správní rady Martin Vogl.

K převzetí klientů došlo po získání souhlasu s celou transakcí od německého orgánu dohledu nad finančními trhy (BaFin) na konci roku 2019.

Klientům obou pojišťoven přijde informace o transakci dopisem. Pojistné smlouvy klientů pojišťovny Basler budou pokračovat za stejných podmínek, za kterých si je sjednali s původními pojistiteli. Beze změny zůstávají i stávající čísla účtů a platební údaje pro platby pojistného. Nepromlčené nároky z pojistných smluv uzavřených s pojišťovnou Basler je možné uplatnit u Youplus. Ta zajistí také vyřízení už nahlášených pojistných událostí, případně jiných uplatněných nároků ze strany klientů.


Čtěte více:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

basler, pojišťovny, youplus

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.