Generali Česká pojišťovna odstartuje za 10 dnů, ČNB souhlasí

| rubrika: Aktuality | 11. 12. 2019 16:30

Česká národní banka souhlasí s převodem celého pojistného kmene Generali do České pojišťovny. Rozhodnutí už nabylo právní moci. Informují o tom Hospodářské noviny. Obě firmy jsou už od roku 2008 součástí Generali CEE Holdingu, až doteď ale vystupovaly samostatně.

Pod novým názvem Generali Česká pojišťovna začne nová pojišťovací jednička působit 21. prosince, upřesnila deníku mluvčí ČP Ivana Buriánková. Od tohoto dne tedy klienti tuzemské Generali přejdou pod Českou pojišťovnu. V praxi se pro ně ale zatím nic nemění.

Hrajte na jistotu

V dostupnosti pobočkové sítě si polepší hlavně klienti Generali. Ti jich doteď měli k dispozici kolem 300, zatímco Česká pojišťovna zhruba 600.

Po spojení zanikne i dosavadní logo České pojišťovny, které používala od roku 1971. A to přesto, že klienti Generali přejdou pod Českou pojišťovnu, ne naopak. Logo, které tvoří tři vzepjaté a navzájem propletené lipové listy jako symbol záruky, jistoty a bezpečí, nahradí lev z dosavadního loga Generali.

Také jméno nově vzniklé společnosti – Generali Česká pojišťovna – bude mít dosavadní barvu Generali, tedy červenou místo modré.

Označování pobočkové sítě novým jménem a logem bude probíhat postupně po celý příští rok, řekl Hospodářským novinám Roman Juráš, který z dosavadní pozice generálního ředitele České pojišťovny přejde do čela spojené firmy. Odmítá ale spekulace, že by Česká pojišťovna měla z názvu postupně zcela zmizet.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.