Podíl v makléřské společnosti Renomia získá světová čtyřka

| rubrika: Aktuality | 25. 6. 2019 18:00

Majoritní akcionáři společnosti Renomia: Michal Čajka, Pavel Nepala, Jiřina Nepalová a Jiří Nepala

Třicetiprocentní podíl v rodinné společnosti Renomia získá globální značka Gallagher, čtvrtý největší pojišťovací makléř na světě. Většinový podíl si ponechají stávají akcionáři. Po schválení regulátorem by transakce měla být dokončena v letošním třetím čtvrtletí.

Renomia je už od roku 2004 členem celosvětové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů Gallagher Global Alliance. „Renomia je velmi silná rodinná firma. Naše společnosti mají podobnou kulturu a hodnoty a jsme nadšeni, že naše partnerství tímto dále upevňujeme,“ říká Patrick Gallagher, předseda představenstva, generální ředitel a vnuk zakladatele.

„Společnost Gallagher jsme si pro globální strategické partnerství vybrali díky řadě důvodů. Obě společnosti jsou založeny a řízeny rodinami, souzníme v oblasti hodnot, poslání, strategie a vždy chceme poskytovat nejlepší služby našim klientům na celém světě,“ vysvětluje Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia.

„Důležitou součástí spolupráce bude i rozšíření našeho know-how, vzdělávání pro kolegy, přístup na globální pojistný trh a rozvoj dalších specializovaných produktů a služeb pro naše klienty. Renomia bude mít ještě větší možnost zajistit služby kdekoli na světě. Neméně důležitou výhodou bude i spojení našich sil v oblasti digitalizace služeb zákazníkům a zefektivnění našich procesů,” dodává Nepalová.

Firmu Renomia založila Jiřina Nepalová v roce 1993 se svými syny Jiřím a Pavlem. Podle žebříčku webu oPojištění.cz je největším pojišťovacím makléřem v Česku. Nyní spravuje pojistné ve výši přes 10,5 miliardy korun a má přes 1500 spolupracovníků.

Gallagher je obchodní značka společnosti Arthur J. Gallagher & Co. se sídlem v Chicagu. V Evropě působí od roku 1974 díky založení londýnské pobočky. Roční tržby přesahují šest miliard dolarů, celosvětově zaměstnává přes 30 tisíc lidí a nabízí služby ve více než 150 zemích.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

pojištění, Renomia

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.