Podíl v makléřské společnosti Renomia získá světová čtyřka

pk | rubrika: Aktuality | 25. 6. 2019
Podíl v makléřské společnosti Renomia získá světová čtyřka

Majoritní akcionáři společnosti Renomia: Michal Čajka, Pavel Nepala, Jiřina Nepalová a Jiří Nepala

Třicetiprocentní podíl v rodinné společnosti Renomia získá globální značka Gallagher, čtvrtý největší pojišťovací makléř na světě. Většinový podíl si ponechají stávají akcionáři. Po schválení regulátorem by transakce měla být dokončena v letošním třetím čtvrtletí.

Renomia je už od roku 2004 členem celosvětové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů Gallagher Global Alliance. „Renomia je velmi silná rodinná firma. Naše společnosti mají podobnou kulturu a hodnoty a jsme nadšeni, že naše partnerství tímto dále upevňujeme,“ říká Patrick Gallagher, předseda představenstva, generální ředitel a vnuk zakladatele.

„Společnost Gallagher jsme si pro globální strategické partnerství vybrali díky řadě důvodů. Obě společnosti jsou založeny a řízeny rodinami, souzníme v oblasti hodnot, poslání, strategie a vždy chceme poskytovat nejlepší služby našim klientům na celém světě,“ vysvětluje Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia.

„Důležitou součástí spolupráce bude i rozšíření našeho know-how, vzdělávání pro kolegy, přístup na globální pojistný trh a rozvoj dalších specializovaných produktů a služeb pro naše klienty. Renomia bude mít ještě větší možnost zajistit služby kdekoli na světě. Neméně důležitou výhodou bude i spojení našich sil v oblasti digitalizace služeb zákazníkům a zefektivnění našich procesů,” dodává Nepalová.

Firmu Renomia založila Jiřina Nepalová v roce 1993 se svými syny Jiřím a Pavlem. Podle žebříčku webu oPojištění.cz je největším pojišťovacím makléřem v Česku. Nyní spravuje pojistné ve výši přes 10,5 miliardy korun a má přes 1500 spolupracovníků.

Gallagher je obchodní značka společnosti Arthur J. Gallagher & Co. se sídlem v Chicagu. V Evropě působí od roku 1974 díky založení londýnské pobočky. Roční tržby přesahují šest miliard dolarů, celosvětově zaměstnává přes 30 tisíc lidí a nabízí služby ve více než 150 zemích.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

pojištění

A tohle už jste četli?

První firma začíná pojišťovat internetové domény

14. 9. 2022 | Petr Kučera

První firma začíná pojišťovat internetové domény

Slavia pojišťovna začala nabízet pojištění internetových domén. „Takový produkt doposud na českém trhu neexistoval,“ říká její produktový ředitel Ladislav Bělina.

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

24. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

První pojišťovna umí sjednat životní pojištění zcela online

Pojišťovna Simplea jako první na českém trhu vytvořila možnost vyřídit si životní pojištění zcela online – bez operátora call centra a dalších omezení. Nabízí všechny důležité druhy... celý článek

Silné koloběžky musí mít nově povinné ručení

23. 7. 2022 | Jana Divinová | 44 komentářů

Silné koloběžky musí mít nově povinné ručení

Provozovatele elektrických koloběžek a segwayů čeká nová povinnost: pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Naopak elektrokol se unijní směrnice netýká.

Záplava není povodeň. Jak nepřijít o peníze z pojišťovny

13. 7. 2022 | dTest | 2 komentáře

Záplava není povodeň. Jak nepřijít o peníze z pojišťovny

Co si pohlídat, když si chcete správně pojistit nemovitost nebo domácnost proti velké vodě? Tady jsou rady od spotřebitelského sdružení dTest.

Allianz má nového finančního ředitele

1. 6. 2022 | redakce Peníze.CZ

Allianz má nového finančního ředitele

Novým členem představenstva Allianz pojišťovny a Allianz penzijní společnosti, který od 1. června zodpovídá za oblast financí, je Venelin Yanakiev.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.