Podíl v makléřské společnosti Renomia získá světová čtyřka

pk | rubrika: Aktuality | 25. 6. 2019
Podíl v makléřské společnosti Renomia získá světová čtyřka

Majoritní akcionáři společnosti Renomia: Michal Čajka, Pavel Nepala, Jiřina Nepalová a Jiří Nepala

Třicetiprocentní podíl v rodinné společnosti Renomia získá globální značka Gallagher, čtvrtý největší pojišťovací makléř na světě. Většinový podíl si ponechají stávají akcionáři. Po schválení regulátorem by transakce měla být dokončena v letošním třetím čtvrtletí.

Renomia je už od roku 2004 členem celosvětové sítě nezávislých pojišťovacích makléřů Gallagher Global Alliance. „Renomia je velmi silná rodinná firma. Naše společnosti mají podobnou kulturu a hodnoty a jsme nadšeni, že naše partnerství tímto dále upevňujeme,“ říká Patrick Gallagher, předseda představenstva, generální ředitel a vnuk zakladatele.

„Společnost Gallagher jsme si pro globální strategické partnerství vybrali díky řadě důvodů. Obě společnosti jsou založeny a řízeny rodinami, souzníme v oblasti hodnot, poslání, strategie a vždy chceme poskytovat nejlepší služby našim klientům na celém světě,“ vysvětluje Jiřina Nepalová, zakladatelka a ředitelka společnosti Renomia.

„Důležitou součástí spolupráce bude i rozšíření našeho know-how, vzdělávání pro kolegy, přístup na globální pojistný trh a rozvoj dalších specializovaných produktů a služeb pro naše klienty. Renomia bude mít ještě větší možnost zajistit služby kdekoli na světě. Neméně důležitou výhodou bude i spojení našich sil v oblasti digitalizace služeb zákazníkům a zefektivnění našich procesů,” dodává Nepalová.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Firmu Renomia založila Jiřina Nepalová v roce 1993 se svými syny Jiřím a Pavlem. Podle žebříčku webu oPojištění.cz je největším pojišťovacím makléřem v Česku. Nyní spravuje pojistné ve výši přes 10,5 miliardy korun a má přes 1500 spolupracovníků.

Gallagher je obchodní značka společnosti Arthur J. Gallagher & Co. se sídlem v Chicagu. V Evropě působí od roku 1974 díky založení londýnské pobočky. Roční tržby přesahují šest miliard dolarů, celosvětově zaměstnává přes 30 tisíc lidí a nabízí služby ve více než 150 zemích.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

pojištění

A tohle už jste četli?

Jakou cenu má váš dům podle pojišťoven. Zkuste novou kalkulačku

19. 9. 2023 | Kateřina Hovorková

Jakou cenu má váš dům podle pojišťoven. Zkuste novou kalkulačku

Češi mají podpojištěné domy a často o tom ani nevědí. Česká asociace pojišťoven proto nově nabízí kalkulačku, kde zájemci zjistí, jakou cenu jejich rodinný dům má. Díky tomu si pak... celý článek

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

8. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Povodeň, nebo záplava? Pochlubte se, co víte o pojištění

My triky pojišťoven, záludnosti smluv a zákeřná slovíčka známe. A vy? Jste obmyšlení? Do zábavného kvízu jsme připravili i pár chytáků z historie.

Změny v povinném ručení. Nový zákon podpořila vláda

23. 8. 2023 | Petr Kučera

Změny v povinném ručení. Nový zákon podpořila vláda

Povinné ručení se rozšíří na víc druhů vozidel, nově se bude týkat provozovatele místo vlastníka a zvýší se minimální limity pro pojistné plnění. Při cestách po Česku už nebude nutné... celý článek

Dvě pětiny domácností nemají pojištění proti krádeži

15. 8. 2023 | redakce Peníze.CZ

Dvě pětiny domácností nemají pojištění proti krádeži

Pouze 57 procent domácností v Česku má sjednáno pojištění proti vykradení rodinného domu či bytu. Ukázal to průzkum společnosti ČPP Servis, dceřiné společnosti České podnikatelské pojišťovny,... celý článek

I kvíz můžete mít rádi. Ukažte, jak znáte slogany bank

15. 8. 2023 | Petr Kučera

I kvíz můžete mít rádi. Ukažte, jak znáte slogany bank

Přesně podle mého gusta – takový bude, doufejme, dnešní kvíz. Zažijete pocit příjemné svěžesti, ale vypravíme se i hluboko do minulosti. S námi to zvládnete!

Partners Financial Services