Co se můžete také dozvědět při nákupu životního pojištění

Věra Tůmová | rubrika: Příloha | 8. 1. 2008
Pojišťovny v poslední době vehementně brojí proti taktikám různých pojišťovacích poradců. Ohrazují se proti špatně sjednávaným pojistkám a způsobu jakým jsou nabízeny. Když však klient přijde do pojišťovny, patrně odejde s matoucími a neúplnými informacemi.

Otestovali jsme sedm pražských poboček tuzemských pojišťoven. Ze sedmi z nich se o různých typech životních pojistek zmínili jen ve třech pojišťovnách. Ve zbývajících čtyřech se ani po opakovaných dotazech, zda existuje i něco jiného, o dalším produktu nezmínili. Podobné to bylo i s dalšími informacemi o životním pojištění. Samy pojišťovny přitom na konferencích a v letácích či reklamách rozhlašují, co vše by se klientům mělo říkat.

Co říkají pojišťovny:
Životní pojistka musí vycházet ze životní situace klienta
(konference o pojišťovnictví listopad 2007)

Jaká je realita:
Ze všech testovaných poboček pojišťoven se na podrobnosti důležité pro stanovení i kalkulaci vhodné pojistky ptali jen v Amcico AIG. V ING se zeptali téměř na vše (vyjma profese OSVČ, rizikovosti sportů a zajištění hypotéky), zatímco v ostatních pojišťovnách zpravidla stačilo jen udat věk, profesi obecně a případně kolik chceme investovat.
(Test sedmi pojišťoven)

Co říkají pojišťovny:
Životní pojistka musí mít transparentní poplatkovou strukturu
(konference o pojišťovnictví listopad 2007)

Jaká je realita:
O poplatcích se přímo zmínili jedině v pojišťovně Generali a Kooperativě. V přehledu vývoje pojištění je uvádí sice i Allianz a ING, při konzultaci se jim ale nevěnovali.
(Test sedmi pojišťoven)

Co říkají pojišťovny:
Kvalifikovaně vám poradíme, zeptejte se našich odborníků
(zobecněno z propagačních materiálů pojišťoven)

Jaká je realita:
 No na radu, jaké životní pojištění je pro vás vhodné, se třeba zeptejte vaší maminky…
(Uniqa)
 Do kterých fondů investovat v investičním životním pojištění vám neporadím, do těch já nedělám. To si můžete přečíst třeba v nějakém časopise o fondech.
(Česká pojišťovna)

Co říkají pojišťovny:
Minimální pojistnou částkou by měl být dvojnásobek vašeho čistého ročního příjmu. Pokud splácíte hypoteční úvěr, je výše pojistné částky obvykle dána výší úvěru.
(zdroj:
www.amcico.cz)

Jaká je realita
Na příjem se ptali pouze v ING a Amcico AIG, stejně tak i na hypotéku. Pouze v Amcico se ptali na detaily zajištění úvěru a další osoby.
(Test sedmi pojišťoven)

Sdílejte článek, než ho smažem

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.