V zahraničí vám pojistí i nevěru partnera

Dušan Hradil | 31. 12. 2004 | 1 komentář
V zahraničí vám pojistí i nevěru partnera
A nejen to. Na rozdíl od běžných pojišťoven, které se specializují na seriózní rizika, nabízí jedna holandská společnost pojistky vskutku netradiční. Stačí doložit potřebné doklady a plnění v případě růstu ceny benzínu, rozvodu, nefungující mobilní sítě či únosu mimozemšťany máte v kapse. A to za jednorázové pojistné v řádu stovek korun.

Synonymem exkluzivních pojistek je jistě londýnská pojišťovna Lloyd’s, do jejíž klientely patří celá řada celebrit. Pojištění hlasivek rockových zpěváků či výhry fotbalového týmu v národní lize je pro tuto společnost téměř denním chlebem. Ale extravagantní pojistky nabízí i jiné instituce, a nejen pro bohaté. Jednou z nich je Hullberry Insurance Company založená roku 1985 v holandském Amsterdamu. Její produkty jsou zacíleny skutečně na masový segment – pojistné, které se platí jednorázově, začíná na 12 euro, tedy zhruba 370 korunách, pojistné plnění jde až do tisíců euro.

Pozor na pojistné podmínky

Stejně jako u běžných pojistek je i v případě těch "holandských" nutné striktně dodržet pojistné podmínky. Například roční pojištění pro případ, kdy váš pes pokouše pošťáka, se nevztahuje na nebezpečná plemena psů. Do tří měsíců od škodní události musíte pojišťovně doručit lékařskou zprávu o zranění způsobeném kousnutím psem, potvrzení o tom, že pokousaným je zaměstnanec německé pošty (u varianty pojistky pro německé klienty), a konečně doklad, že pojištěná osoba je majitelem psa. Jedna osoba smí uzavřít pouze jednu takovou pojistku. Pojistné podmínky samozřejmě vylučují situaci, kdy by pojištěný chtěl získat plnění podvodem či falšováním dokladů pro vyplacení částky. Pro všechny pojistky platí jazykové omezení – veškerá dokumentace musí být v angličtině, holandštině či němčině. Samozřejmě jsou akceptovány úřední překlady do jednoho z těchto třech jazyků.

Velmi oblíbenou bude jistě skupina pojistek vhodných pro budoucí či současné manželské páry. Pojistit lze například to, že partner řekne před oltářem "Ne". Od pojistného plnění ve výši od 100 do 300 euro by vás pak dělilo jen oficiální potvrzení oddávajícího úředníka, že k dané události došlo. Částku 2 000 euro za nevěru partnera získáte jen tehdy, pokud do 6 měsíců doložíte potvrzení soudu, že k rozvodu došlo v důsledku bigamie partnera.

Z finančního soudku je pak pojistka nazvaná "Burzovní krach". Pokud vámi vybraný index klesne v průběhu jednoho roku o 75 % oproti oficiální hodnotě v den sjednání pojištění, získáte až 625 eur. To vše za jednorázové pojistné od 12 do 28 eur. Zda se pojistka vztahuje na jakýkoli index již pojistné podmínky neuvádí.

Obzvláště v době kolísajících cen černého zlata se může hodit pojistná ochrana proti růstu ceny pohonných hmot nabízená německým zákazníkům. Základní cenu stanoví pojišťovna, v současné době je to 1,209 eur za litr naturalu 1,079 eur u nafty. Pokud pojištěný natankuje dráž a předloží účtenky z německých benzinových pump (vyjma těch na dálnicích), získá doplatek do pojišťovnou kótované ceny. Za jeden den je možné tankovat pouze jednou, celkové pojištěné množství činí maximálně 2 000 litrů.

Podmínky některých pojistek společnosti Hullberry Insurance
Pojištěná událost Výše jednorázového pojistného (v eurech) Výše pojistného plnění (v eurech) Platnost pojistky
Únos mimozemšťany

12 až 28

5 000 až 25 000

1 rok

Rozvod z důvodu bigamie manžela(ky)

12 až 28

500 až 2 000

1 rok

Nefunkčnost mobilní sítě po dobu min. 48 hodin

12 až 28

75 až 280

1 rok

Probuzení 1. ledna 2005 na záchytce

12 až 28

50 až 200

1 den

Shoření vánočního stromku

12 až 28

500 až 2 000

vánoční svátky

Zdroj dat: The Hullberry Insurance Company

Ptáte se, proč někteří lidé tyto legrační pojistky uzavírají? Pomineme-li malou skupinu těch, kteří se skutečně chtějí zajistit, je jediným motivem pořízení vtipného dárku. Dvanáct euro je pro naše západní sousedy ideální částka pro narozeninovou netradiční "blbůstku". Tomu odpovídá i provedení smlouvy, které v hlavičce vévodí komiksový obrázek. Ve stejném duchu je laděn celý web pojišťovny, kde si můžete pojištění sjednat on-line. Pojistná smlouva pak dorazí e-mailem ve formátu PDF anebo za příplatek vytištěná poštou. Platnost pojistek je vázána na vybrané státy, v případě některých i včetně České republiky. Tak co, necháte se také pojistit?

Oslovila vás nabídka netradičních pojistek? Myslíte si, že by takový dárek ocenil někdo z vašich blízkých? A která pojistka vás nejvíce "dostala"?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 3 komentáře

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

21. 4. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Pojištění pro případ války. Připlatili byste si?

Více než dvě pětiny obyvatel Česka by mělo zájem o pojištění majetku i pro případ válečných událostí. Ukázal to průzkum společnosti EMA data z konce března na vzorku 1116 lidí ve věku... celý článek

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

6. 4. 2022 | Tomáš Beck | 3 komentáře

Odškodnění za pracovní úrazy se změní. Lidé dostanou víc

Přelomové rozhodnutí Ústavního soudu umožní lidem, kteří se zraní v zaměstnání, získat vyšší kompenzaci. Může tím skončit dlouholetá nespravedlnost.

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

5. 4. 2022 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Allianz nabídne opravu jako alternativu k penězům

Pojišťovna Allianz spustila novou službu nazvanou Oprava od Allianz. Klientům s privátním majetkovým pojištěním (domácnosti, nemovitosti) ji nabídne jako alternativu k finančnímu plnění. celý článek

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

28. 3. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Kdo vlastní pojišťovny a které jsou české. Přehled

Komu patří pojišťovny v Česku? Projděte si přehled vlastníků a jejich stručnou historii.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.