Jak chránit mobil před poškozením

FINMARKET | rubrika: FINMARKET | 2. 1. 2021
Kvalitní mobil není levná záležitost. Ceny těch nejlepších stále častěji šplhají do desítek tisíc korun. Zničit chytrý telefon přitom není nijak těžké. Chraňte své mobily před poškozením a prodlužte tak jejich životnost.
Jak chránit mobil před poškozením

Zdroj: Shutterstock

Oprava zničeného mobilu vás může vyjít pěkně draho. Nečekaným výdajům se vyhnete díky pojištění proti zničení. Nemalá náhrada škody vás může čekat, jestliže poničíte telefon někoho jiného. V takovém případě vám pomůže pojištění odpovědnosti.

Ochrana displeje

Nejdůležitější, ale také nejčastěji poničenou částí telefonu je displej. Škrábance nemusí ovlivnit samotný chod telefonu, ale znepříjemní jeho používání. S většími prasklinami už vám telefon může přestat fungovat. Ochranu displeje byste proto neměli podceňovat. Na výběr máte ze dvou ochranných pomůcek, kterými jsou fólie a tvrzené sklo.

Fólie

Fólie jsou v porovnání s tvrzenými skly levnější, ale také méně odolné. Displej ochrání hlavně před poškrábáním.

Aplikace fólie je o poznání náročnější než aplikace ochranného skla. Na druhou stranu ji jen tak neroztrhnete.

Tvrzená skla

Tvrzená neboli ochranná skla jsou oproti fóliím až 7× odolnější. Díky tomu dokážou váš mobil ochránit i při vážnějších pádech.

Aplikace ochranného skla bývá snazší. Protože je těžší, lépe se zpod něj vytlačují vzduchové bubliny. Na druhou stranu je sklo velmi křehké a při nešetrném zacházení ho snadno zlomíte.

Ochrana mobilu

Mobilní telefon jako takový pak ochráníte pomocí obalů. Klasické zadní kryty představují dobrou prevenci před poškrábáním. Zároveň mobil částečně zpevní, a sníží tím riziko poničení v důsledku pádu. Druhou možností jsou flipová pouzdra, která před zničením chrání celý telefon včetně displeje.

I když vy si budete svůj mobil svědomitě chránit, můžete nechtěně poničit telefon cizí. Taková náhrada škody se může vyšplhat až do řádu desetitisíců korun. Před nečekanými výdaji vás ochrání pojištění odpovědnosti.

FINMARKET je rubrika zasvěcená obsahu, který připravujeme ve spolupráci s obchodními partnery na míru společnostem, které chtějí seznámit čtenáře se svými produkty nebo službami.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

31. 10. 2022 | Petr Kučera

Ergo pojišťovna se přejmenovala, zviditelní nového vlastníka

Ergo pojišťovna se 28. října přejmenovala na SV pojišťovnu. S novým názvem chce veřejně zviditelnit změnu vlastníka, která byla dokončena před rokem.

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

31. 12. 2021 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Perličky z pojišťoven. Nejsem Bivoj. Kroupy mám v mrazáku

Projděte si silvestrovský výběr ze zajímavých hlášení a příběhů klientů tuzemských pojišťoven. Letos se o ně podělily Allianz, ERV Evropská pojišťovna a Uniqa, od ostatních jsme na... celý článek

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

21. 12. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Na lyžaře v Itálii čeká nová povinnost

Italská vláda schválila nový zákon, podle něhož od 1. ledna 2022 musí mít každý lyžař nebo snowboardista na sjezdovce sjednané pojištění odpovědnosti za škody způsobené třetí osobě.... celý článek

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

30. 11. 2020 | Jiří Matusík | 12 komentářů

Pojistka na blbost. Porovnali jsme, co všechno kryje

Na co se zaměřit při výběru pojištění občanské odpovědnosti? Kdy vám nepomůže? A v čem se jednotlivé pojišťovny odlišují? Poradíme.

Advokát a pojištění odpovědnosti. Kdy vám právník platí za své chyby

27. 11. 2018 | Terezie Nývltová Vojáčková | 3 komentáře

Advokát a pojištění odpovědnosti. Kdy vám právník platí za své chyby

Když máte s někým potíže, vezmete si na něj advokáta. A co když vás pak do potíží dostane advokát-patlal? Dobrá zpráva: advokát má odpovědnost za škody, které vám při své práci způsobí.... celý článek

Partners Financial Services