Oprava zničeného mobilu vás může vyjít pěkně draho. Nečekaným výdajům se vyhnete díky pojištění proti zničení. Nemalá náhrada škody vás může čekat, jestliže poničíte telefon někoho jiného. V takovém případě vám pomůže pojištění odpovědnosti.
Ochrana displeje
Nejdůležitější, ale také nejčastěji poničenou částí telefonu je displej. Škrábance nemusí ovlivnit samotný chod telefonu, ale znepříjemní jeho používání. S většími prasklinami už vám telefon může přestat fungovat. Ochranu displeje byste proto neměli podceňovat. Na výběr máte ze dvou ochranných pomůcek, kterými jsou fólie a tvrzené sklo.
Fólie
Fólie jsou v porovnání s tvrzenými skly levnější, ale také méně odolné. Displej ochrání hlavně před poškrábáním.
Aplikace fólie je o poznání náročnější než aplikace ochranného skla. Na druhou stranu ji jen tak neroztrhnete.
Tvrzená skla
Tvrzená neboli ochranná skla jsou oproti fóliím až 7× odolnější. Díky tomu dokážou váš mobil ochránit i při vážnějších pádech.
Aplikace ochranného skla bývá snazší. Protože je těžší, lépe se zpod něj vytlačují vzduchové bubliny. Na druhou stranu je sklo velmi křehké a při nešetrném zacházení ho snadno zlomíte.
Ochrana mobilu
Mobilní telefon jako takový pak ochráníte pomocí obalů. Klasické zadní kryty představují dobrou prevenci před poškrábáním. Zároveň mobil částečně zpevní, a sníží tím riziko poničení v důsledku pádu. Druhou možností jsou flipová pouzdra, která před zničením chrání celý telefon včetně displeje.
I když vy si budete svůj mobil svědomitě chránit, můžete nechtěně poničit telefon cizí. Taková náhrada škody se může vyšplhat až do řádu desetitisíců korun. Před nečekanými výdaji vás ochrání pojištění odpovědnosti.
Sdílejte článek, než ho smažem