Akcenta koupila tržiště s fakturami Zalep.to

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 10. 2020 | 2 komentáře
Akcenta koupila tržiště s fakturami Zalep.to

Zdroj: Shutterstock

Platební instituce Akcenta CZ koupila startupový projekt Zalep.to. Svým klientům z řad firem tak nově nabídne možnost factoringu, tedy rychlého profinancování jejich faktur. Cenu akvizice společnosti nezveřejnily.

„Zejména střední a menší firmy se často potýkají s tím, že jim velcí odběratelé diktují příliš dlouhou dobu splatnosti faktur. Díky platformě Zalep.to mohou získat peníze už do pěti dnů,“ říká Milan Cerman, předseda představenstva společnosti Akcenta.

„Našim záměrem od počátku bylo přinést produkt financování faktur do 21. století. Od začátku jsme věděli, že k většímu rozvoji společnosti bude zapotřebí silný partner, který pomůže s budoucím rozvojem,“ říká Tomáš Hanáček, spoluzakladatel platformy Zalep.to.

Srovnejte si to s námi

V současné době probíhá migrace systémů a pilotní provoz platformy s tím, že by služba měla být kompletně dostupná českým firmám na konci letošního roku. Výhledově pak Akcenta počítá s rozšířením služby i na další trhy, kde působí - na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Německu a Francii. Akcenta primárně realizuje pro exportéry a importéry zahraniční platební styk a devizové operace.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Zalep.to je peer-to-peer (P2P) platforma, která propojuje podnikatele, kteří chtějí prodat pohledávky (faktury), s investory, jejichž cílem je naopak investovat.

Faktury se přes Zalep.to prodávají za 2 až 4 % z jejich hodnoty. Tento výnos získávají investoři, kteří si faktury na Zalep.to kupují. Od výnosu si Akcenta strhuje 10 % jako odměnu za práci. Na začátku, než faktury vystaví pro investory na virtuálním tržišti, je například prověřuje.


Fintech novinky:

 

 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

Akcenta CZ, fintechy

A tohle už jste četli?

Kdy a komu si při podnikání říct o peníze

8. 8. 2023 | Adam Šoukal

Kdy a komu si při podnikání říct o peníze

Podnikatelský úvěr, faktoring, kontokorent. Otázka, kdy má pro mou firmu smysl využít externí financování, nemusí být pro každého snadná. Konkrétní příklady mohou napovědět.

ČNB ukázala zuby. Čistí šedou zónu crowdfundingu

23. 2. 2023 | Filip Murár | 1 komentář

ČNB ukázala zuby. Čistí šedou zónu crowdfundingu

Česká národní banka dala milionovou pokutu společnosti, která nabízela crowdfundingové investování do úvěrů. Regulátor chce ukázat, že na dodržování pravidel bude dohlížet opravdu pečlivě. celý článek

Dozvuk divokých devadesátek. Na západ od Česka má faktoring náskok

16. 3. 2022 | Dominik Stroukal | 1 komentář

Dozvuk divokých devadesátek. Na západ od Česka má faktoring náskok

V západních ekonomikách je faktoring považován za standardní nástroj řízení firemních financí, firmy o něm uvažují spolu s tradičními způsoby, jako jsou úvěry či kontokorenty. Tuzemský... celý článek

Kdy využít kontokorent a kdy faktoring? Podnikové úvěry pohledem expertů

5. 1. 2022 | Radim Zelený | 26 komentářů

Kdy využít kontokorent a kdy faktoring? Podnikové úvěry pohledem expertů

Úvěr, revolving, kontokorent, bankovní či nebankovní faktoring. Nástrojů, které slibují optimalizaci firemních financí, je řada. Jak se v nich zorientovat a podle čeho vybírat?

Bankéř musí vidět za roh. Pomůže i s rozjezdem podnikání

19. 11. 2021 | Iva Brejlová | 3 komentáře

Bankéř musí vidět za roh. Pomůže i s rozjezdem podnikání

Na pobočkách České spořitelny začínají bankéři radit klientům nejen ohledně financí, ale i se směřováním firmy. Segment malých a středních podnikatelů tu má na starosti Petr Wetzler.... celý článek

Partners Financial Services