Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 11. 9. 2023
Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

Zdroj: Shutterstock

Podnikatelé s účtem od Air Bank mohou nově jednoduše fakturovat přímo v mobilní aplikaci My Air. Služba je propojená s bankovním účtem a umožňuje klientům snadno a zdarma vystavovat profesionální faktury, upozornit na faktury po splatnosti nebo třeba přidat na fakturu QR kód pro snadné zaplacení.

„Bezmála polovina oslovených podnikatelů stále vystavuje faktury ve wordu nebo excelu. Každou fakturu tak musejí sami od začátku do konce vyplnit, uložit do pevného formátu pro odeslání odběrateli, sledovat v přehledu plateb její proplacení a případně po uplynutí termínu její splatnosti ještě pro dlužníka připravit upomínku,“ říká Jiří Suchý, ředitel divize Produkty a inovace Air Bank, s odkazem na průzkum agentury Ipsos z letošního září na reprezentativním vzorku 525 podnikatelů.

„Na trhu sice existují služby, které dokážou část těchto úkonů vyřešit, ale řada zmiňovaných funkcionalit je v těchto službách placená. Naši klienti budou moci využívat tuto službu přímo u nás v aplikaci zdarma a zároveň zde vyřeší většinu běžných potřeb, jako je například spárování s platbou nebo upozornění na fakturu po splatnosti, které obvykle bývají placené,“ vysvětluje Suchý.

Nabídka Air Bank je podle dostupných informací unikátní tím, že všechny funkce nabízí pohromadě v jednom balíčku zdarma a přímo propojené s účtem v bankovní aplikaci. Jedinou podmínkou je mít podnikatelský účet od Air Bank vedený v českých korunách – i ten je zdarma včetně všech základních služeb.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Podnikatele z jejich běžné agendy vůbec nejvíce obtěžuje příprava podkladů pro podání daňového přiznání (v 58 % případů), která spočívá mimo jiné v evidenci všech plateb, které na účet podnikatele v daném roce skutečně dorazily. „Takový přehled zvládne fakturace od Air Bank vygenerovat,“ ujišťuje Suchý.

Nová služba poskytuje také přehled o stavu veškerých faktur a upozorní na uplynutí termínů splatnosti, jejichž hlídání podle průzkumu obtěžuje 42 % podnikatelů. Téměř třetině respondentů (32 %) také vadí už jen samotné vystavování a odesílání faktur. Fakturace v aplikaci My Air proto umožňuje vyplňovat faktury stejně jednoduše jako běžné platební příkazy a připravit je ve formátu PDF rovnou k odeslání zákazníkovi způsobem, na který je podnikatel zvyklý, tedy například e-mailem.

Základem služby v aplikaci My Air je deset funkcí, které jsou pro podnikatele podle průzkumu v souvislosti s fakturací nejdůležitější:

  • automatické vyplnění vlastních údajů (69 %)
  • vygenerování faktury v PDF (67 %)
  • rychlé a jednoduché vyplnění údajů odběratele (65 %)
  • možnost odeslat fakturu obvyklým způsobem (59 %)
  • přehled o stavu všech faktur s možností filtrování (57 %)
  • veškeré funkce online fakturace zdarma (55 %)
  • automatické generování QR kódu na fakturu (55 %)
  • možnost volby způsobu úhrady faktury (52 %)
  • snadný výběr odběratele z fakturační historie (51 %)
  • snadné sledování platebního styku se zákazníky (46 %)

Kromě toho aplikace upozorní také na neuhrazené faktury po splatnosti, umožní faktury jednoduše duplikovat nebo automaticky předvyplní zprávu pro odběratele.

Nabídku pro podnikatele chce Air Bank dál rozšiřovat. Od letošního května nabízí podnikatelský účet, teď spouští fakturaci, později nabídne také půjčky pro podnikatele. Ještě letos na podzim plánuje přijít s novým způsobem placení, který obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu – podmínkou nebude ani účet v Air Bank.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například... celý článek

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

18. 8. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

Nejvíce poboček za poslední rok ubylo v síti České spořitelny, výrazněji je po letech omezila i Moneta. Dál klesá i počet bankovních přepážek na příjem a výdej hotovosti, některé banky... celý článek