ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 8. 4. 2022 | 1 komentář
ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Zdroj: Shutterstock

Skupina ČSOB se rozhodla rozšířit počet poboček, v nichž poskytuje komplexní služby pro firemní klienty. Specialisté na firemní bankovnictví je od dubna obslouží už téměř na polovině kamenných poboček.

Dříve zajišťovala speciální služby pro firmy na třiceti pobočkách, nyní je nabízí na 88 pobočkách. ČSOB provozuje celkem 185 poboček.

„Cílem je vytvoření přehledného systému a zkvalitnění obsluhy. Ke změně jsme přistoupili i na základě námětů klientů,“ říká Pavel Prokop, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

„35 z 88 poboček se specializovanými službami pro firemní klienty bude otevřeno jen ve vybrané dny,“ upřesňuje mluvčí banky Patrik Madle.

Na těchto 88 pobočkách budou vedle firem komplexně obsluhováni i zástupci municipalit, bytových družstev nebo neziskových organizací.

„Klienti zde budou obslouženi komplexně, včetně úvěrového servisu. Základní servis – jako je například vydávání platebních karet, zřízení ČSOB identity, převzetí reklamace a ostatní úkony spojené s fyzickými osobami – pro ně bude fungovat v celé pobočkové sít,“ vysvětluje mluvčí.

Hotovostní obsluhu budou i nadále poskytovat pobočky ČSOB s pokladnami – stejně jako dosud.

Další plány

ČSOB chce část poboček převést na expozitury, které nebudou otevřeny pět dní v týdnu a nebudou mít vlastní vedení. V rozhovoru s Janem Sadilem, který má v představenstvu ČSOB na starosti služby pro takzvané retailové klienty, jsme mluvili také o přejmenování Poštovní spořitelny nebo chystaných platbách na číslo mobilu.

Místo skřítka chameleon? O plánech ČSOB nejen s Poštovní spořitelnou

O další změně v pobočkové síti mluvil v březnovém rozhovoru pro Peníze.cz Jan Sadil, člen představenstva ČSOB odpovědný za retail, tedy klienty z řad fyzických osob.

„Chceme v pobočkové síti zavést expozitury, tedy menší pobočky, které nebudou otevřeny pět dní v týdnu a které nebudou mít vlastní vedení. Budou je řídit z jiné pobočky,“ řekl Sadil. Důvodem změny je snaha o zvýšení efektivity.

„Variant, jak budou expozitury fungovat, může být několik – některé budou otevřeny třeba tři dny v týdnu a další dva dny budou jen pro předem objednané klienty, u jiných ty dva dny pro dohodnuté schůzky nebudou ani potřeba,“ upřesnil Sadil.

„Předpokládám, že na tento model můžeme letos převést 10 až 20 našich současných poboček. Uvidíme, jak se to osvědčí, a podle toho se dál rozhodneme,“ dodal Sadil.

Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz a speciální přílohy HN. Ráda tráví čas s rodinou... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

ČSOB mění šéfa, Hollows jde do důchodu

18. 3. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČSOB mění šéfa, Hollows jde do důchodu

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva ČSOB je od 6. května Aleš Blažek. John Hollows, který ČSOB vedl od roku 2014, odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu. celý článek

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

17. 3. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

Za největší banku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka.... celý článek

Creditas: Na prodej nejsme, chystáme další rozvoj. I za hranice, říká šéf

14. 3. 2022 | Olga Skalková | 13 komentářů

Creditas: Na prodej nejsme, chystáme další rozvoj. I za hranice, říká šéf

Dřívější družstevní záložna Creditas funguje jako banka už přes pět let. Co plánuje v blízké době? Nové podílové fondy, bankovní identitu, okamžité platby v eurech nebo vstup na Slovensko,... celý článek

Expobank CZ změní majitele. Už nebude z Ruska

10. 3. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Expobank CZ změní majitele. Už nebude z Ruska

Expobank CZ, v Česku registrovaná banka ovládaná ruským ekonomem Igorem Kimem sídlícím na Kypru, dnes oznámila dohodu o prodeji 100 procent akcií. Koupí je konsorcium složené z lotyšské... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.