ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Olga Skalková | rubrika: Aktuality | 8. 4. 2022 | 1 komentář
ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Zdroj: Shutterstock

Skupina ČSOB se rozhodla rozšířit počet poboček, v nichž poskytuje komplexní služby pro firemní klienty. Specialisté na firemní bankovnictví je od dubna obslouží už téměř na polovině kamenných poboček.

Dříve zajišťovala speciální služby pro firmy na třiceti pobočkách, nyní je nabízí na 88 pobočkách. ČSOB provozuje celkem 185 poboček.

„Cílem je vytvoření přehledného systému a zkvalitnění obsluhy. Ke změně jsme přistoupili i na základě námětů klientů,“ říká Pavel Prokop, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

„35 z 88 poboček se specializovanými službami pro firemní klienty bude otevřeno jen ve vybrané dny,“ upřesňuje mluvčí banky Patrik Madle.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Na těchto 88 pobočkách budou vedle firem komplexně obsluhováni i zástupci municipalit, bytových družstev nebo neziskových organizací.

„Klienti zde budou obslouženi komplexně, včetně úvěrového servisu. Základní servis – jako je například vydávání platebních karet, zřízení ČSOB identity, převzetí reklamace a ostatní úkony spojené s fyzickými osobami – pro ně bude fungovat v celé pobočkové sít,“ vysvětluje mluvčí.

Hotovostní obsluhu budou i nadále poskytovat pobočky ČSOB s pokladnami – stejně jako dosud.

Další plány

ČSOB chce část poboček převést na expozitury, které nebudou otevřeny pět dní v týdnu a nebudou mít vlastní vedení. V rozhovoru s Janem Sadilem, který má v představenstvu ČSOB na starosti služby pro takzvané retailové klienty, jsme mluvili také o přejmenování Poštovní spořitelny nebo chystaných platbách na číslo mobilu.

Místo skřítka chameleon? O plánech ČSOB nejen s Poštovní spořitelnou

O další změně v pobočkové síti mluvil v březnovém rozhovoru pro Peníze.cz Jan Sadil, člen představenstva ČSOB odpovědný za retail, tedy klienty z řad fyzických osob.

„Chceme v pobočkové síti zavést expozitury, tedy menší pobočky, které nebudou otevřeny pět dní v týdnu a které nebudou mít vlastní vedení. Budou je řídit z jiné pobočky,“ řekl Sadil. Důvodem změny je snaha o zvýšení efektivity.

„Variant, jak budou expozitury fungovat, může být několik – některé budou otevřeny třeba tři dny v týdnu a další dva dny budou jen pro předem objednané klienty, u jiných ty dva dny pro dohodnuté schůzky nebudou ani potřeba,“ upřesnil Sadil.

„Předpokládám, že na tento model můžeme letos převést 10 až 20 našich současných poboček. Uvidíme, jak se to osvědčí, a podle toho se dál rozhodneme,“ dodal Sadil.

Olga Skalková

Autor článku Olga Skalková

O bankách a finančních institucích píše od 90. let. Byla součástí ekonomického týmu Hospodářských novin, psala i na weby iHNed.cz a Aktuálně.cz. Teď píše externě pro Peníze.cz. Ráda tráví čas s rodinou a přáteli, chodí do... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například... celý článek

Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

11. 9. 2023 | Petr Kučera

Air Bank nabízí podnikatelům jednoduchou fakturaci v aplikaci

Podnikatelé s účtem od Air Bank mohou nově jednoduše fakturovat přímo v mobilní aplikaci My Air. Služba je propojená s bankovním účtem a umožňuje klientům snadno a zdarma vystavovat... celý článek

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

18. 8. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Banky zrušily stovku poboček za rok. Končí i pokladny

Nejvíce poboček za poslední rok ubylo v síti České spořitelny, výrazněji je po letech omezila i Moneta. Dál klesá i počet bankovních přepážek na příjem a výdej hotovosti, některé banky... celý článek

American Express končí s vydáváním karet v Česku

27. 7. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera

American Express končí s vydáváním karet v Česku

Společnost American Express, známá po celém světě hlavně jako vydavatel karet pro lidi, kteří hodně cestují, se stahuje z České republiky. Klientům rozesílá výpovědi smluv, web Peníze.cz... celý článek

Vkladomaty budou dostupnější. Sdílená síť se rozšíří

29. 6. 2023 | Petr Kučera

Vkladomaty budou dostupnější. Sdílená síť se rozšíří

Komerční banka, Moneta, Air Bank a UniCredit sdílejí síť bankomatů zatím jen pro výběry hotovosti. Teď společně potvrdily, že ji rozšíří i pro vklady – ale až začátkem příštího roku. celý článek

Partners Financial Services