První banka umí otevřít účet pro firmy zcela online

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 2. 2022 | 1 komentář
První banka umí otevřít účet pro firmy zcela online

Zdroj: Shutterstock

ČSOB od února umožňuje firmám otevřít si účet zcela online. Na rozdíl od konkurence už nevyžaduje podpis dokumentů přes kurýra nebo dokonce osobně na pobočce. Podmínkou je, že zájemce má účet u jiné banky v Česku nebo v zemích Evropského hospodářského prostoru.

„Jsme první banka v České republice, která umí otevírat online účet pro všechny podnikatelské subjekty, tedy jak fyzické osoby podnikatele, tak nejnověji i firmy,“ říká Pavel Prokop, výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB.

Založení účtu pro podnikající fyzické osoby (OSVČ) zcela online nabízejí vedle ČSOB také Raiffeisenbank, Moneta a Česká spořitelna. U některých dalších – například mBank nebo Equa – sice zájemce vyřídí většinu přes internet, čeká ho pak ale domluva na předání dokumentů s kurýrem, jejich podepisování a osobní ověřování dokumentů. U jiných bank musí zájemce přijít na pobočku.

Skutečně online založení účtu pro firmy (právnické osoby) nabízí ČSOB jako první. Na svém webu to sice avizuje třeba i Equa bank, k dokončení je však podle dostupných informací potřeba schůzka s kurýrem nebo na pobočce.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Daňové přiznání online!

Zdroj: Shutterstock

Chcete mít hotovo za pět minut?

  • Za 189 korun si můžete pořídit šikovného průvodce daňovým přiznáním. 
  • Vy jen odpovídáte na otázky. Aplikace si vše sama dopočítá a vyplní.
  • Pokud jste OSVČ, pomůže vám i s přehledy pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu.

K založení firemního účtu na webu ČSOB stačí dva osobní doklady a identifikační údaje o společnosti. „Vyplnění žádosti zabere zhruba pět minut. Firma má pak účet dostupný zpravidla do druhého pracovního dne, ale máme klienty, kterým jsme účet zřídili ten samý den,“ říká Prokop. Formulář žádosti je napojený na obchodní rejstřík, takže se po zadání IČO žadateli doplní všechny údaje o společnosti.

K potvrzení (podpisu) smlouvy pak dochází na dálku podobně, jako je už standardem u běžných účtů pro nepodnikatele: tedy přes ověřovací korunovou platbu z existujícího (už ověřeného) účtu v jiné bance. „Usilovně pracujeme na využití bankovní identity, to je naše hlavní priorita dalšího rozvoje,“ dodává Prokop. Díky využití Bank ID pak nebude nutné posílat ověřovací platbu z jiné banky.

Vedení firemního účtu v ČSOB je zdarma. Zájemce si může aktivovat i Virtuální pobočku. Ta nabízí zabezpečenou komunikaci mezi klientem a bankou včetně plně elektronického podepisování smluv.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například... celý článek

Partners Financial Services