První banka umí otevřít účet pro firmy zcela online

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 2. 2022 | 1 komentář
První banka umí otevřít účet pro firmy zcela online

Zdroj: Shutterstock

ČSOB od února umožňuje firmám otevřít si účet zcela online. Na rozdíl od konkurence už nevyžaduje podpis dokumentů přes kurýra nebo dokonce osobně na pobočce. Podmínkou je, že zájemce má účet u jiné banky v Česku nebo v zemích Evropského hospodářského prostoru.

„Jsme první banka v České republice, která umí otevírat online účet pro všechny podnikatelské subjekty, tedy jak fyzické osoby podnikatele, tak nejnověji i firmy,“ říká Pavel Prokop, výkonný ředitel firemního bankovnictví ČSOB.

Založení účtu pro podnikající fyzické osoby (OSVČ) zcela online nabízejí vedle ČSOB také Raiffeisenbank, Moneta a Česká spořitelna. U některých dalších – například mBank nebo Equa – sice zájemce vyřídí většinu přes internet, čeká ho pak ale domluva na předání dokumentů s kurýrem, jejich podepisování a osobní ověřování dokumentů. U jiných bank musí zájemce přijít na pobočku.

Skutečně online založení účtu pro firmy (právnické osoby) nabízí ČSOB jako první. Na svém webu to sice avizuje třeba i Equa bank, k dokončení je však podle dostupných informací potřeba schůzka s kurýrem nebo na pobočce.

Daňové přiznání online!

Zdroj: Shutterstock

Chcete mít hotovo za pět minut?

  • Za 189 korun si můžete pořídit šikovného průvodce daňovým přiznáním. 
  • Vy jen odpovídáte na otázky. Aplikace si vše sama dopočítá a vyplní.
  • Pokud jste OSVČ, pomůže vám i s přehledy pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu.

K založení firemního účtu na webu ČSOB stačí dva osobní doklady a identifikační údaje o společnosti. „Vyplnění žádosti zabere zhruba pět minut. Firma má pak účet dostupný zpravidla do druhého pracovního dne, ale máme klienty, kterým jsme účet zřídili ten samý den,“ říká Prokop. Formulář žádosti je napojený na obchodní rejstřík, takže se po zadání IČO žadateli doplní všechny údaje o společnosti.

K potvrzení (podpisu) smlouvy pak dochází na dálku podobně, jako je už standardem u běžných účtů pro nepodnikatele: tedy přes ověřovací korunovou platbu z existujícího (už ověřeného) účtu v jiné bance. „Usilovně pracujeme na využití bankovní identity, to je naše hlavní priorita dalšího rozvoje,“ dodává Prokop. Díky využití Bank ID pak nebude nutné posílat ověřovací platbu z jiné banky.

Vedení firemního účtu v ČSOB je zdarma. Zájemce si může aktivovat i Virtuální pobočku. Ta nabízí zabezpečenou komunikaci mezi klientem a bankou včetně plně elektronického podepisování smluv.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.