Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 5. 2021
Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank nově umožňuje založit podnikatelský účet za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky. Podmínkou je, že zájemce už má běžný účet v jiné bance – ten poslouží pro potřebné ověření.

K založení účtu online pak stačí připojení k internetu a mobilní telefon. Na webu Raiffeisenbank podnikatel vyplní IČO, podle něhož se automaticky vyplní potřebné údaje. Pomocí telefonu vyfotí občanský průkaz a jeden další doklad – řidičský průkaz nebo pas.

„Aktuálně si touto cestou mohou založit podnikatelský účet občané České republiky, kteří jsou podnikateli nebo živnostníky. Žádost lze pohodlně a jednoduše vyřídit jak na počítači, tak s pomocí mobilního telefonu,” říká Petr Šíma, manažer digitálních prodejů v Raiffeisenbank.

Založení podnikatelského účtu online nezabere více než 10 minut, a to i v případě, že se žadatel rozhodne dvěma kliky navíc založit i osobní účet. Na konci procesu tak může mít podnikatelský i osobní účet včetně mobilní aplikace.

Raiffka je podle dostupných informací jednou z mála tuzemských bank, u nichž si lze založit podnikatelský účet zcela online. Už dříve takovou možnost nabídly ČSOB, Equa a mBank. U většiny bank musí zájemce o podnikatelský účet vyplnit poptávkový formulář a čekat na zavolání bankéře (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, UniCredit, Expobank, Sberbank) nebo osobně zajít na pobočku (Fio, Oberbank). Některé banky nenabízejí speciální variantu pro podnikatele, běžný účet si u nich mohou založit i online (Air Bank, Creditas) nebo jenom osobně (Trinity).


Psali jsme víc:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

8. 4. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

ČSOB obslouží firmy ve více pobočkách

Skupina ČSOB se rozhodla rozšířit počet poboček, v nichž poskytuje komplexní služby pro firemní klienty. Specialisté na firemní bankovnictví je od dubna obslouží už téměř na polovině... celý článek

ČSOB mění šéfa, Hollows jde do důchodu

18. 3. 2022 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČSOB mění šéfa, Hollows jde do důchodu

Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva ČSOB je od 6. května Aleš Blažek. John Hollows, který ČSOB vedl od roku 2014, odchází po téměř 26 letech kariéry u KBC do důchodu. celý článek

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

17. 3. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Největší banky v Česku. Nové žebříčky podle klientů a peněz

Za největší banku se dál mohou označovat Česká spořitelna i ČSOB. První skupina má nejvíc klientů, druhá spravuje největší objem peněz. Třetí v obou ukazatelích zůstává Komerční banka.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.