Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 5. 2021 16:15
Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank nově umožňuje založit podnikatelský účet za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky. Podmínkou je, že zájemce už má běžný účet v jiné bance – ten poslouží pro potřebné ověření.

K založení účtu online pak stačí připojení k internetu a mobilní telefon. Na webu Raiffeisenbank podnikatel vyplní IČO, podle něhož se automaticky vyplní potřebné údaje. Pomocí telefonu vyfotí občanský průkaz a jeden další doklad – řidičský průkaz nebo pas.

„Aktuálně si touto cestou mohou založit podnikatelský účet občané České republiky, kteří jsou podnikateli nebo živnostníky. Žádost lze pohodlně a jednoduše vyřídit jak na počítači, tak s pomocí mobilního telefonu,” říká Petr Šíma, manažer digitálních prodejů v Raiffeisenbank.

Založení podnikatelského účtu online nezabere více než 10 minut, a to i v případě, že se žadatel rozhodne dvěma kliky navíc založit i osobní účet. Na konci procesu tak může mít podnikatelský i osobní účet včetně mobilní aplikace.

Raiffka je podle dostupných informací jednou z mála tuzemských bank, u nichž si lze založit podnikatelský účet zcela online. Už dříve takovou možnost nabídly ČSOB, Equa a mBank. U většiny bank musí zájemce o podnikatelský účet vyplnit poptávkový formulář a čekat na zavolání bankéře (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, UniCredit, Expobank, Sberbank) nebo osobně zajít na pobočku (Fio, Oberbank). Některé banky nenabízejí speciální variantu pro podnikatele, běžný účet si u nich mohou založit i online (Air Bank, Creditas) nebo jenom osobně (Trinity).


Psali jsme víc:

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Okamžité platby už umí i J&T Banka

16. 6. 2021 | Petr Kučera

Okamžité platby už umí i J&T Banka

Systém okamžitých plateb v Česku se rozšířil o třináctého účastníka. Klienti J&T Banky mohou přijímat okamžité platby z jiných bank, funguje už také jejich odesílání z účtů... celý článek

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

7. 6. 2021 | Olga Skalková | 17 komentářů

Propojování Equa a Raiffeisenbank startuje 1. července

Po převodu akcií už mohou banky zahájit některé společné aktivity. Pro klienty Equa bank se v praxi nic nemění, převod účtů a úvěrů má začít nejdříve v lednu.

Nové limity pro okamžité platby. Naplno je využijí jen dvě banky

31. 5. 2021 | Olga Skalková | 1 komentář

Nové limity pro okamžité platby. Naplno je využijí jen dvě banky

Vyšší limit pro rychlé převody ocení hlavně podnikatelé a firmy. Banky ho však musí od června zavést jenom pro příchozí okamžité platby. Pro odchozí si mohou stanovit nižší hranici... celý článek

Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

25. 5. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Sberbank ruší pokladny na třetině poboček

Více než třetina poboček Sberbank zůstane bez pokladen. Jejich funkci převezmou vkladomaty, které banka letos zprovoznila díky modernizaci své bankomatové sítě.

Raiffka snížila limit pro okamžité platby

19. 5. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Raiffka snížila limit pro okamžité platby

Raiffeisenbank od 18. května snížila limit pro odchozí okamžitou platbu na 100 tisíc z dosavadních 400 tisíc korun. O chystaném kroku psal web Peníze.cz před 14 dny, včera ho banka... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.