Lyžařská střediska dostanou podporu, schválila vláda

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 11. 1. 2021 16:35 | 3 komentáře
Lyžařská střediska dostanou podporu, schválila vláda

Zdroj: MikeDotta/Shutterstock

Vláda schválila nový dotační program speciálně pro lyžařská střediska, která jsou od 27. prosince z nařízení vlády zavřená.

„Maximální výše podpory na jednoho příjemce se odvíjí jednak od počtu a struktury přepravních zařízení, kdy k jednomu místu náleží kompenzace ve výši 210 Kč pro základní vleky, 340 Kč pro neodpojitelné lanové dráhy nebo 530 Kč pro odpojitelné lanové dráhy za jeden den provozu. Nejvyšší možná denní podpora je dále určena částkou vypočtenou jako 50 % běžného průměrného denního nákladu provozu střediska za uplynulé tři sezony. Příjemci pak za den náleží nižší z takto vypočtených částek,“ vysvětluje Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu, obchodu a dopravy.

Podpora s názvem Covid – sport III Lyžařská střediska ve formě dotace na provozní náklady se bude poskytovat za období od 27. prosince 2020 do 22. ledna 2021. Detaily ministerstvo zveřejní později na svém webu. V průběhu ledna začne sbírat žádosti o kompenzace.

Řežeme náklady!

Řetězova pila
Zdroj: Shutterstock

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

„Podpora je určena vlastníkům a provozovatelům lyžařských areálů a pro realizaci programu bude vyčleněna jedna miliarda korun,“ říká Havlíček. Peníze na podporu ministerstvo průmyslu bude čerpat z fondů Evropské unie.

„Výsledná podoba programu vyplynula z diskuze s oborovými svazy a podnikatelskými asociacemi,“ říká Marian Piecha, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro fondy EU.

„Struktura částek určených na jedno místo přepravního zařízení vychází z modelových příkladů tří konkrétních středisek různých velikostí a struktur technického i technologického vybavení a navržená kompenzace tak odpovídá všem druhům středisek s ohledem na jejich velikost a technické možnosti,“ dodává Piecha.

Podpory, které stát podnikatelům zasaženým protiepidemickými opatřeními, lze nyní už také kombinovat. I provozovatelé lyžařských středisek tak mohou například čerpat podporu v programu Antivirus. Havlíček také už dříve řekl, že v nejnovější výzvě programu Covid nájemné budou moci o dotaci na nájem za louky a svahy žádat právě i provozovatelé sjezdovek.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Od pondělí půjde žádat o podporu za zavřené provozovny

15. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Od pondělí půjde žádat o podporu za zavřené provozovny

Podnikatelé se zavřenými provozovnami budou moci od pondělí žádat o peníze z nového dotačního programu Covid Gastro - Uzavřené provozovny.

Kompenzační bonus dostanou i podnikatelé v insolvenci

15. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Kompenzační bonus dostanou i podnikatelé v insolvenci

Kompenzační bonus i další podpory pro drobné podnikatele by měly být nově dostupné i pro lidi v oddlužení. Ministerstvo financí oznámilo, že k tomu připravuje novelu zákona, kterou... celý článek

Pomoc podnikatelům očima expertů. Rychlá a jednoduchá, to nemůžeme říct

15. 1. 2021 | Jiří Hovorka, Ondřej Tůma

Pomoc podnikatelům očima expertů. Rychlá a jednoduchá, to nemůžeme říct

Nepovedla se, je pomalá a neprůhledná. Tak hodnotí experti v široké shodě podporu, kterou pro podnikatele kvůli dopadům koronaviru připravila vláda.

Problém pro tisíce akciovek. Kdo je tady ředitel?

14. 1. 2021 | Veronika Hejná

Problém pro tisíce akciovek. Kdo je tady ředitel?

Z obchodního rejstříku zmizela funkce statutárního ředitele. Důsledek novoroční novely zaskočil mnoho firem.

OSVČ mají platit vyšší odvody, chce Maláčová kvůli důchodům

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 70 komentářů

OSVČ mají platit vyšší odvody, chce Maláčová kvůli důchodům

Důchodová reforma od ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) počítá i s vyššími odvody pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). Vyplývá to z balíčku návrhů, který... celý článek

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.