Nechte své peníze vydělávat!

Pavel Slavík | 4. 9. 2007
V ČSOB pro vás najdeme nejvýhodnější řešení, které zohlední potřeby vaší firmy a pomůže rozvoji vašeho podnikání. Zhodnotíte své peníze a zároveň je budete mít kdykoli k dispozici.

Malé a střední firmy potřebují služby šité na míru

Není to tak dávno, co majitelé menších a středních firem marně hledali bankovní služby, které by vyhovovaly jejich potřebám. Dnes stojí před opačným problémem – jak si z tak široké nabídky vybrat? Bankovních produktů pro drobné podnikatele rok od roku přibývá. „Jen v oblasti úvěrů pro podnikatele máme šest základních produktů. Naprosto chápu, že není snadné se v nich vyznat, protože jsou připraveny pro různé skupiny podnikatelů,“ potvrzuje Miloň Polešák, manažer malých a středních podniků ČSOB. Zhodnotit ekonomickou situaci firmy, její postavení na trhu, efektivnost vynaložených prostředků či návratnost investic, to se neobejde bez hlubší analýzy. Ne každá banka je ale schopna podobný koncept vytvořit, a to především proto, že nepřistupuje ke klientům individuálně.

Základem je analýza

Právě bez poradenství šitého na míru, které vychází z podrobné znalosti prostředí konkrétní firmy, se menší a střední podniky neobejdou. Už jenom proto, že se každodenně potýkají s celou řadou obtíží, jež velké korporace vůbec neřeší. Ať už je to omezená informovanost o možnostech trhu, slabá vyjednávací pozice vůči velkým odběratelům nedostatečný přehled o firemní ekonomice nebo malá znalost finančních produktů, to všechno jsou problémy, kterým majitelé menších a středních podniků musí čelit.

Aby mohly tyto firmy obstát v silném konkurenčním prostředí, musí znát svou ekonomickou situaci a investiční možnosti. S tím si však mnohdy majitelé menších či středních firem neumí poradit. Podnikatelům navíc nestačí pouze strohé informace z různých zdrojů, ale potřebují komplexní řešení, aby mohli své podnikání dále úspěšně rozvíjet.

ČSOB: Komplexní a individuální přístup

Právě na to mysleli v ČSOB, když vytvářeli unikátní koncept finančního poradenství, založený na osobním přístupu ke každému klientovi. „Naši lidé musí být schopni nejen vést rozhovor s klientem, ale především podrobně zjistit aktuální situaci ve firmě a patřičně ji také vyhodnotit,“ vysvětluje Polešák a dodává: „Snažíme se ke každému přistupovat tak, jako bychom byli na jedné lodi – základem je pro nás dlouhodobý vztah, partnerství, v němž si klient uvědomuje, že máme zájem o něj i o jeho podnikatelský záměr.“

Firemní bankéři ČSOB jsou poradci, kteří klientům aktivně pomáhají řídit finance – osobní i firemní. Klientům přinesou místo celé řady uspokojivých alternativ jen jedno řešení. A to s garancí, že právě toto řešení je pro rozvoj jejich podnikání to nejlepší.

Bez dalších služeb se firma neobejde

„Jdeme s malými a středními firmami do partnerství, v němž hrají podstatnou roli často velmi osobní věci. Teprve po jejich poznání přece můžete nabídnout kvalitní poradenství,“ zdůrazňuje generální ředitel ČOSB Pavel Kavánek. Banka chce svým klientům dávat komplexní řešení – a to nejen pro firmu, ale i pro jejího majitele a zaměstnance. Například v oblasti správy aktiv může být velmi výhodné spojení příspěvku zaměstnavatele na penzijní připojištění či životní pojištění s úsilím o posilování vztahu se zaměstnanci. Mimo jiné i proto, že tímto způsobem oba dosáhnou značných finančních úspor.

ČSOB problematiku malých a středních společností neustále sleduje a přichází i s dalšími novinkami, které podnikatelům pomáhají nejen v oblasti financí. Speciálně pro podnikatele proto připravila nový projekt – ČSOB Klub úspěšných podnikatelů. Na internetových stránkách tohoto Klubu najdou jeho členové a další zájemci vedle poradenského a informačního servisu také on-line informace z finančních trhů, odbornou poradnu i nabídku partnerských společností za zvýhodněných podmínek. Stránky jsou zatím volně přístupné na adrese .

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, finance, podnikání, podnikatel

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

29. 6. 2022 | Jana Divinová | 8 komentářů

Přežije česká hospoda? Po covidu drtí restaurace zdražování

Nedostatek lidí, rychle zdražující vstupy a nižší ziskovost. České restaurace bojují s důsledky covidu a připravují se na další perný rok plný nejistoty. Přežijí prý jen dobří, pro... celý článek

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

22. 6. 2022 | Petr Kučera

Limit pro paušální daň a registraci k DPH stoupne

Zavádění dalších sazeb paušální daně kritizují podnikatelské sdružení, daňaři i ekonomové. Místo zjednodušení podle nich přinese komplikace.

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

16. 6. 2022 | Martin Horvát | 21 komentářů

Koupil si vstupenku, porušil pravidla. Pokuta platí, řekl soud

Obchodní podmínky a návštěvní řád nejspíš podrobně nestudujete. Přesto: nákupem vstupenky s nimi souhlasíte. A když pak porušíte pravidla, můžete dostat smluvní pokutu. Třeba i od fotbalového... celý článek

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

9. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Tři nováčci na burze. Vyberete dividendy, nebo vsadíte na růst?

Jak lákavá je nabídka akcií společností Gevorkyan a M&T 1997? Máte čekat na Coloseum? Zeptali jsme se investičních expertů.

Právní domněnky a fikce ve smlouvách. Padl přelomový rozsudek

2. 6. 2022 | Dušan Kmoch

Právní domněnky a fikce ve smlouvách. Padl přelomový rozsudek

Platnost takzvaných právních domněnek a fikcí ve smlouvách byla donedávna přinejmenším sporná. Nejvyšší soud však ve svém nedávném rozhodnutí odmítl obecný závěr o jejich neplatnosti... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.