Jasnovidec: Komárek Fischera chtít nebude

Jasnovidec: Komárek Fischera chtít nebude
Co čeká Václava Fischera v jeho bývalých firmách? Je s nimi jeho budoucnost vůbec spojena?
Počínaje dnešním dnem si na našich stránkách budete moci každý pátek přečíst jasnovideckou předpověď, která se bude zabývat veskrze aktuálními, avšak nejen ekonomickými událostmi.

Jak dlouho Václav Fischer vydrží ve firmě poté, co nad ní ztratí kontrolu?

Vychází mi, že Fischerovi zbyl 10% podíl ve firmách a že právě ztratil veškerý vliv na jejich fungování. Jaká je pravděpodobnost, že se osobnost typu Václava Fischera stane z šéfa své vlastní firmy či firem něčím zaměstnancem v nich? Asi celkem nulová.
Dále mi vychází, že se Fischer už nebude podílet na řízení a ve firmách ho prakticky ani nevidím. Zdá se, že tam může fungovat už jen jako symbolická figura a že se s firmami loučí, což bude trvat tak 2 až 3 měsíce. Předpokládám, že ho tam nový vlastník zatím chce mít proto, že si lidé Fischera úzce spojují s cestovní kanceláří. Je tedy výhodnější pro byznys (zvlášť po právě prodělaných otřesech) ho tam ještě nějakou dobu mít, jde tedy o podobný model jako (ještě donedávna) Vladimír Železný a TV Nova.

Ale zřejmě nebude trvat dlouho - řekl bych 2 až 6 měsíců - a důvěra lidí ve firmu Fischer se upevní a Fischer-osoba odejde. A podle mého odhadu zde ani nebude chtít setrvat déle. Stejně tak Karel Komárek, majitel společnosti Atlantik finanční trhy, která nedávno převzala Fischerovy dluhy, si nebude přát ho tam déle mít... A tak se tito dva muži, které vnímám jako výrazně odlišné osobnosti a kteří se navíc vyskytují ve značně rozdílných fázích životních cyklů, shodnou aspoň v jedné z mála věcí.

V Lidových novinách nedávno vyšel rozhovor s Václavem Fischerem, který tu ujišťuje, že zůstane ve firmě a jak se těší na spolupráci s Komárkem... Tím je ovšem předpověď jeho poměrně brzkého odchodu ještě zajímavější. Vychází mi, že jejich kompatibilita jakožto pracovních partnerů je pod limitem, který podmiňuje trvání pracovního partnerství - tedy, že jsou příliš rozdílné osobnosti. Myslím, že Komárek už ví, že se chce Fischera zbavit, zatímco Fischer si ještě neuvědomil, že spolupráce nebude klapat.

Co si o budoucnosti Václava Fischera, který byl dlouhá léta symbolem podnikání v České republice, myslíte vy? Připojte svůj názor!

Prokop Diviš
Vystudoval psychologii a vyučil se psychotronice a léčitelství. Přes 20 let pracuje jako psychologický a intuitivní poradce s komerčním zaměřením pro mezinárodní klientelu.
Kromě běžných poradenských postupů využívá své intuitivní a jasnovidecké/vizionářské schopnosti. Pro přesné kvantifikace, načasování, stanovení pravděpodobnosti apod. používá virguli - nástroj kontaktu s vlastní intuicí a "šestým smyslem".

Pomáhá klientům při rozhodování v konkrétních situacích a podporuje je i dlouhodobě v hlubším sebepoznání, vývoji, efektivním využití jejich energie a nadání. Z pochopitelných důvodů své předpovědi na našem serveru publikuje pod pseudonymem. V případě zájmu o navázání kontaktu s ním tak můžete učinit prostřednictvím redakce Peníze.CZ.

POZOR!
Jasnovidec se snaží o maximální přesnost, ale nemůže vzít zodpovědnost za vaše rozhodnutí, která snad inspiruje, a za jejich důsledky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 9. 2003 13:01

Tak to je novinka, virgule v clancich na Penize.CZ, po novem kabate i nova metodika ? Tak na to bych si dal pozor, mile Penize !

+37
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 9. 2003 11:51, Velkostatkář

Na kursy akcií byl vždycky nejlepší šimpanz. Obávám se, že virgule Vám ke zbohatnutí nepomůže. Kdyby to totiž fungovalo, nepsal by pan Diviš svoje vize pro penize.cz, ale popíjel by teď s Viktorem long drink u pláže na Bahamách. Není náhodou jmenovec vynálezce bleskosvodu jakýmsi finančním Járou Cimrmanem redaktorů penize.cz?

Zobrazit celé vlákno

-2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

podnikání, Václav Fischer

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Zdražování, válka, nejistota. Firmy se připravují na horší časy

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 1 komentář

Zdražování, válka, nejistota. Firmy se připravují na horší časy

Důsledky války a vysoká inflace začíná pociťovat většina českých firem. Téměř dvě třetiny malých a středních podniků se připravují na propad příjmů. Vyplývá to z průzkumu platformy... celý článek

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

18. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

Zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun definitivně prošlo, když ho dnes schválili senátoři. Například u osobních aut jde o úsporu v řádech... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Bez peněz do sociálního podnikání nelez

6. 5. 2022 | Lucie Weissová | 7 komentářů

Bez peněz do sociálního podnikání nelez

Pokud si dnes chcete otevřít chráněnou dílnu, bohulibý úmysl vám k tomu stačit nebude. Chce to finanční rezervy a ani tak není přežití na trhu jisté. Jak se dnes sociálně podniká, vysvětluje... celý článek

PPF má nového šéfa. Bartoníčka střídá Šmejc

4. 5. 2022 | Jiří Hovorka

PPF má nového šéfa. Bartoníčka střídá Šmejc

Skupina PPF mění vedení. Novým generálním ředitelem bude od 15. června Jiří Šmejc, dlouholetý spolupracovník Petra Kellnera, který loni v březnu tragicky zemřel.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.