Fond Trigea koupil logistický park v Polsku

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 12. 2. 2023

Nemovitostní fond Trigea investoval do městského logistického parku City Logistics Wrocław II. Po logistickém areálu v Gdyni a administrativní budově MidPoint 71 ve Vratislavi se jedná už o třetí polskou akvizici tohoto fondu.

City Logistics Wrocław II zahrnuje dvě skladové budovy třídy A o celkové ploše více než 38 tisíc metrů čtverečních. Je stoprocentně pronajatý, průměrná délka uzavřených nájemních smluv činí 4,2 roku. Energeticky úsporná a ekologická řešení splňují požadavky certifikace BREEAM Very Good.

City Logistics Wrocław II TrigeaFoto: Triega

Areál City Logistics Wrocław II

Fond Trigea se na polský retailový trh zaměřil loni a plánuje v tom pokračovat. „Polsko aktuálně představuje oblíbenou destinaci pro investory nemovitostních fondů. Jeho ekonomika se řadí k největším ve střední Evropě a je šestá nejsilnější v Evropské unii. Na konci roku 2022 se navíc vrátila k růstu a vyhnula se tak recesi. Také se jí daří držet nízkou míru nezaměstnanosti, která je druhá nejnižší v unii,“ vysvětluje Tomáš Trčka, ředitel nemovitostního fondu Trigea.

Polsko se podle něj netají ambicí stát se klíčovým infrastrukturním a logistickým uzlem regionu střední a východní Evropy. Svou ambici podporuje konkrétními investicemi a výsledkem je dynamické prostředí s množstvím byznysových příležitostí.

Nemovitostní fond Trigea loni zvýšil obrat na 121 milionů korun (meziročně o 61 %), zisk dosáhl 30 milionů korun. „Investorům jsme připsali 6,4 %, zhodnocení pět až sedm procent očekáváme také v roce 2023. Eurová třída za devět měsíců dosáhla zhodnocení 4,65 %,“ upřesňuje Trčka. Neočekává, že by se ceny komerčních nemovitostí v našem regionu nějak výrazně měnily.

Nemovitostní fond Trigea vznikl v roce 2019, klientům teď spravuje portfolio ve výši šesti miliard korun. Zaměřuje se především na komerční nemovitosti, zejména kancelářské a obchodní budovy. Působí v Česku, na Slovensku a v Polsku.

Trigea je součástí finanční skupiny Partners, do které mimo jiné patří i vydavatelství NextPage Media provozující také web Peníze.cz.

Výnosné investice do nemovitostí? Poradíme!

Najdeme vám nejvýhodnější nemovitostní fondy. O nic se nestaráte a své peníze chráníte před inflací.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska | 6 komentářů

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

Platforma Degiro, přes kterou investuje i řada českých drobných investorů, nečekaně pozastavila nákupy některých ETF (burzovně obchodovaných fondů). Klientům to napsala ve středu večer,... celý článek

Podílové fondy po raketovém startu klesly. Evropské akcie utíkají americkým

6. 3. 2023 | Martin Mašát

Podílové fondy po raketovém startu klesly. Evropské akcie utíkají americkým

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v únoru, jak za posledních dvanáct měsíců a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost? celý článek

Přehnaný optimismus? Podílové fondy výrazně rostly

9. 2. 2023 | Martin Mašát

Přehnaný optimismus? Podílové fondy výrazně rostly

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v lednu, jak za posledních dvanáct měsíců a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost? celý článek

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Partners Financial Services