Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst

redakce Peníze.CZ | rubrika: FINMARKET | 27. 8. 2021 | 2 komentáře
Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí roku 2021 na 6,3 miliardy korun.
Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst
Retailový park ve Schwörstadtu
Zdroj: ZDR Investments

Skupina ZDR Investments pokračuje v roce 2021 v expanzi. Během prvního pololetí realizovala sedm akvizic v celkové hodnotě 1,9 miliardy korun. Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí o téměř 40 % na 6,3 miliardy.

„Máme za sebou velice úspěšný start do roku 2021, a to nejen z pohledu téměř čtyřicetiprocentního růstu hodnoty našeho portfolia během šesti měsíců. Akvizicí retail parku Schwörstadt jsme vstoupili na německý trh, vedle toho jsme významně posílili naši pozici na Slovensku, ale také doma v České republice,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Výkonnost nemovitostního fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments dosáhla za první pololetí roku 2021 v investiční třídě A (růstové akcie v CZK) hodnoty 4,12 %. Výnos posledních 12 měsíců dosáhl 8,13 % a navazuje tak na stabilní výkonnost posledních tří let od založení fondu. Tento fond zajistil svým investorům od zahájení své činnosti v lednu 2018 celkový výnos 31,45 %.

Investiční třída C (růstové akcie v EUR) vykázala u tohoto fondu během prvního pololetí růst ve výši 5,14 % a za období posledních 12 měsíců dosahuje 9,02 %.

Retailový fond ZDR Investments Public vygeneroval svým investorům za první pololetí roku 2021 výnos 3,64 % a za období posledních 12 měsíců zhodnocení ve výši 7,7 %.

„Podíl klíčových potravinářských nájemců v našich maloobchodních nemovitostech činí 43 %, což je mezi nemovitostními fondy investujících do retailových nemovitostí výjimečná hodnota, stejně jako průměrná zůstatková délka našich nájemních smluv. WAULT našeho fondu pro kvalifikované investory činí 8 let a našeho retailového nemovitostního fondu ZDR Public dokonce 8,2 let,“ vyzdvihuje Latuske.

FINMARKET je rubrika zasvěcená obsahu, který připravujeme ve spolupráci s obchodními partnery na míru společnostem, které chtějí seznámit čtenáře se svými produkty nebo službami.


Psali jsme:

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

zdr investments

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Čína vyplašila akciové investory, ČNB dluhopisové

6. 10. 2021 | Martin Mašát

Čína vyplašila akciové investory, ČNB dluhopisové

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za září, za letošní rok nebo třeba za posledních pět či deset... celý článek

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

24. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

Česká investiční služba Fondee zjednodušila registraci a začíná působit i na Slovensku. Novou formu registrace umožnila Fondee změna brokera, tím je místo původního nizozemského Degira... celý článek

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

22. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

Co jsou to správcovské, obhospodařovací nebo manažerské poplatky u fondů a jak se liší od vstupních? A jak je to při přímém nákupu akcií?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 8 komentářů

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.