Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst

redakce Peníze.CZ | rubrika: FINMARKET | 27. 8. 2021 | 2 komentáře
Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí roku 2021 na 6,3 miliardy korun.
Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst
Retailový park ve Schwörstadtu
Zdroj: ZDR Investments

Skupina ZDR Investments pokračuje v roce 2021 v expanzi. Během prvního pololetí realizovala sedm akvizic v celkové hodnotě 1,9 miliardy korun. Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí o téměř 40 % na 6,3 miliardy.

„Máme za sebou velice úspěšný start do roku 2021, a to nejen z pohledu téměř čtyřicetiprocentního růstu hodnoty našeho portfolia během šesti měsíců. Akvizicí retail parku Schwörstadt jsme vstoupili na německý trh, vedle toho jsme významně posílili naši pozici na Slovensku, ale také doma v České republice,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Výkonnost nemovitostního fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments dosáhla za první pololetí roku 2021 v investiční třídě A (růstové akcie v CZK) hodnoty 4,12 %. Výnos posledních 12 měsíců dosáhl 8,13 % a navazuje tak na stabilní výkonnost posledních tří let od založení fondu. Tento fond zajistil svým investorům od zahájení své činnosti v lednu 2018 celkový výnos 31,45 %.

Investiční třída C (růstové akcie v EUR) vykázala u tohoto fondu během prvního pololetí růst ve výši 5,14 % a za období posledních 12 měsíců dosahuje 9,02 %.

Retailový fond ZDR Investments Public vygeneroval svým investorům za první pololetí roku 2021 výnos 3,64 % a za období posledních 12 měsíců zhodnocení ve výši 7,7 %.

„Podíl klíčových potravinářských nájemců v našich maloobchodních nemovitostech činí 43 %, což je mezi nemovitostními fondy investujících do retailových nemovitostí výjimečná hodnota, stejně jako průměrná zůstatková délka našich nájemních smluv. WAULT našeho fondu pro kvalifikované investory činí 8 let a našeho retailového nemovitostního fondu ZDR Public dokonce 8,2 let,“ vyzdvihuje Latuske.

FINMARKET je rubrika zasvěcená obsahu, který připravujeme ve spolupráci s obchodními partnery na míru společnostem, které chtějí seznámit čtenáře se svými produkty nebo službami.


Psali jsme:

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

ZDR Investments

A tohle už jste četli?

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

10. 11. 2022 | Hynek Just

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

Wood & Company je na trhu s investičními produkty přes 30 let. Dost dlouho, aby se musel trápit s přesvědčováním investorů, že je pro ně seriózní volba. Real Estate divizi rozjel před... celý článek

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

2. 11. 2022 | Radim Zelený

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

Vidina krize ohrožuje řadu oborů – mimo jiné i trh s nemovitostmi. Retailové parky se v tomto směru vymykají. „Jíst se nepřestane, tím pádem ani jezdit na nákupy potravin a dalšího... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.