Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst

redakce Peníze.CZ | rubrika: FINMARKET | 27. 8. 2021 | 3 komentáře
Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí roku 2021 na 6,3 miliardy korun.
Skupina nemovitostních fondů ZDR hlásí rychlý růst
Retailový park ve Schwörstadtu
Zdroj: ZDR Investments

Skupina ZDR Investments pokračuje v roce 2021 v expanzi. Během prvního pololetí realizovala sedm akvizic v celkové hodnotě 1,9 miliardy korun. Hodnota nemovitostního portfolia skupiny vzrostla během prvního pololetí o téměř 40 % na 6,3 miliardy.

„Máme za sebou velice úspěšný start do roku 2021, a to nejen z pohledu téměř čtyřicetiprocentního růstu hodnoty našeho portfolia během šesti měsíců. Akvizicí retail parku Schwörstadt jsme vstoupili na německý trh, vedle toho jsme významně posílili naši pozici na Slovensku, ale také doma v České republice,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Výkonnost nemovitostního fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments dosáhla za první pololetí roku 2021 v investiční třídě A (růstové akcie v CZK) hodnoty 4,12 %. Výnos posledních 12 měsíců dosáhl 8,13 % a navazuje tak na stabilní výkonnost posledních tří let od založení fondu. Tento fond zajistil svým investorům od zahájení své činnosti v lednu 2018 celkový výnos 31,45 %.

Investiční třída C (růstové akcie v EUR) vykázala u tohoto fondu během prvního pololetí růst ve výši 5,14 % a za období posledních 12 měsíců dosahuje 9,02 %.

Retailový fond ZDR Investments Public vygeneroval svým investorům za první pololetí roku 2021 výnos 3,64 % a za období posledních 12 měsíců zhodnocení ve výši 7,7 %.

„Podíl klíčových potravinářských nájemců v našich maloobchodních nemovitostech činí 43 %, což je mezi nemovitostními fondy investujících do retailových nemovitostí výjimečná hodnota, stejně jako průměrná zůstatková délka našich nájemních smluv. WAULT našeho fondu pro kvalifikované investory činí 8 let a našeho retailového nemovitostního fondu ZDR Public dokonce 8,2 let,“ vyzdvihuje Latuske.

FINMARKET je rubrika zasvěcená obsahu, který připravujeme ve spolupráci s obchodními partnery na míru společnostem, které chtějí seznámit čtenáře se svými produkty nebo službami.


Psali jsme:

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Oblíbená témata

ZDR Investments

A tohle už jste četli?

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

3. 10. 2023 | Jan Müller | 1 komentář

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

Pokud nechcete nechat peníze prohrávat s inflací na bankovních účtech, můžete zkusit investice. Podílové fondy představují jednoduchý způsob pro ty, kteří sice chtějí investovat, ale... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

21. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Tisíce lidí přišly o peníze investované do „alternativních fondů“ jako Growing Way, WCA International nebo J.O. Investment. Tyto společnosti zneužily výjimku v zákoně, která umožňuje,... celý článek

Partners Financial Services