Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 7. 2021 | 4 komentáře
Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy
Nový přírůstek nemovitostního fondu Generali
Zdroj: Generali Fond realit

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti v nemovitostní společnosti, která má nemovitost v majetku. Cenu Generali nezveřejnilo.

„Rezidenční nemovitosti považujeme za velmi stabilní prvek portfolia, se zajímavým růstovým potenciálem,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE. Jde celkově o pátou nemovitost v majetku fondu a čtvrtou rezidenční. V půlce roku oznámil nákup reatilové parku v pražských Nových Butovicích.

Nemovitost zahrnuje 899 metrů čtverečních bytových prostor a 120 metrů čtverečních představují prostory restaurace. Budova je plně proanajatá a nachází se v blízkosti důležitých uzlů MHD Karlovo náměstí a I. P. Pavlova.

„Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. Prozatím jsme se zaměřovali na nemovitosti v Praze, ale už ve zbývající části roku plánujeme první investice v regionech. Díky této skladbě portfolia míříme na základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně plynoucí z nájmů vlastněných nemovitostí. Ovšem pro investory je zde navíc potenciál dalšího možného výnosu, a to z růstu tržní hodnoty nemovitostí,“ říká Bečička.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services