Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 16. 7. 2021 | 4 komentáře
Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy
Nový přírůstek nemovitostního fondu Generali
Zdroj: Generali Fond realit

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100% majetkové účasti v nemovitostní společnosti, která má nemovitost v majetku. Cenu Generali nezveřejnilo.

„Rezidenční nemovitosti považujeme za velmi stabilní prvek portfolia, se zajímavým růstovým potenciálem,“ říká Marek Bečička, vedoucí produktového a realitního oddělení ve společnosti Generali Investments CEE. Jde celkově o pátou nemovitost v majetku fondu a čtvrtou rezidenční. V půlce roku oznámil nákup reatilové parku v pražských Nových Butovicích.

Nemovitost zahrnuje 899 metrů čtverečních bytových prostor a 120 metrů čtverečních představují prostory restaurace. Budova je plně proanajatá a nachází se v blízkosti důležitých uzlů MHD Karlovo náměstí a I. P. Pavlova.

„Generali Fond realit je určen pro širokou veřejnost včetně drobných investorů. Prozatím jsme se zaměřovali na nemovitosti v Praze, ale už ve zbývající části roku plánujeme první investice v regionech. Díky této skladbě portfolia míříme na základní cílený výnos 2,5 až 3 % ročně plynoucí z nájmů vlastněných nemovitostí. Ovšem pro investory je zde navíc potenciál dalšího možného výnosu, a to z růstu tržní hodnoty nemovitostí,“ říká Bečička.

Fond byl otevřen v říjnu roku 2019 s tím, že po první tři roky bude uzavřen pro odkupy, aby mohl správce vybudovat a stabilizovat nemovitostní portfolio. Poté bude fond fungovat jako otevřený. V loňském roce výnos fondu dělal 3,18 %. Výkonnost fondu za posledních 12 měsíců je 2,37 %.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 12 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 15 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

26. 5. 2022 | Jana Divinová | 14 komentářů

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

23. 5. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Spoření vylepšuje i největší banka. Odmění za investice

Česká spořitelna, největší tuzemská banka podle počtu klientů, zvyšuje úročení vkladů. Sníží tak svou ztrátu za nejlepšími nabídkami na trhu.

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

18. 5. 2022 | Petra Nová

Nakoupit, vylepšit, prodat. Vydělat. Plán fondů Jet zní jednoduše

Brněnská investiční společnost Jet Investment finančníka Igora Faita má v plánu postavit největší fond soukromého kapitálu v Česku. Chce kupovat průmyslové podniky, a to nejen za peníze... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.