Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 7. 2021
Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku
Prešovský logistický park patří nově skupině ZDR.
Zdroj: ZDR Investments

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments nakupovala na Slovensku. Za více jak 20 milionů euro si pořídila logistický park v Prešově a hypermarket Tesco v Senci.

Nově zakoupený logistický park v Prešově je pro portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments. Objekt má celkem 13 340 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec Tesco. Ten z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska.

Druhá akvizice, hypermarket Tesco v Senci, má pronajímatelnou plochu 4750 metrů čtverečních a doplní portfolio retailového nemovitostního fondu ZDR Investments Public, tedy fondu, který je určen i pro drobné investory. Hypermarket se nachází naproti retailovému parku o velikosti 3656 metrů, který ZDR pořídila loni v prosinci.

Skupina ZDR Investments vlastní po těchto akvizicích celkem 42 komerčních nemovitostí v hodnotě 240 milionů euro, z toho sedm nemovitostí na území Slovenska.

„Koronavirová epidemie potvrdila odolnost naší investiční strategie. Jako vítězové mezi jednotlivými typy komerčních nemovitostí se ukázaly regionální retail parky s potravinářskými řetězci a nájemci z řad diskontního zboží a celý segment logistiky. Téměř 45procentní podíl potravinářského segmentu v našem portfoliu znamená, v kombinaci s průměrnou zůstatkovou dobou uzavřených nájemních smluv celého portfolia v délce 8 let, pevný základ pro dlouhodobě stabilní výnos pro naše investory,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Záměrem nemovitostního fondu ZDR pro kvalifikované investory je dosahovat ročního zhodnocení kolem 7 až 9 % ročně. V loňském roce skončil s výnosem 8,16 %. Tři roky od investice účtuje 40 % výstupní poplatek, pokud by se investor rozhodl peníze vybrat. Druhý fond ZDR pro širokou veřejnost cílí na výnos mezi 4 až 6 % ročně, loni připsal 6,12 %. První fond vznikl v roce 2017, druhý v roce 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Padají akcie i dluhopisy. Kolik ztratily podílové fondy?

14. 7. 2022 | Martin Mašát | 7 komentářů

Padají akcie i dluhopisy. Kolik ztratily podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červnu?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 7 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.