Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 7. 2021
Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku
Prešovský logistický park patří nově skupině ZDR.
Zdroj: ZDR Investments

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments nakupovala na Slovensku. Za více jak 20 milionů euro si pořídila logistický park v Prešově a hypermarket Tesco v Senci.

Nově zakoupený logistický park v Prešově je pro portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments. Objekt má celkem 13 340 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec Tesco. Ten z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska.

Druhá akvizice, hypermarket Tesco v Senci, má pronajímatelnou plochu 4750 metrů čtverečních a doplní portfolio retailového nemovitostního fondu ZDR Investments Public, tedy fondu, který je určen i pro drobné investory. Hypermarket se nachází naproti retailovému parku o velikosti 3656 metrů, který ZDR pořídila loni v prosinci.

Skupina ZDR Investments vlastní po těchto akvizicích celkem 42 komerčních nemovitostí v hodnotě 240 milionů euro, z toho sedm nemovitostí na území Slovenska.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Koronavirová epidemie potvrdila odolnost naší investiční strategie. Jako vítězové mezi jednotlivými typy komerčních nemovitostí se ukázaly regionální retail parky s potravinářskými řetězci a nájemci z řad diskontního zboží a celý segment logistiky. Téměř 45procentní podíl potravinářského segmentu v našem portfoliu znamená, v kombinaci s průměrnou zůstatkovou dobou uzavřených nájemních smluv celého portfolia v délce 8 let, pevný základ pro dlouhodobě stabilní výnos pro naše investory,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Záměrem nemovitostního fondu ZDR pro kvalifikované investory je dosahovat ročního zhodnocení kolem 7 až 9 % ročně. V loňském roce skončil s výnosem 8,16 %. Tři roky od investice účtuje 40 % výstupní poplatek, pokud by se investor rozhodl peníze vybrat. Druhý fond ZDR pro širokou veřejnost cílí na výnos mezi 4 až 6 % ročně, loni připsal 6,12 %. První fond vznikl v roce 2017, druhý v roce 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services