Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 7. 2021 09:51
Nemovitostní fondy ZDR nakupovaly na Slovensku
Prešovský logistický park patří nově skupině ZDR.
Zdroj: ZDR Investments

Česká skupina nemovitostních fondů ZDR Investments nakupovala na Slovensku. Za více jak 20 milionů euro si pořídila logistický park v Prešově a hypermarket Tesco v Senci.

Nově zakoupený logistický park v Prešově je pro portfolio nemovitostního fondu pro kvalifikované investory ZDR Investments. Objekt má celkem 13 340 metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Hlavními nájemci jsou společnosti PPG, výrobce nátěrových hmot a potravinářský řetězec Tesco. Ten z této lokality zásobuje svou obchodní síť ve východní a střední části Slovenska.

Druhá akvizice, hypermarket Tesco v Senci, má pronajímatelnou plochu 4750 metrů čtverečních a doplní portfolio retailového nemovitostního fondu ZDR Investments Public, tedy fondu, který je určen i pro drobné investory. Hypermarket se nachází naproti retailovému parku o velikosti 3656 metrů, který ZDR pořídila loni v prosinci.

Skupina ZDR Investments vlastní po těchto akvizicích celkem 42 komerčních nemovitostí v hodnotě 240 milionů euro, z toho sedm nemovitostí na území Slovenska.

„Koronavirová epidemie potvrdila odolnost naší investiční strategie. Jako vítězové mezi jednotlivými typy komerčních nemovitostí se ukázaly regionální retail parky s potravinářskými řetězci a nájemci z řad diskontního zboží a celý segment logistiky. Téměř 45procentní podíl potravinářského segmentu v našem portfoliu znamená, v kombinaci s průměrnou zůstatkovou dobou uzavřených nájemních smluv celého portfolia v délce 8 let, pevný základ pro dlouhodobě stabilní výnos pro naše investory,“ říká Roman Latuske, partner skupiny ZDR Investments.

Záměrem nemovitostního fondu ZDR pro kvalifikované investory je dosahovat ročního zhodnocení kolem 7 až 9 % ročně. V loňském roce skončil s výnosem 8,16 %. Tři roky od investice účtuje 40 % výstupní poplatek, pokud by se investor rozhodl peníze vybrat. Druhý fond ZDR pro širokou veřejnost cílí na výnos mezi 4 až 6 % ročně, loni připsal 6,12 %. První fond vznikl v roce 2017, druhý v roce 2019.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

19. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

Na předních místech žebříčku nejvýkonnějších podílových fondů za letošní první pololetí najdeme fondy z oblasti hodnotových akcií, jako jsou finanční a energetické tituly. Znatelný... celý článek

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100%... celý článek

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

9. 7. 2021 | Martin Mašát | 9 komentářů

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

Korunové akciové fondy v červnu rychle rostly, dluhopisové naopak lehce ztrácely, ukazuje pravidelný fondový index.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.