Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021 12:07 | 1 komentář
Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Investiční společnost Avant má nového vlastníka. Finanční skupina RN Solutions od dosavadního jediného vlastníka společnosti Avant, Pavla Doležala, odkoupila investiční akcie fondu Avant Group, který tuto investiční společnost ovládá z devadesáti procent.

Doležal přechází do nové role předsedy dozorčí rady a bude odpovědný za vztahy s klíčovými zákazníky. Novým předsedou představenstva společnosti se stává dlouholetý vrcholový manažer Vladimír Bezděk, který dříve vedl například penzijní společnost České pojišťovny nebo ČSOB pojišťovnu. Bezděk s RN Solutions spolupracuje již nějakou dobu, vede pro tuto investiční skupinu investiční platformu CroFunGo.

Avant spravuje a administruje 148 fondů a podfondů kvalifikovaných investorů, jejichž majetek přesahuje 55 miliard korun a dle statistiky Asociace pro kapitálový trh se jedná o osmého největšího správce aktiv u nás.

Srovnejte si to s námi

„Avant se pod mým vedením stal klíčovým hráčem ve světě fondů kvalifikovaných investorů s tržním podílem na novém businessu čtyřicet procent. Již delší dobu jsem ovšem zvažoval vstup strategického partnera, který by firmě pomohl nadále růst,“ říká Doležal, který Avant vedl a spoluvlastnil od roku 2010. Jediným majitelem společnosti se pak stal v roce 2017.

„Společně s RN Solutions vidíme stále rostoucí význam a potenciál v budování fondů kvalifikovaných investorů. Fondy jsou způsobem, jak koncentrovat domácí kapitál a jak pomoci s investicemi do zajímavých projektů v české ekonomice. Fondy zvyšují pružnost české ekonomiky a její potenciál dalšího růstu,“ říká Bezděk.

Společnost RN Solutions v roce 2011 založil Marek Unčovský, který od roku 1999 prošel řadou vrcholových manažerských pozic. Jeho prvním vlastním počinem byl v roce 2009 nákup podílu v realitní kanceláři Ráj nemovitostí a následně vybudoval společnost RN Credit, která skupovala pohledávky a nemovitosti a následně je prodávala. Dnes se podle informací na firemním webu zaměřuje jen na nemovitosti. Od roku 2011 jsou v holdingové struktuře. Název investiční skupiny vznikl jako zkratka RN – Ráj nemovitostí – s přidáním slova Solutions (anglicky řešení).

Skupina například také provozuje pražskou restauraci Aureole a má nemovitostní fond Nemomax nebo fond RN Tech zaměřený na investice do technologických společností.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

27. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Na hříšných investicích dobrý fond nepostavíte, říká expert

Co v praxi znamená ESG investování, které se zaměřuje na společenskou odpovědnost? Petr Šimčák, ředitel investic v Amundi, v rozhovoru vysvětluje, proč to podle něj celé dává smysl.... celý článek

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

21. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 5 komentářů

Fondee má novou licenci, chce do zahraničí

Investiční platforma Fondee dostala licenci obchodníka s cennými papíry od České národní banky. „Spolu s ní získáváme i právo takzvaného EU passportu, které hodláme využít pro expanzi... celý článek

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

19. 7. 2021 | redakce Peníze.CZ | 3 komentáře

Nejlepší podílové fondy roku. A kdo je letos v minusu

Na předních místech žebříčku nejvýkonnějších podílových fondů za letošní první pololetí najdeme fondy z oblasti hodnotových akcií, jako jsou finanční a energetické tituly. Znatelný... celý článek

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Realitní fond Generali nakupoval v centru Prahy

Realitní fond společnosti Generali uzavřel druhou letošní akvizici. Koupil rezidenční budovu v centru Prahy, konkrétně v ulici Ke Karlovu. Akvizice byla provedena formou nabytí 100%... celý článek

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

9. 7. 2021 | Martin Mašát | 9 komentářů

Index fondů: Centrální banky se inflace nebojí, akcie rostly

Korunové akciové fondy v červnu rychle rostly, dluhopisové naopak lehce ztrácely, ukazuje pravidelný fondový index.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.