Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021 | 1 komentář
Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Investiční společnost Avant má nového vlastníka. Finanční skupina RN Solutions od dosavadního jediného vlastníka společnosti Avant, Pavla Doležala, odkoupila investiční akcie fondu Avant Group, který tuto investiční společnost ovládá z devadesáti procent.

Doležal přechází do nové role předsedy dozorčí rady a bude odpovědný za vztahy s klíčovými zákazníky. Novým předsedou představenstva společnosti se stává dlouholetý vrcholový manažer Vladimír Bezděk, který dříve vedl například penzijní společnost České pojišťovny nebo ČSOB pojišťovnu. Bezděk s RN Solutions spolupracuje již nějakou dobu, vede pro tuto investiční skupinu investiční platformu CroFunGo.

Avant spravuje a administruje 148 fondů a podfondů kvalifikovaných investorů, jejichž majetek přesahuje 55 miliard korun a dle statistiky Asociace pro kapitálový trh se jedná o osmého největšího správce aktiv u nás.

Srovnejte si to s námi

„Avant se pod mým vedením stal klíčovým hráčem ve světě fondů kvalifikovaných investorů s tržním podílem na novém businessu čtyřicet procent. Již delší dobu jsem ovšem zvažoval vstup strategického partnera, který by firmě pomohl nadále růst,“ říká Doležal, který Avant vedl a spoluvlastnil od roku 2010. Jediným majitelem společnosti se pak stal v roce 2017.

„Společně s RN Solutions vidíme stále rostoucí význam a potenciál v budování fondů kvalifikovaných investorů. Fondy jsou způsobem, jak koncentrovat domácí kapitál a jak pomoci s investicemi do zajímavých projektů v české ekonomice. Fondy zvyšují pružnost české ekonomiky a její potenciál dalšího růstu,“ říká Bezděk.

Společnost RN Solutions v roce 2011 založil Marek Unčovský, který od roku 1999 prošel řadou vrcholových manažerských pozic. Jeho prvním vlastním počinem byl v roce 2009 nákup podílu v realitní kanceláři Ráj nemovitostí a následně vybudoval společnost RN Credit, která skupovala pohledávky a nemovitosti a následně je prodávala. Dnes se podle informací na firemním webu zaměřuje jen na nemovitosti. Od roku 2011 jsou v holdingové struktuře. Název investiční skupiny vznikl jako zkratka RN – Ráj nemovitostí – s přidáním slova Solutions (anglicky řešení).

Skupina například také provozuje pražskou restauraci Aureole a má nemovitostní fond Nemomax nebo fond RN Tech zaměřený na investice do technologických společností.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Padají akcie i dluhopisy. Kolik ztratily podílové fondy?

14. 7. 2022 | Martin Mašát | 7 komentářů

Padají akcie i dluhopisy. Kolik ztratily podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červnu?

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

17. 6. 2022 | Petr Kučera | 13 komentářů

Volné peníze u obchodníka s cennými papíry. Jak jsou pojištěné?

Nižší limit pro náhradu z garančního fondu se vztahuje jen na zainvestované peníze, říká jeden z největších obchodníků. Na takzvanou volnou hotovost klientů, kterou obchodník uloží... celý článek

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

6. 6. 2022 | Martin Mašát | 7 komentářů

Centrální banky kvůli inflaci obětují investory

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v květnu?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.