Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021 | 1 komentář
Bezděk řídí investiční společnost Avant. Ta změnila vlastníka
Vladimír Bezděk
Zdroj: RN Solutions

Investiční společnost Avant má nového vlastníka. Finanční skupina RN Solutions od dosavadního jediného vlastníka společnosti Avant, Pavla Doležala, odkoupila investiční akcie fondu Avant Group, který tuto investiční společnost ovládá z devadesáti procent.

Doležal přechází do nové role předsedy dozorčí rady a bude odpovědný za vztahy s klíčovými zákazníky. Novým předsedou představenstva společnosti se stává dlouholetý vrcholový manažer Vladimír Bezděk, který dříve vedl například penzijní společnost České pojišťovny nebo ČSOB pojišťovnu. Bezděk s RN Solutions spolupracuje již nějakou dobu, vede pro tuto investiční skupinu investiční platformu CroFunGo.

Avant spravuje a administruje 148 fondů a podfondů kvalifikovaných investorů, jejichž majetek přesahuje 55 miliard korun a dle statistiky Asociace pro kapitálový trh se jedná o osmého největšího správce aktiv u nás.

Srovnejte si to s námi

„Avant se pod mým vedením stal klíčovým hráčem ve světě fondů kvalifikovaných investorů s tržním podílem na novém businessu čtyřicet procent. Již delší dobu jsem ovšem zvažoval vstup strategického partnera, který by firmě pomohl nadále růst,“ říká Doležal, který Avant vedl a spoluvlastnil od roku 2010. Jediným majitelem společnosti se pak stal v roce 2017.

„Společně s RN Solutions vidíme stále rostoucí význam a potenciál v budování fondů kvalifikovaných investorů. Fondy jsou způsobem, jak koncentrovat domácí kapitál a jak pomoci s investicemi do zajímavých projektů v české ekonomice. Fondy zvyšují pružnost české ekonomiky a její potenciál dalšího růstu,“ říká Bezděk.

Společnost RN Solutions v roce 2011 založil Marek Unčovský, který od roku 1999 prošel řadou vrcholových manažerských pozic. Jeho prvním vlastním počinem byl v roce 2009 nákup podílu v realitní kanceláři Ráj nemovitostí a následně vybudoval společnost RN Credit, která skupovala pohledávky a nemovitosti a následně je prodávala. Dnes se podle informací na firemním webu zaměřuje jen na nemovitosti. Od roku 2011 jsou v holdingové struktuře. Název investiční skupiny vznikl jako zkratka RN – Ráj nemovitostí – s přidáním slova Solutions (anglicky řešení).

Skupina například také provozuje pražskou restauraci Aureole a má nemovitostní fond Nemomax nebo fond RN Tech zaměřený na investice do technologických společností.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

3. 10. 2023 | Jan Müller | 1 komentář

Investice pro začátečníky: Jak se vyznat v podílových fondech

Pokud nechcete nechat peníze prohrávat s inflací na bankovních účtech, můžete zkusit investice. Podílové fondy představují jednoduchý způsob pro ty, kteří sice chtějí investovat, ale... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

21. 8. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Tisíce lidí přišly o peníze investované do „alternativních fondů“ jako Growing Way, WCA International nebo J.O. Investment. Tyto společnosti zneužily výjimku v zákoně, která umožňuje,... celý článek

Partners Financial Services