Obchod za půl miliardy. Portiva kupuje kanceláře v Holešovicích

jih | rubrika: Aktuality | 10. 3. 2020
Obchod za půl miliardy. Portiva kupuje kanceláře v Holešovicích

Česká investiční skupina Portiva kupuje rostoucí administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích.

Za převzetí projektu vznikajícího na místě bývalé továrny kosmetické značky Astrid zaplatí developerské společnosti UBM Development zhruba půl miliardy korun.

„Holešovice vnímáme jako růstovou pražskou lokalitu. Její potenciál by měla naplnit nová kancelářská výstavba přelévající se sem z Karlína a připravovaný rozvoj zóny Bubny - Zátory,“ říká Pavel Svoreň, výkonný ředitel skupiny Portiva.

Portiva Astrid Offices od developerské společnosti převezme až po dokončení projektu, jež je naplánováno na začátek příštího roku, a po jeho plném obsazení dlouhodobými nájemci. V tuto chvíli je podle Portivy rezervováno 50 procent veškeré kancelářské plochy, jež je k dispozici.

Srovnejte si to s námi

V pěti nadzemních podlažích bude přes 3500 metrů čtverečních pronajímatelných kancelářských ploch. Developer budovu staví podle architektonického návrhu studia Bogle Architects a ve standardu LEED Gold. Budova tak musí být například efektivní v hospodaření s vodou i energiemi. Astrid Offices tak budou mít třeba společnou zelenou střešní terasu.

Součástí projektu jsou i dvě patra podzemních garáží s kapacitou 74 míst, nabíjecí stanice pro elektrokola, kolárna s myčkou bicyklů, optické datové připojení budovy, coworkingové prostory nebo restaurace v přízemí.

Součástí areálu se ve druhé etapě stane také rezidenční projekt Astrid Garden, ve kterém vznikne až 110 bytů. Ty mají být dokončeny v roce 2023. Na ně se však kontrakt Portivy s UBM Development nevztahuje. Investiční skupina se totiž zaměřuje pouze na komerční nemovitosti.

Astrid Offices je pro Portivu prvním z projektů, kterými se chce postupně etablovat v segmentu prémiových kanceláří. Zajímá se třeba i o obchodní centra. Na konci roku 2019 nakoupila balík v obchodních parků v jihomoravských Ivančicích za dvě miliardy korun.

„Komerční nemovitostí jsou v rámci naší investiční strategie vnímány jako nejkonzervativnější součást portfolia. V následujících letech proto v této oblasti plánujeme další růst,“ uvedl Svoreň.

Portiva nabízí fondy pro kvalifikované investory. Skupina vznikla v červnu roku 2018 konsolidací aktiv a majetkových podílů akcionářů skupiny v oblasti energetiky a realit. Historie skupiny sahá do roku 1995, kdy byla založena společnost Eldaco, která nyní se svými 14 větrnými a fotovoltaickými elektrárnami tvoří energetickou divizi holdingu.

Objem aktiv pod správou skupiny činil ke konci loňského roku 4,2 miliardy korun a obrat přesáhl tři miliardy. Souhrnný zisk EBITDA společností sdružených ve skupině byl loni nad hranicí 500 milionů korun. Skupina zaměstnává přes 440 zaměstnanců a působí v pěti zemích.


Čtěte více:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 2 komentáře

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

28. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

Zajímáte se o investice a matou vás řeči analytiků, kteří mluví o medvědech a býcích? Nevíte, kolik stupňů má přehřátý trh? Nemáte páru, proč hovězí migruje na sever? Nezoufejte, připravili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.