Spořitelna začíná nabízet investice i přes George

jih | rubrika: Aktuality | 9. 3. 2020 | 1 komentář

Klienti České spořitelny mohou nově nakupovat podílové fondy přes internetové bankovnictví George. To umožňuje od února investovat do víc než 80 podílových fondů.

„Lidé získávají možnost kdykoliv upravovat či měnit i pravidelné pokyny a řídit si je tak, jak potřebují. Navíc mají v každém okamžiku dostupný celkový pohled na detail pravidelných pokynů i výkonnost celého portfolia,“ říká Roman Choc, který má v České spořitelně na starosti Wealth Management.

Spořitelna odstartovala prodej investic přes internetové bankovnictví s podílovými fondy, chystá i obchody s dluhopisy a akciemi. Dosud šlo v internetovém bankovnictví nakupovat a prodávat jen ty podílové fondy, do nichž lidé investovali už dřív.

Investování online prostřednictvím George bude dostupné jenom těm klientům, kteří mají zřízenou takzvanou bankovní identitu. Zájemci, kteří si ji ještě nesjednali, budou muset podepsat smluvní dokumentaci a otevřít si majetkový účet v pobočce. Teprve pak budou moci investovat online.

Srovnejte si to s námi

Prostřednictvím George v současnosti spravuje svoje finance 1,6 milionů klientů spořitelny, téměř 750 tisíc lidí využívá i mobilní verzi. Nějaký z investičních produktů už využívá víc než 460 tisíc klientů, tedy každý čtvrtý.

„Přestože je možnost nepřetržitého přístupu k investování lákavá, vhodná je zejména pro lidi, kteří již mají s investováním zkušenosti. Lidé, kteří s investováním žádné zkušenosti nemají, by si nejprve měli nechat poradit investičními specialisty v pobočkách,“ dodal Choc.

Nákup podílových fondů přímo v internetovém bankovnictví nabízí čím dál víc bank v například Fio, Equa bank, Komerční banka, ING, Moneta nebo ČSOB. Podobnou službu už delší dobu avizuje Air Bank, ostrý start ale stále odkládá.

Zájemce z řad širší veřejnosti láká i služba robotického investování Indigo, kterou v prosinci spustil obchodník s cennými papíry Patria Finance ze skupiny ČSOB. Nabízí investice do ETF fondů už od stokoruny. Indigo dnes oznámilo, že za necelé tři měsíce od svého spuštění získalo přes 1000 investorů. Cílem je získat 20 tisíc uživatelů do pěti let, během druhého čtvrtletí plánuje spustit mobilní aplikaci pro operační systémy iOS a Android.

V lednu odstartovala také online investiční platforma Fondee. I ona láká na investice do ETF.


Kam s penězi?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

10. 11. 2022 | Hynek Just

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

Wood & Company je na trhu s investičními produkty přes 30 let. Dost dlouho, aby se musel trápit s přesvědčováním investorů, že je pro ně seriózní volba. Real Estate divizi rozjel před... celý článek

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

2. 11. 2022 | Radim Zelený

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

Vidina krize ohrožuje řadu oborů – mimo jiné i trh s nemovitostmi. Retailové parky se v tomto směru vymykají. „Jíst se nepřestane, tím pádem ani jezdit na nákupy potravin a dalšího... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.