Spořitelna začíná nabízet investice i přes George

| rubrika: Aktuality | 9. 3. 2020 14:54 | 1 komentář

Klienti České spořitelny mohou nově nakupovat podílové fondy přes internetové bankovnictví George. To umožňuje od února investovat do víc než 80 podílových fondů.

„Lidé získávají možnost kdykoliv upravovat či měnit i pravidelné pokyny a řídit si je tak, jak potřebují. Navíc mají v každém okamžiku dostupný celkový pohled na detail pravidelných pokynů i výkonnost celého portfolia,“ říká Roman Choc, který má v České spořitelně na starosti Wealth Management.

Spořitelna odstartovala prodej investic přes internetové bankovnictví s podílovými fondy, chystá i obchody s dluhopisy a akciemi. Dosud šlo v internetovém bankovnictví nakupovat a prodávat jen ty podílové fondy, do nichž lidé investovali už dřív.

Investování online prostřednictvím George bude dostupné jenom těm klientům, kteří mají zřízenou takzvanou bankovní identitu. Zájemci, kteří si ji ještě nesjednali, budou muset podepsat smluvní dokumentaci a otevřít si majetkový účet v pobočce. Teprve pak budou moci investovat online.

Srovnejte si to s námi

Prostřednictvím George v současnosti spravuje svoje finance 1,6 milionů klientů spořitelny, téměř 750 tisíc lidí využívá i mobilní verzi. Nějaký z investičních produktů už využívá víc než 460 tisíc klientů, tedy každý čtvrtý.

„Přestože je možnost nepřetržitého přístupu k investování lákavá, vhodná je zejména pro lidi, kteří již mají s investováním zkušenosti. Lidé, kteří s investováním žádné zkušenosti nemají, by si nejprve měli nechat poradit investičními specialisty v pobočkách,“ dodal Choc.

Nákup podílových fondů přímo v internetovém bankovnictví nabízí čím dál víc bank v například Fio, Equa bank, Komerční banka, ING, Moneta nebo ČSOB. Podobnou službu už delší dobu avizuje Air Bank, ostrý start ale stále odkládá.

Zájemce z řad širší veřejnosti láká i služba robotického investování Indigo, kterou v prosinci spustil obchodník s cennými papíry Patria Finance ze skupiny ČSOB. Nabízí investice do ETF fondů už od stokoruny. Indigo dnes oznámilo, že za necelé tři měsíce od svého spuštění získalo přes 1000 investorů. Cílem je získat 20 tisíc uživatelů do pěti let, během druhého čtvrtletí plánuje spustit mobilní aplikaci pro operační systémy iOS a Android.

V lednu odstartovala také online investiční platforma Fondee. I ona láká na investice do ETF.


Kam s penězi?

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.