Fond BHS koupil předního českého výrobce rozvaděčů

jih | rubrika: Aktuality | 30. 1. 2020

Investiční fond BHS Private Equity koupil spolu s minoritními investory 100 procent akcií firmy DCK Holoubkov Bohemia, která vyrábí elektrické rozvaděče. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Západočeská firma vznikla v roce 1953 jako Družstvo cementářů a kameníků a původně se zaměřovala na produkci betonových výrobků. V současné době vyrábí především celoplastová provedení venkovních distribučních rozváděčů nízkého napětí. Firma z Rokycanska jich ročně vyrobí kolem 120 tisíc.

V roce 2018 měla DCK podle výroční zprávy zisk před zdaněním ve výši 46,4 milionu korun, což byl nejlepší výsledek za celou dobu její existence. Obrat dosáhl 372 milionů a v podniku pracovalo 129 lidí.

Srovnejte si to s námi

„Dosavadní majitelé vytvořili z DCK špičkovou firmu se stabilním dominantním postavením na domácím trhu. Chceme rozvíjet zejména exportní potenciál a rozšiřovat sortiment výrobků,“ říká partner fondu BHS Luděk Palata, který vedl transakci.

„Při výběru nového majoritního vlastníka bylo naším hlavním cílem zabezpečit dlouhodobou stabilitu firmy,“ uvádí Jiří Šváb, jeden z původních spolumajitelů DCK.

BHS Private Equity Fund založila byl založen v roce 2015 společností BH Securities. Jde o fond kvalifikovaných investorů se vstupním poplatkem ve výši dvou procent. Cílí na roční výnos nad 15 procent, minimální investice do něj je ekvivalent 125 tisíc eur. Sdružuje peníze individuálních českých a slovenských investorů a zaměřuje se na jejich zhodnocování formou investic do českých a slovenských soukromých a veřejně neobchodovaných firem.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 2 komentáře

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

28. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

Zajímáte se o investice a matou vás řeči analytiků, kteří mluví o medvědech a býcích? Nevíte, kolik stupňů má přehřátý trh? Nemáte páru, proč hovězí migruje na sever? Nezoufejte, připravili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.