Fond BHS koupil předního českého výrobce rozvaděčů

| rubrika: Aktuality | 30. 1. 2020 12:20

Investiční fond BHS Private Equity koupil spolu s minoritními investory 100 procent akcií firmy DCK Holoubkov Bohemia, která vyrábí elektrické rozvaděče. Cena transakce zveřejněna nebyla.

Západočeská firma vznikla v roce 1953 jako Družstvo cementářů a kameníků a původně se zaměřovala na produkci betonových výrobků. V současné době vyrábí především celoplastová provedení venkovních distribučních rozváděčů nízkého napětí. Firma z Rokycanska jich ročně vyrobí kolem 120 tisíc.

V roce 2018 měla DCK podle výroční zprávy zisk před zdaněním ve výši 46,4 milionu korun, což byl nejlepší výsledek za celou dobu její existence. Obrat dosáhl 372 milionů a v podniku pracovalo 129 lidí.

Srovnejte si to s námi

„Dosavadní majitelé vytvořili z DCK špičkovou firmu se stabilním dominantním postavením na domácím trhu. Chceme rozvíjet zejména exportní potenciál a rozšiřovat sortiment výrobků,“ říká partner fondu BHS Luděk Palata, který vedl transakci.

„Při výběru nového majoritního vlastníka bylo naším hlavním cílem zabezpečit dlouhodobou stabilitu firmy,“ uvádí Jiří Šváb, jeden z původních spolumajitelů DCK.

BHS Private Equity Fund založila byl založen v roce 2015 společností BH Securities. Jde o fond kvalifikovaných investorů se vstupním poplatkem ve výši dvou procent. Cílí na roční výnos nad 15 procent, minimální investice do něj je ekvivalent 125 tisíc eur. Sdružuje peníze individuálních českých a slovenských investorů a zaměřuje se na jejich zhodnocování formou investic do českých a slovenských soukromých a veřejně neobchodovaných firem.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.