DRFG poprvé nakupovala nemovitosti v cizině

jih | rubrika: Aktuality | 29. 1. 2020 10:30
DRFG poprvé nakupovala nemovitosti v cizině

Investiční skupina DRFG, respektive její dceřiná společnost DRFG Real Estate, poprvé nakupovala nemovitosti v zahraničí.

Koupila dva retailové parky a dvě obchodní centra v Polsku, konkrétně ve Varšavě, Štětíně a u Katovic. Dohromady nabízejí 45 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. Cenu transakce firma neuvedla, financující bankou je mBank.

„Český trh nám začíná být malý, proto jsme zanalyzovali příležitosti v okolních zemích. Polský trh nám v současnosti dával největší smysl. Vidíme tu značné možnosti a určitě se v regionu chceme rozvíjet i do budoucna,“ říká Juraj Černička, výkonný ředitel DRFG Real Estate.

Nemovitosti jsou v současné době téměř plně obsazeny, dvě z nich stoprocentně. Průměrná délka nájemních smluv činí téměř pět let. Mezi nájemci jsou obchody, které je možné navštívit i v Česku – například prodejny s módou H&M, Reserved či New Yorker, s obuví CCC, se sportovními potřebami Decathlon či řetězce Pepco nebo Rossman. Řada nájemců patří k běžnějším spíše v Polsku – třeba Bricomarche, Biedronka či Auchan.

Srovnejte si to s námi

„Věříme v sílu polského trhu. Polsko je makroekonomicky dlouhodobě stabilní. Jde o jedinou zemi Evropské unie, které se v roce 2009 vyhnula ekonomická krize ve své nejhorší podobě. Dalším důvodem, který hrál pro toto rozhodnutí, byly dlouhodobě rychle rostoucí maloobchodní tržby a v neposlední řadě také příznivá situace na zdejším nemovitostním trhu, který je daleko méně konsolidovaný než ten český,“ říká Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate.

Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG je po této akvizici zhruba 250 tisíc metrů čtverečních a hodnota portfolia devět miliard korun.

DRFG, jejíž nemovitostní fond loni připsal zhodnocení 4,6 procenta, chce v nákupech pokračovat. Kromě Polska se poohlíží i na Slovensko a do Maďarska.

Skupina DRFG už na zahraničních trzích je skrze dodavatele telekomunikačních zařízení Suntel Group. Ten aktuálně působí v Česku a v pěti dalších evropských zemích - Švýcarsku, Německu, Rakousku, Slovensku a Nizozemsku.

Už jste to četli? Nemovitostní fondy porážejí inflaci. Projděte si, jak na ně

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

24. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Fondee zjednodušilo registraci a jde na Slovensko

Česká investiční služba Fondee zjednodušila registraci a začíná působit i na Slovensku. Novou formu registrace umožnila Fondee změna brokera, tím je místo původního nizozemského Degira... celý článek

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

22. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investice pro začátečníky. Na jaké poplatky narazíte

Co jsou to správcovské, obhospodařovací nebo manažerské poplatky u fondů a jak se liší od vstupních? A jak je to při přímém nákupu akcií?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 8 komentářů

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

13. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

Policie obvinila mladého podnikatele z investičního podvodu za 1,5 miliardy korun. Měl přes čtyři tisíce klientů. Čemu byste se měli vyhnout, abyste příště nenaletěli vy?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.