DRFG poprvé nakupovala nemovitosti v cizině

| rubrika: Aktuality | 29. 1. 2020 10:30

Investiční skupina DRFG, respektive její dceřiná společnost DRFG Real Estate, poprvé nakupovala nemovitosti v zahraničí.

Koupila dva retailové parky a dvě obchodní centra v Polsku, konkrétně ve Varšavě, Štětíně a u Katovic. Dohromady nabízejí 45 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. Cenu transakce firma neuvedla, financující bankou je mBank.

„Český trh nám začíná být malý, proto jsme zanalyzovali příležitosti v okolních zemích. Polský trh nám v současnosti dával největší smysl. Vidíme tu značné možnosti a určitě se v regionu chceme rozvíjet i do budoucna,“ říká Juraj Černička, výkonný ředitel DRFG Real Estate.

Nemovitosti jsou v současné době téměř plně obsazeny, dvě z nich stoprocentně. Průměrná délka nájemních smluv činí téměř pět let. Mezi nájemci jsou obchody, které je možné navštívit i v Česku – například prodejny s módou H&M, Reserved či New Yorker, s obuví CCC, se sportovními potřebami Decathlon či řetězce Pepco nebo Rossman. Řada nájemců patří k běžnějším spíše v Polsku – třeba Bricomarche, Biedronka či Auchan.

Srovnejte si to s námi

„Věříme v sílu polského trhu. Polsko je makroekonomicky dlouhodobě stabilní. Jde o jedinou zemi Evropské unie, které se v roce 2009 vyhnula ekonomická krize ve své nejhorší podobě. Dalším důvodem, který hrál pro toto rozhodnutí, byly dlouhodobě rychle rostoucí maloobchodní tržby a v neposlední řadě také příznivá situace na zdejším nemovitostním trhu, který je daleko méně konsolidovaný než ten český,“ říká Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate.

Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG je po této akvizici zhruba 250 tisíc metrů čtverečních a hodnota portfolia devět miliard korun.

DRFG, jejíž nemovitostní fond loni připsal zhodnocení 4,6 procenta, chce v nákupech pokračovat. Kromě Polska se poohlíží i na Slovensko a do Maďarska.

Skupina DRFG už na zahraničních trzích je skrze dodavatele telekomunikačních zařízení Suntel Group. Ten aktuálně působí v Česku a v pěti dalších evropských zemích - Švýcarsku, Německu, Rakousku, Slovensku a Nizozemsku.

Už jste to četli? Nemovitostní fondy porážejí inflaci. Projděte si, jak na ně

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.