DRFG poprvé nakupovala nemovitosti v cizině

jih | rubrika: Aktuality | 29. 1. 2020
DRFG poprvé nakupovala nemovitosti v cizině

Investiční skupina DRFG, respektive její dceřiná společnost DRFG Real Estate, poprvé nakupovala nemovitosti v zahraničí.

Koupila dva retailové parky a dvě obchodní centra v Polsku, konkrétně ve Varšavě, Štětíně a u Katovic. Dohromady nabízejí 45 tisíc metrů čtverečních maloobchodních ploch. Cenu transakce firma neuvedla, financující bankou je mBank.

„Český trh nám začíná být malý, proto jsme zanalyzovali příležitosti v okolních zemích. Polský trh nám v současnosti dával největší smysl. Vidíme tu značné možnosti a určitě se v regionu chceme rozvíjet i do budoucna,“ říká Juraj Černička, výkonný ředitel DRFG Real Estate.

Nemovitosti jsou v současné době téměř plně obsazeny, dvě z nich stoprocentně. Průměrná délka nájemních smluv činí téměř pět let. Mezi nájemci jsou obchody, které je možné navštívit i v Česku – například prodejny s módou H&M, Reserved či New Yorker, s obuví CCC, se sportovními potřebami Decathlon či řetězce Pepco nebo Rossman. Řada nájemců patří k běžnějším spíše v Polsku – třeba Bricomarche, Biedronka či Auchan.

Srovnejte si to s námi

„Věříme v sílu polského trhu. Polsko je makroekonomicky dlouhodobě stabilní. Jde o jedinou zemi Evropské unie, které se v roce 2009 vyhnula ekonomická krize ve své nejhorší podobě. Dalším důvodem, který hrál pro toto rozhodnutí, byly dlouhodobě rychle rostoucí maloobchodní tržby a v neposlední řadě také příznivá situace na zdejším nemovitostním trhu, který je daleko méně konsolidovaný než ten český,“ říká Josef Musil, obchodní ředitel DRFG Real Estate.

Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG je po této akvizici zhruba 250 tisíc metrů čtverečních a hodnota portfolia devět miliard korun.

DRFG, jejíž nemovitostní fond loni připsal zhodnocení 4,6 procenta, chce v nákupech pokračovat. Kromě Polska se poohlíží i na Slovensko a do Maďarska.

Skupina DRFG už na zahraničních trzích je skrze dodavatele telekomunikačních zařízení Suntel Group. Ten aktuálně působí v Česku a v pěti dalších evropských zemích - Švýcarsku, Německu, Rakousku, Slovensku a Nizozemsku.

Už jste to četli? Nemovitostní fondy porážejí inflaci. Projděte si, jak na ně

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

10. 11. 2022 | Hynek Just

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

Wood & Company je na trhu s investičními produkty přes 30 let. Dost dlouho, aby se musel trápit s přesvědčováním investorů, že je pro ně seriózní volba. Real Estate divizi rozjel před... celý článek

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

2. 11. 2022 | Radim Zelený

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

Vidina krize ohrožuje řadu oborů – mimo jiné i trh s nemovitostmi. Retailové parky se v tomto směru vymykají. „Jíst se nepřestane, tím pádem ani jezdit na nákupy potravin a dalšího... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.