Majetek v podílových fondech v první půlce roku rychle rostl

jih | rubrika: Aktuality | 19. 8. 2019 | 2 komentáře

Podílové fondy obrátily v první polovině roku 2019 trend z loňska, kdy objem investic v nich klesl.

V podílových fondech nabízených v České republice byly ke konci prvního pololetí roku 2019 investice v celkové výši 526 miliard korun. Majetek ve fondech kolektivního investování za prvních šest měsíců roku narostl od začátku roku 2019 o více než 53 miliard korun, tedy o více jak desetinu. Ukazují to data Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

„Na tomto vývoji se – krom jiného – příznivě podepsaly vyšší úrokový výnos na konzervativních investicích a pokračující trend pravidelných investic,“ prohlásil předseda AKAT Martin Řezáč.

Nejvíce mají domácnosti a instituce zainvestováno ve smíšených podílových fondech. Na konci června v nich bylo přes 183 miliard korun. Následují fondy dluhopisové (136 miliard) a akciové (114 miliard). Pro srovnání: na bankovních účtech mají jen domácnosti uloženo zhruba 2,5 miliardy korun.

Majetek investovaný do podílových fondů.

Majetek investovaný do podílových fondů.

V samotném druhém čtvrtletí došlo ke zpomalení tempa růstu investovaných peněz do fondů. Objem investic mezičtvrtletně rostl o tři procenta. Nejvíce v relativním vyjádření rostly investice do dluhopisových a nemovitostních fondů. Objem investic v obou typech fondů vyrostl o více jak šest procent. V nemovitostních fondech bylo ke konci června necelých 35 miliard korun.

Průměrný český investor vydělal v investicích do fondů za první pololetí roku 7,1 procenta. Z toho akciové fondy zaznamenaly v průměru růst o 12,1 procenta a dluhopisové 3,2 procenta, vyplývá z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters.

Srovnejte si to s námi

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Oblíbená témata

investice, podílové fondy

A tohle už jste četli?

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

9. 1. 2023 | Jan Traxler

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku. Výsledky 2022

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 135 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 69 procent.

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

6. 1. 2023 | Martin Mašát | 2 komentáře

Černý rok pro akcie i dluhopisy. Jak dopadly podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v prosinci, jak za celý rok 2022 a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

5. 1. 2023 | Jiří Hovorka

Kolik vydělal váš penzijní fond? Nový přehled vás nepotěší

Na vysokou inflaci loni nedosáhl žádný z fondů doplňkového penzijního spoření. Jen třináct z 34 fondů skončilo alespoň v nominálním plusu. Projděte si výsledky účastnických fondů za... celý článek

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

28. 12. 2022 | Gabriel Pleska

Co je medvědí a býčí trh a kdy přijde výplach. Slovníček investora

Zajímáte se o investice a matou vás řeči analytiků, kteří mluví o medvědech a býcích? Nevíte, kolik stupňů má přehřátý trh? Nemáte páru, proč hovězí migruje na sever? Nezoufejte, připravili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.