Majetek v podílových fondech v první půlce roku rychle rostl

| rubrika: Aktuality | 19. 8. 2019 11:52 | 2 komentáře

Podílové fondy obrátily v první polovině roku 2019 trend z loňska, kdy objem investic v nich klesl.

V podílových fondech nabízených v České republice byly ke konci prvního pololetí roku 2019 investice v celkové výši 526 miliard korun. Majetek ve fondech kolektivního investování za prvních šest měsíců roku narostl od začátku roku 2019 o více než 53 miliard korun, tedy o více jak desetinu. Ukazují to data Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

„Na tomto vývoji se – krom jiného – příznivě podepsaly vyšší úrokový výnos na konzervativních investicích a pokračující trend pravidelných investic,“ prohlásil předseda AKAT Martin Řezáč.

Nejvíce mají domácnosti a instituce zainvestováno ve smíšených podílových fondech. Na konci června v nich bylo přes 183 miliard korun. Následují fondy dluhopisové (136 miliard) a akciové (114 miliard). Pro srovnání: na bankovních účtech mají jen domácnosti uloženo zhruba 2,5 miliardy korun.

Majetek investovaný do podílových fondů.

Majetek investovaný do podílových fondů.

V samotném druhém čtvrtletí došlo ke zpomalení tempa růstu investovaných peněz do fondů. Objem investic mezičtvrtletně rostl o tři procenta. Nejvíce v relativním vyjádření rostly investice do dluhopisových a nemovitostních fondů. Objem investic v obou typech fondů vyrostl o více jak šest procent. V nemovitostních fondech bylo ke konci června necelých 35 miliard korun.

Průměrný český investor vydělal v investicích do fondů za první pololetí roku 7,1 procenta. Z toho akciové fondy zaznamenaly v průměru růst o 12,1 procenta a dluhopisové 3,2 procenta, vyplývá z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select a agentury Thomson Reuters.

Srovnejte si to s námi

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.