Raiffeisen realitní fond roste, láká na výnos nad inflací

| rubrika: Aktuality | 4. 6. 2019 10:36

Raiffeisen investiční společnost koupila další nemovitosti do Raiffeisen realitního fondu. Jde o dvě průmyslové haly u Nýřan na Plzeňsku. Hodnota transakce přesahuje v přepočtu 600 milionů korun.

První budova v průmyslové zóně již stojí a užívají ji nájemci Maurice Ward a IAC. Druhá budova bude dokončena do konce roku 2019 a nastěhují se do ní společnosti Filtration Group a Groupe Plastivaloire. Zprostředkovatelem transakce je společnost CBRE.

„Jedná se o prémiový produkt s velmi kvalitními mezinárodními nájemci. Transakce odpovídá jak svým objemem, využitím, ale i lokalitou nastavené strategii fondu, umožňující diverzifikaci aktiv i uvnitř fondu,“ dodává Vít Svoboda, Real Estate Portfolio Manager Raiffeisen investiční společnosti.

Raiffeisen realitní fond se zaměřuje na administrativní, logistické a skladové objekty, dále na maloobchodní budovy, multifunkční centra a retailové parky. V jeho portfoliu je nákupní centrum Galerie Písek nebo maloobchodní areál H-Park v Brně.

„Jsem rád, že se nám během prvních dvou let existence fondu podařilo získat další kvalitní nemovitosti. Celkový objem aktiv ve výši cca 1,6 miliardy Kč potvrzuje zájem našich investorů a správně nastavenou strategii fondu,“ říká Jaromír Sladkovský, předseda představenstva Raiffeisen investiční společnosti.

Fond je vhodný pro investory, kteří chtějí získat výhody plynoucí z investic do nemovitostí, ale nemají dostatečný kapitál nebo možnost nemovitost vlastnit a spravovat. Minimální částka investice je 500 korun.

Vstupní poplatek je 1,5 procenta z výše investice. Raiffeisen realitní fond si strhává i výstupní poplatek v případě, že investice byla na tři roky a méně. Za správu se platí 2,3 procenta ročně z nemovitostních aktiv a 0,5 procenta z ostatních aktiv. Poplatky za správu jsou započteny již ve zhodnocení, které tím pádem snižují. To je u fondů běžná praxe. Fond v minulém roce připsal zhodnocení 4,84 procenta.

Fond je od začátku května do 24. června otevřený pro nové investory, Raiffeisen chce zdvojnásobit objem spravovaných investic v něm.

Realitní fondy nabízejí i další společnosti v Česku. Například největší ČS nemovitostní fond ze skupiny České spořitelny loni dosáhl zhodnocení ve výši 3,38 procenta. Vstupní poplatek u něj je 1,5 procenta a poplatek za správu 1,75 procenta.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.