Air Bank spouští investice, na výběr má šest fondů

pk | rubrika: Aktuality | 15. 5. 2019 10:00 aktualizováno 15. 5. 2019 11:00 | 1 komentář

Air Bank rozšiřuje nabídku o investování do podílových fondů. Novou službu spouští ode dneška v pilotním režimu pro vybranou skupinu klientů, kteří o investování projevili zájem už v minulosti. Brzy – zatím bez konkrétního termínu – ale umožní investice všem.

„Klientům nejprve nabídneme jednorázové investice do šesti různých podílových fondů od společností Conseq a Generali Investments CEE. Investovat mohou jednoduše přímo prostřednictvím svého internetového bankovnictví,“ říká mluvčí banky Jana Karasová.

Až do konce letošního roku bude investování v Air Bank bez vstupních poplatků. Od příštího roku pak ceník počítá s poplatkem za nákup podílových listů, a to 1 % z investované částky u dluhopisových fondů, 1,5 % u smíšených fondů a 2 % u akciových. 

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

„Už několik let nabízíme vedle úročeného spořicího účtu také úročený běžný účet. Díky tomu u nás mohou lidé zhodnocovat i peníze, které potřebují k běžným nákupům a útratám. S pomocí investic do podílových fondů mohou naopak zhodnocovat peníze, které nebudou nějakou dobu potřebovat vůbec. A to při akceptování určitého rizika za potenciálně vyšší výnos, než jaký dnes nabízí spořicí účty,“ dodává Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Od loňského podzimu nabízí jednoduché investování prostřednictvím mobilního bankovnictví také Equa bank, další z mladších bank na tuzemském trhu. „Dosud s námi investovalo téměř 2800 klientů, kteří drží fondy za 200 milionů korun," upřesňuje aktuální čísla mluvčí Markéta Dvořáčková. Víc než třetinu tvoří drobní investoři, kteří využili možnost, že při každé platbě kartou současně nastřádají malou částku do fondu. Equa považuje za výhodu, že má na výběr 32 korunových fondů od tří globálních společností.

Vlastní podílové fondy nabízí od loňského podzimu i Fio banka, která se už dřív specializovala na samostatné obchodování na akciových trzích. (O plánech Fio investiční společnosti jste si mohli přečíst v našem rozhovoru.)

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Air Bank, investice, podílové fondy

A tohle už jste četli?

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

10. 11. 2022 | Hynek Just

Katastrofu nečekáme, jsme investiční kotva

Wood & Company je na trhu s investičními produkty přes 30 let. Dost dlouho, aby se musel trápit s přesvědčováním investorů, že je pro ně seriózní volba. Real Estate divizi rozjel před... celý článek

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

8. 11. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Je čas koupit akcie, nebo ještě zlevní? Máme i tipy

Akcie letos přišly už o zhruba pětinu hodnoty. Jsou už na dně? Je teď správný čas nakupovat, nebo je obrat k růstu ještě daleko? Zeptali jsme se expertů na investice.

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

2. 11. 2022 | Radim Zelený

Jíst se nepřestane. Retail zůstává silný i v těžších časech

Vidina krize ohrožuje řadu oborů – mimo jiné i trh s nemovitostmi. Retailové parky se v tomto směru vymykají. „Jíst se nepřestane, tím pádem ani jezdit na nákupy potravin a dalšího... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.