Air Bank spouští investice, na výběr má šest fondů

pk | rubrika: Aktuality | 15. 5. 2019 10:00 aktualizováno 15. 5. 2019 11:00 | 1 komentář

Air Bank rozšiřuje nabídku o investování do podílových fondů. Novou službu spouští ode dneška v pilotním režimu pro vybranou skupinu klientů, kteří o investování projevili zájem už v minulosti. Brzy – zatím bez konkrétního termínu – ale umožní investice všem.

„Klientům nejprve nabídneme jednorázové investice do šesti různých podílových fondů od společností Conseq a Generali Investments CEE. Investovat mohou jednoduše přímo prostřednictvím svého internetového bankovnictví,“ říká mluvčí banky Jana Karasová.

Až do konce letošního roku bude investování v Air Bank bez vstupních poplatků. Od příštího roku pak ceník počítá s poplatkem za nákup podílových listů, a to 1 % z investované částky u dluhopisových fondů, 1,5 % u smíšených fondů a 2 % u akciových. 

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

„Už několik let nabízíme vedle úročeného spořicího účtu také úročený běžný účet. Díky tomu u nás mohou lidé zhodnocovat i peníze, které potřebují k běžným nákupům a útratám. S pomocí investic do podílových fondů mohou naopak zhodnocovat peníze, které nebudou nějakou dobu potřebovat vůbec. A to při akceptování určitého rizika za potenciálně vyšší výnos, než jaký dnes nabízí spořicí účty,“ dodává Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Od loňského podzimu nabízí jednoduché investování prostřednictvím mobilního bankovnictví také Equa bank, další z mladších bank na tuzemském trhu. „Dosud s námi investovalo téměř 2800 klientů, kteří drží fondy za 200 milionů korun," upřesňuje aktuální čísla mluvčí Markéta Dvořáčková. Víc než třetinu tvoří drobní investoři, kteří využili možnost, že při každé platbě kartou současně nastřádají malou částku do fondu. Equa považuje za výhodu, že má na výběr 32 korunových fondů od tří globálních společností.

Vlastní podílové fondy nabízí od loňského podzimu i Fio banka, která se už dřív specializovala na samostatné obchodování na akciových trzích. (O plánech Fio investiční společnosti jste si mohli přečíst v našem rozhovoru.)

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Oblíbená témata

Air Bank, investice, podílové fondy

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services