NN Multi-Asset: Klidná plavba neklidnými vodami

PR článek | rubrika: FINEXPO | 3. 4. 2017
Porozumět politice je těžké, předvídat budoucí dění ještě těžší. Vůbec nejsložitější je pak odhadnout, jak na novou politickou realitu zareagují trhy.
NN Multi-Asset: Klidná plavba neklidnými vodami

Komerční spolupráce

Události roku 2016 v politice i vývoj na trzích nás poučily, že bychom měli být pokornější při odhadech budoucnosti trhů, máme se totiž stále co učit. V NN Investment Partners proto věříme, že v této době plné nečekaných změn mohou být diverzifikované multi-asset strategie, které vklady rozdělující do různých druhů aktiv, atraktivním řešením pro velké množství investorů.

Trhy se doposud vyrovnávaly s vyšší mírou politické nejistoty pozoruhodně dobře. To ale nemusí platit věčně, například pokud se administrativa prezidenta Trumpa rozhodne pro zavedení cla na dovoz zboží z Číny nebo pokud se Marine Le Penová stane příští francouzskou prezidentkou. Dopad těchto událostí na finanční trhy představuje pro investory velkou výzvu, což ještě více podtrhuje význam multi-asset strategií a investičních manažerů, kteří je řídí. Budou přicházet další nečekané události, na jejichž základě bude třeba rychle reagovat a investiční strategie náležitě upravovat.

Dalším důvodem přitažlivosti tohoto způsobu investování jsou nízké výnosy ostatních produktů na trhu. Přestože výnosy dluhopisů od léta roku 2016 vzrostly, zůstávají na historicky nejnižších úrovních. Pro tradiční dluhopisové investory tak můžou být tyto strategie vhodnou alternativou. Otevírají jim totiž dveře k novým příležitostem, aniž by zvyšovaly celkové investiční riziko.

Multi-asset investování

NN Investment Partners nabízí svým klientům nejrůznější typy multi-asset fondů. Vlajkovou lodí je ale bezesporu fond NN (L) First Class Multi Asset (FCMA), jehož cílem je dosahovat při střední míře rizika dlouhodobého kapitálového růstu tři procenta nad měsíční EURIBOR (před odečtením poplatků, na pětiletém časovém horizontu). Snaží se o to prostřednictvím dynamické alokace aktiv do různých tříd, jako jsou například vládní dluhopisy, dluhopisy investičního a neinvestičního stupně, akcie, nemovitosti, měny a komodity. Navíc díky svému globálnímu záběru může fond těžit z příležitostí po celém světě.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Strategie FCMA je nastavena tak, aby fond mohl ve vhodnou chvíli investovat do rizikovějších aktiv a využít možnosti vyššího zhodnocení, a zároveň v nepříznivém období poklesu trhů flexibilně přesunout majetek svých investorů do relativně bezpečných aktiv. To mu pomáhá dosahovat dlouhodobě stabilních výsledků. Cílová volatilita fondu je pět procent. Může být navíc snížena v případě, že investiční rizika vzrostou, nebo naopak navýšena až na deset procent, jestliže se objeví vhodná příležitost investovat do rizikovějších aktiv. To fondu pomáhá vytvořit stabilní základ pro případ nečekaných otřesů a zvyšuje šanci atraktivního dlouhodobého výnosu.


Tento dokument má pouze informační charakter, nejedná se o nabídku ke koupi cenných papírů. Za ztrátu, která by mohla čtenáři případně vzniknout použitím informací uvedených v tomto dokumentu, nenese NN Investment Partners C. R., a. s. žádnou zodpovědnost. S investováním jsou spojena některá rizika. Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích. Hodnota investice může kolísat a není zaručena návratnost investované částky. Upozorňujeme také na možné kolísání výnosů z důvodů výkyvů měnového kurzu. Všechny důležité informace a dokumenty týkající se zmiňovaných fondů, včetně souvisejících rizik a nákladů, jsou k dispozici na www.nnfondy.cz

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

10. 11. 2023 | Martin Mašát | 3 komentáře

Investiční výhled: státní dluhopisy porazí inflaci

Investory, kteří sázejí na akciobé podílové fondy, říjen moc nepotěšil. Konzervativní investoři, kteří spoléhají na české státní dluhopisy, se ale můžou těšit. Pokud vyjde prognóza... celý článek

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

1. 11. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Lepší než spořicí účet? Kdy se vyplatí depozitní fondy

V čem jsou repo fondy výhodné, kdy je má smysl využít a co od nich čekat? Které mají nejnižší poplatky a nejvyšší zhodnocení?

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

24. 10. 2023 | Petr Kučera

První licenci pro investiční crowdfunding získal Investown

Investiční platforma Investown oznámila, že jako první v Česku obdržela licenci poskytovatele služeb skupinového financování – takzvaného crowdfundingového investování.

Partners Financial Services