Dotazy čtenářů k AFIZ: Shylock

Pavel Slavík | 25. 1. 2006

Paní Gellová, mnoho z diskutérů mluví o vašem předchůdci jako o osobě, která si s asociací dělala vlastně co chtěla! Ten pan Gardavský musí být ale úžasně šikovný manipulátor! Nic proti jeho "schopnostem", ale nějak mě to nehraje (to víte Shylock je liška podšitá). Že by se ti všichni velcí šéfové poradenských firem nechali utáhnout na vařené nudli? To jsou takoví prosťáčci? Jaké měl vlastně pravomoci? Když jsem četl vaše stránky tak jsem zjistil, že tam máte nové stanovy, že? Ty ale loni neplatily. A byly hodně změněny, aspoň to z textů na webu vyplývá. Nešlo by nějak udělat abych si mohl přečíst i ty staré? Pak bych vám mohl položit otázky přímo na "tělo"!

Několik diskutérů mluví o schodku v rozpočtu, nesmyslném rozpočtu a vážné ekonomické situaci AFIZ. Také je zmiňovaná dozorčí rada a jakési podmínečné schválení. Tomu nerozumím - buď něco schválím, a pak za tím stojím, nebo neschválím, a pak nemůže být žádný problém. Kdo vlastně je v té dozorčí radě, která schvaluje podmínečné rozpočty? Jsou ti lidé svéprávní a nebo jsou náhodou z poradenských společností a radí pak jiným lidem jak investovat? A jak je to s hlasy? Stejně jako v obchodním zákoníku každý jeden nebo máte nějaký spolkový výmysl. To jako že třeba Honza má jeden hlas a Franta hlasy dva, protože jeho dědeček poradcoval tatíčku Masarykovi? A když jste finančně v háji, proč bydlíte na tak "high" adrese? To je otázek co?

MG: Můj předchůdce Martin Gardavský měl pravomoci, které příslušejí generálnímu sekretáři. Ve starých i "nových" stanovách jsou téměř totožné. Generální sekretář se za svoji činnost odpovídá představenstvu. Představenstvo má možnost ho kdykoliv odvolat. Pan Gardavský byl současně i členem představenstva a jeho hlas tam měl stejnou váhu jako hlasy ostatních osmi členů (představenstvo bylo devítičlenné). Nemohl si rozhodně "dělat co by chtěl"! To ostatně nemohu ani já. Pro rozpočet na rok 2005 zvedlo ruce všech tehdejších devět členů představenstva. A to včetně pánů Petra Hrubého (Broker Consulting) a Michaela Pyšíka (AWD). Oba jsou velmi schopní manažéři a silné osobnosti. Musíte se tedy zeptat jich, nakolik považovali návrh za rozumný. Dozorčí rada návrh schválila většinou hlasů. Vymínila si, aby byla průběžně o vývoji rozpočtu informována. Každý z členů dozorčí rady měl tehdy opravdu jeden hlas. Hlas společností OVB Allfinanz, a.s. nebo ZFP Akademie, a.s. nebo AWD Česká republika, s.r.o. měl stejnou váhu jako hlas kterékoliv jiné členské společnosti. Zastoupení v dozorčí radě měly společnosti všechny. Ve finančním "háji" nejsme, adresa na které sídlíme je opravdu dobrá, našim účelům vyhovuje a nevidíme nejmenší důvod se stěhovat někam jinam.

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

AFIZ

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Mince s Hradčany: další klacek pod nohama živnostníků

14. 11. 2006 | Simona Ely Plischke

Mince s Hradčany: další klacek pod nohama živnostníků

Již od března v oběhu přibývá počet 50korunových mincí. ČNB to vyhovuje, a to z více důvodů. Nám trošku ztěžknou kapsy, ale jinak se nám dvojbarevná kovová padesátka líbí. Obchodní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.