Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Budou vánoce chudé?

| 18. 11. 2002
Budou vánoce chudé?
Prudké zhodnocování majetku v akciových fondech, které jsme mohli sledovat během první poloviny podzimu, je již, stejně jako letošní listí, minulostí. Příliv peněz ale přes blížící se největší přehlídku konzumu neustává.

Celkově do fondů evidovaných UNIS ČR přiteklo za týden 651 milionů korun. Proti minulým rokům je to v tomto čase zajímavá změna, obvykle se totiž touto dobou podílové listy proměňují na hotovost a následně na vánoční dárky. Polovina listopadu přinesla do fondů důležitou novinku, trhu dominující ISČS, zavedla vstupní poplatek do svých dluhopisových fondů a do Sporoinvestu. Více si přečtete v článku ISČS zavádí poplatky u Sporoinvestu!. Zatímco ISČS již prodává "za peníze", konkurenční IKS (profil, názory) a První investiční (profil, názory) zatím nabízí fond peněžního trhu zadarmo, bude zajímavé sledovat, jak dlouho jim to vydrží.

Tahounem čistých prodejů se, zřejmě i proto, že šly naposledy nakoupit zadarmo, staly ISČS Sporoinvest (profil, názory) a ISČS Sporobond (profil, názory). Tabulce výkonností zase dominoval sesterský ISČS Sporotrend (profil, názory). Pro ISČS byl zkrátka minulý týden velmi úspěšný. A co pro ostatní?

Nákupy, prodeje a výkonnost

Nejvíce peněz získal pro institucionální investory určený ČSOB výnosový (profil, názory), bezmála 368 milionů korun, 237 milionů korun uložili investoři do již zmíněného Sporoinvestu ISČS a 130 milionů do Sporobondu. Na třetí příčce mezi retailovými fondy se umístil KBC Multi Cash ČSOB CZK (+92 milionů korun), na čtvrté IKS peněžní trh (profil, názory) (+87 milionů) a na páté Dluhopisový fond První investiční (profil, názory) (+37 milionů korun). Deset fondů s nejvyšším přírůstkem majetku najdete v této tabulce.

Na méně radostném konci tabulky, mezi retailovými fondy s nejvyššími odlivy, se objevil Restituční fond První investiční (OFPISRES) (-289 milionů korun). Mezi zmenšující se fondy se s odlivy v jednotkách milionů zařadily také IKS fond fondů (profil, názory), IKS Globální (profil, názory), PIF První investiční (profil, názory) a Pioneer Trust (profil, názory). Deset fondů s nejvyššími odlivy majetku najdete v této tabulce.

Fondem s nejvyšší týdenním zhodnocením se stal už poněkolikáté Sporotrend ISČS (profil, názory) (+1,9 procenta). Také ostatní fondy z desítky s nejvyšší výkonností jsou akciové a smíšené. Podívejte se, které fondy zhodnotily majetek nejvíce!

O více než čtyři a půl procenta poklesla výkonnost dvěma podobně koncipovaným globálním fondům - Globaltrendu FF ISČS (profil, názory) (-4,7 procenta) a fondu fondů IKS KB (-4,5 procenta) (profil, názory). Na třetí příčce je Akciový fond první investiční (profil, názory). Podívejte se na ostatní fondy se špatnou týdenní výkonností.

Více se dozvíte z našich tabulek. Zde je najdete všechny pěkně pohromadě:
Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy
Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním
Tabulka tržních podílů a celkových prodejů jednotlivých investičních společností

Jak vysoký vstupní poplatek považujete dluhopisových fondů za únosný? Považujete rozhodnutí ISČS zvýšit je za chybné? Porostou ještě tento týden akciové a smíšené fondy? Budou letos lidé o vánocích utrácet méně než v minulých letech? Napište svůj názor.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-50
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK