Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Rentiérský IF 1.IN se otevírá 31. 10. 2002

Na podzim se dočkali otevření svého fondu akcionáři prvního z investičních fondů První investiční společnosti, které se zúčastnily kupónové privatizace. Městský soud v Praze rozhodl o výmazu Rentiérského investičního fondu 1.IN, a.s. z obchodního rejstříku ke dni 31. října 2002. Tento den je také dnem přeměny investičního fondu na otevřený podílový fond s plným názvem 1.IN - Rentiérský fond, otevřený podílový fond První investiční společnosti, a.s.

Obchodování s akciemi fondu bylo na BCPP ukončeno dne 14. prosince 2001, na RM-Systému se bude s akciemi naposledy obchodovat 23. října 2002. Poté dojde k zastavení provádění veškerých zápisů ve Středisku cenných papírů; po 29. říjnu 2002 již nebudou žádné změny, týkající se akcií, provedeny a struktura akcionářů zůstane nezměněna až do přeměny na otevřený podílový fond.

Akcie investičního fondu budou vyměněny za podílové listy 1.IN - Rentiérského fondu. Za každou akcii o nominální hodnotě 1 000 Kč obdrží podílníci 1 000 podílových listů o nominální hodnotě 1 Kč. K zahájení prodeje a odkupování podílových listů by podle předběžných předpokladů mělo dojít dne 25. listopadu 2002. Prodej a odkupování podílových listů budou zprostředkovávat vybrané pobočky Československé obchodní banky, a.s. Podílníkům, kteří požádají o odkup podílových listů dříve než 6 měsíců po přeměně na otevřený podílový fond, bude vyplacena aktuální hodnota podílových listů, snížená v prvním měsíci o 6 %. Každý měsíc bude tato srážka snižována o jeden procentní bod.

1.IN - Rentiérský fond, investičním zaměřením smíšený fond, se stane dalším členem Rodiny fondů 1.IN. Jeho podílníci tak budou moci přestupovat za zvýhodněných podmínek snadno do jiných fondů a naopak, podílníci ostatních fondů Rodiny mohou případně přestoupit do tohoto fondu. Samotné investování do fondu pro podílníky všech fondů Rodiny je obdobné jako u jiných fondů. Platbu na účet fondu, v tomto případě 173220781/0300, v minimální výši 5 000 Kč stačí označit variabilním symbolem (rodné číslo nebo u právnických osob IČO) a specifickým symbolem (identifikační číslo - ID). Maximální výše prodejní přirážky je dle statutu 2 % z aktuální hodnoty podílových listů. Její aktuální výše je k dispozici na všech prodejních místech a na internetových stránkách www.pias.cz.

Zájemci o investování do 1.IN - Rentiérského fondu, ale i do ostatních otevřených podílových fondů ve správě První investiční společnosti, a.s., kteří ještě nejsou podílníky žádného z fondů, musí před samotným investováním uzavřít smlouvu na vybrané pobočce Československé obchodní banky, a.s. nebo prostřednictvím internetových stránek První investiční společnosti, a.s. - www.pias.cz.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

14. 10. 2015 | 16:42 | Pavel Eger

Co se mohlo stát, když můj prarodič ivenstoval pomocí kupónové knížky deset tisíc do rentiérského fondu a při otevírání tohoto fondu si nezažádal o odkup podílových listů? více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK