Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vadí vám, že policie bude moci zjistit, kde vybíráte peníze?

Vadí vám, že policie bude moci zjistit, kde vybíráte peníze?
Policie by měla mít možnost rychle vidět, kde podezřelí či pohřešovaní vybírají peníze platební kartou. Předpokládá to policejní zákon. Bankám se to příliš nelíbí. Vadí vám, že by policie mohla stopovat vaše výběry hotovosti? Napište, co si o tom myslíte, a přečtěte si názory ostatních.

Všichni to znají z amerických detektivek. Policie hledá padoucha. Detektiv zadá do počítače číslo jeho kreditní kartya ví přesně, ve kterém obchodě dotyčný platil. Zpravidla pak netrvá dlouho a zločinec je pod zámkem. V Česku by to od příštího roku mělo fungovat podobně. Policie by měla mít on-line přístup k bankovním údajům o platebních kartách, informovaly Hospodářské noviny. Takže bude-li někoho hledat, a dotyčný bude mít platební kartu, policisté vystopují například každý jeho výběr z bankomatu. Dnes se sice k těmto informacím také dostanou, potřebují ovšem povolení soudu. Získaná informace je pak stará a nepoužitelná.

Bankámse ovšem zpřístupnění informací o klientech moc nelíbí. Argumentují bankovním tajemstvím, které mohou porušit jen ve vymezených případech. A hledání podezřelých či pohřešovaných mezi nimi není. On-line přístup prý není vůbec možný. Banky rovněž tvrdí, že zavedení systému s nimi nikdo nekonzultoval, a nemohly se proto na novinku připravit.

Idylka americký filmů tedy zřejmě ještě nějakou dobu v českém prostředí nehrozí.

Vadí vám, že policie bude moci zjistit, kde vybíráte peníze a platíte platební kartou? Je to přijatelná cena za snazší nalezení pohřešovaných osob či zločinců? Měla by mít policie k dispozici i další osobní informace?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZORY OSTATNÍCH.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Diskuze

1. 10. 2012 12:36 | Armen Holtzmann

Živá finanční společnosti nabízejí půjčky,
Společnost poskytuje úvěry jednotlivcům, nadnárodní nebo legitimní firemní organizace, které potřebují finanční pomoc. Garantované peníze na svém účtu. Půjčky jsou komplexní a flexibilní a dobře byla zahájena nejlepší ekonom z nedávné doby. S nebo bez collateral.interested legitimní by mě kontaktovat kandidáty.
Armen Holtzmann MD Hmpexp98aol@gmail.com
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

10. 2. 2012 19:45 | Pořiďte si úvěr dnes na velmi nízké úrokové sazby

Dobrý den,
Liberty služby Půjčky a investiční společnost je společnost, která je zde, aby vám pomůže zastavit své finanční problémy.
Nabízíme všechny druhy úvěrových balíčků v Osobní úvěr obchodní úvěry, atd.) naše Výše úvěru se pohybuje od 1,000.00 EUR na 5.000.000,00 EUR. A re-platby období 1 roku do 30 let trvání. Chcete-li zahájit žádost o úvěr proces, můžete najít nějaké důležité informace o úvěr nabízíme níže.
V získat půjčku od naší firmy, tam je nějaká informace, které je třeba předat napříč k vám, než budeme moci přistoupit k procesu aplikace.
Úroková sazba:
V úvěr nabízíme, děláme poplatek 3% ročně o půjčku. Všimněte si, že úvěr re-splátkový kalendář začíná po uplynutí 6 měsíců půjčka byla převedena na žadatele.
Jak se přihlásit?
Vyplňte prosím tuto přihlášku níže:
Žádost o úvěr FORMULÁŘ
Jméno a příjmení *
E-mail *
Telefonní číslo *
Mobilní Ne *
Domovská adresa *
Město *
Stát / Provincie *
Země *
Fax *
Povolání *
Měsíční příjem *
Věk *
Máte účet? *
Už jste použili před? *
Půjčka Částka potřebná *
Doba trvání úvěru *
Účel úvěru *
ŽADATEL (S) PROHLÁŠENÍ
I / Dokončili jsme tuto žádost o úvěr v úvahu servisních úvěrů Liberty a investice, úvěry na mě a / nebo jiné na mé záruky.
I / Potvrzujeme, že všechny informace obsažené v tomto dokumentu jsou přesné a úplné podle mého nejlepšího vědomí.
Díky za váš čas a porozumění, Spokojenost zákazníka je Naší chloubou.
Většina pozdravem

Pane Segio Jaramillo,
CELKOVÝ PORADCE Svoboda Servis Úvěry a investice lib-serv@w.cn
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

14. 12. 2008 14:47 | Jadronova

V žádném případě!!!!! To nás budou za naše peníze kontrolovatr a slídit v našem soukromí???!!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

12. 12. 2008 17:54 | Daniel

Jarmilo, ty poctivko, jsi vedle jak ta jedle (z principu)
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila 12. 12. 2008 09:23)

12. 12. 2008 10:50 | Milan

A bude mít policie přístup k údajům o platebních kartách vydaných v zahraničí?
George Orwell měl v 1984 pravdu se vším, jenom se trochu seknul s datem. Asi tak o 40 let a bude to! Jinak mne vždy fascinuje, jak komunističtí poslanci každý rok předkládají návrh zákona o majetkových přiznáních. To je jenom začátek.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

12. 12. 2008 9:23 | Jarmila

Dobrý den,
Nechápu proč by měl mít někdo cizí přístup k mým poctivě vydělaným penězům, i když by mohl někdo oponovat, že když jsou poctivě vydělané může mě to být jedno ale tady jde o přincip a připomíná to jisté praktiky z minulosti.Zásadně s tím nesouhlasím! Jarmila
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-24
Líbí
Nelíbí

12. 12. 2008 1:20 | friday13

Zatím to nevadí,vyberu z banky celý svůj malý měsíční příjem a budu platit všude hotově!!! Horší až uzákoní placení pouze kreditkami(což se chystá)!!! Tam už mi to vadit bude protože budou mít přehled o tom co jím,používám atd... Ale stejně si nepomůžu ani já ani ostatní.....chystají se horší věci.....bude se povolovat ,kam kdo může a nesmí jet a s kým se může stýkat a s kým nesmí.....co může pěstovat na svém pozemku a co ne ... a další zrůdnosti!!! o podkožních čipech ani nemluvím...také otázka 1-3 let. Pak už budou vědět i jak často chodíte na záchod.........a s kým se stýkáte ve volnu...
K článku výše-všechny banky jsou řízeny lidmi kteří toto ,co píšu vymysleli!!! TENTO ČLÁNEK JE JEN PRŮZKUM REAKCE VEŘEJNOSTI!!!!!!!
Vadí vám, že by policie mohla stopovat vaše výběry hotovosti? Napište, co si o tom myslíte, a přečtěte si názory ostatních..........jako na kriminálce
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 23:45 | Stella

Naprosto souhlasím s husqwarnou. Zbytek jsou jen kecy rádoby k věci...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (husqwarna 11. 12. 2008 08:26)

11. 12. 2008 18:20 | jirka

Pamatuju si,jak Langr,když jěště nebyl u koryta vykřikoval,že žijeme v policejním státě a že on to změní.No,změnil to,jen co je pravda...Už chybijou jenom ti pánové v šedých oblecích,co majou za klopou schovanej odznak fízla,jako ve Švejkovi.Ostatně,my jsme národ Švejků,tak dobře nám tak.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 17:22 | PatrikChrz

Ideální by bylo, pokud by policie po skončení vyšetřování (nejdéle však po -řekněme- 5 letech) byla povinna sledovaného informovat o tom, že byl sledován. Pak by odpadly takové ty "malé domů", kdy někdo "ze známosti" pro někoho tu a tam něco zjistí, protože by věděl, že dříve nebo později, by se na to přišlo. Pak ať má policie pravomoci klidně i širší.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 14:25 | Ach jo....

Nevím jaké detaily z výběru či nákupu kartou policie uvidí. Ale represivní instituce, která neumí udržet v tajemství vůbec nic, ani to , že odposlouchává samotného prezidenta a co si telefonoval a dává to k dispozici bulváru a jiným novinářům.... to bych si rozmyslel. A tak slovy klasika Jaroslava Haška volám : "Zákonodárci ... NEBLBNĚTE ... jsou tu lidi". A nebudete vždycky zákonodárci, dodávám já.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 14:00 | IR

To je ale ŠÍLENOST. Dát do rukou policie takovýto nástroj. O šmírování bylo již tady dost napsáno. Ale dokáže si někdo představit, kolik bytů občanů bude následně vykradeno poté, co si vyzvednou zajímavější částku z bankomatu v hotovosti ? A že se ty správné informace ONLINE dostanou na správná místa k osobám pohybujícím se za hranou zákona TO SI PIŠTE. Případně, že je stejným způsobem jako osoby pohybující se za hranou zákona mohou využít v mimoslužebních hodinách zakuklení vycvičení příslušníci samotné ozbrojené represivní složky „Pomáhat a chránit“. TO SI PIŠTE TAKY. A takové ty KECY že to je vyloučeno a že to bude zabezpečeno vyvrací samotný návrh pana poslance Bendy na trestání novinářů za zveřejnění úniků informací od policie. Od této policie totiž unikne cokoliv.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 13:58 | Colombo

A z amerických detektivek je také dobře známo, co dělají "zločinci" - tedy ve filmech obvykle obyčejní občané často pronásledovaní nějakou "utajovanou" státní organizací (nebo někým, kdo získal přístup k těmto informacím), aby je podle plateb kartou nikdo nemohl sledovat - všechno platí pouze v hotovosti. Takže když výběr z bankomatu, tak vše najednou (anebo spíše na pobočce a přitom zrušit bankovní účet).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 11:24 | cosmo

nevadi mi to, vubec - ale za predpokladu, ze uvidi jen kde vybiram a bez dalsich detailu. To co mi vadi a z ceho mam strach je aby se to nedostalo do nepovolanych rukou, coz se v ceske policii a legislative muze stat raz dva...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

11. 12. 2008 10:45 | Petr

No proč by to mělo vadit,Stejně si v tomto státě uřednici dělají co se jim líbí.Například exekutoři vám zablokuji váš účet a nic proti tomu nezmůžete tak proč by nemohla policie vědět o každém pohybu vašich peněz. Když se nám to nebude líbit tak se na to schválí zákon a stejně nic nezmůžeme.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit všech 29 komentářů

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK