Karty od Wirecardu opět fungují, Twisto už jim nevěří

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 30. 6. 2020 16:22 aktualizováno 30. 6. 2020 16:30
Karty od Wirecardu opět fungují, Twisto už jim nevěří

Zdroj: Ascannio/Shutterstock

Karty a platební systémy od společnosti Wirecard znovu fungují. Jejich obnovení dovolil britský regulátor Financial Conduct Authority (FCA), který zajistil peníze klientů krachující společnosti.

Znamená to, že znovu fungují i karty českých fintechů Twista a Fidoo nebo platební terminály podnikatelů, kteří mají eKasy od O2. Všichni využívají systémy od Wirecardu.

Twisto už potvrdilo, že karty fungují. I tak svým klientům doporučuje, kvůli ztrátě důvěry, přechod na nové karty, o které už požádala polovina ze 40 tisíců majitelů karet Twista. Společnost už před časem domluvila přechod k americké společnosti Marqeta a nové karty už vydává s ní.

Na novou kartu Twisto nedoporučuje zatím přecházet jen těm klientům, kteří zároveň využívají Apple Pay. Tuto službu totiž stále Twisto řeší přes Wirecard a přechod k novému poskytovateli bude u Apple Pay hotový zhruba až na konci prázdnin. Google Pay už Twisto k Marqetě přehodilo, procesně je to výrazně snazší.

Ve společnosti Fidoo, která která firmám umožňuje správu výdajů jejich zaměstnanců, je situace složitější. Karty sice fungují, ale klienti nemohou převádět peníze z účtů ve Fidoo jinam. Službu využívá více než 900 firem a 16 tisíc uživatelů.

„FCA zatím ještě neuvolnila omezení týkající se převodů finančních prostředků mezi Fidoo účtem a klientským bankovním účtem. Čekáme na vyjednávání FCA a Wirecard Card Solutions Limited,“ říká Petr Herzmann, spolumajitel společnosti Direct Fidoo.


Čtěte více:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

banky, fintechy, platební karty, Twisto

A tohle už jste četli?

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například... celý článek

Čtvrtina Čechů zná obchodníka, který přestal brát karty

6. 9. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Čtvrtina Čechů zná obchodníka, který přestal brát karty

Víc bankomatů v místech, kde se lidé pohybují, by uvítalo 45 procent Čechů. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM/MARK pro společnost Euronet, provozovatele bankomatů.

Mastercard má nového obchodního ředitele pro Česko

4. 9. 2023 | Petr Kučera

Mastercard má nového obchodního ředitele pro Česko

Novým obchodním ředitelem společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko byl k 1. září jmenován Tomáš Chumchal. Ve funkci bude mít zodpovědnost za prodejní strategii a řízení... celý článek

Placení hodinkami Swatch spouští druhá banka v Česku

4. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Placení hodinkami Swatch spouští druhá banka v Česku

Moneta Money Bank začala podporovat platební službu SwatchPay. Ta umožňuje bezkontaktní placení prostřednictvím speciálních modelů „klasických“, tedy nikoli „chytrých“ hodinek Swatch. celý článek

Partners Financial Services