Karty od Wirecardu opět fungují, Twisto už jim nevěří

| rubrika: Aktuality | 30. 6. 2020 16:22 aktualizováno 16:30

Zdroj: Ascannio/Shutterstock

Karty a platební systémy od společnosti Wirecard znovu fungují. Jejich obnovení dovolil britský regulátor Financial Conduct Authority (FCA), který zajistil peníze klientů krachující společnosti.

Znamená to, že znovu fungují i karty českých fintechů Twista a Fidoo nebo platební terminály podnikatelů, kteří mají eKasy od O2. Všichni využívají systémy od Wirecardu.

Twisto už potvrdilo, že karty fungují. I tak svým klientům doporučuje, kvůli ztrátě důvěry, přechod na nové karty, o které už požádala polovina ze 40 tisíců majitelů karet Twista. Společnost už před časem domluvila přechod k americké společnosti Marqeta a nové karty už vydává s ní.

Na novou kartu Twisto nedoporučuje zatím přecházet jen těm klientům, kteří zároveň využívají Apple Pay. Tuto službu totiž stále Twisto řeší přes Wirecard a přechod k novému poskytovateli bude u Apple Pay hotový zhruba až na konci prázdnin. Google Pay už Twisto k Marqetě přehodilo, procesně je to výrazně snazší.

Ve společnosti Fidoo, která která firmám umožňuje správu výdajů jejich zaměstnanců, je situace složitější. Karty sice fungují, ale klienti nemohou převádět peníze z účtů ve Fidoo jinam. Službu využívá více než 900 firem a 16 tisíc uživatelů.

„FCA zatím ještě neuvolnila omezení týkající se převodů finančních prostředků mezi Fidoo účtem a klientským bankovním účtem. Čekáme na vyjednávání FCA a Wirecard Card Solutions Limited,“ říká Petr Herzmann, spolumajitel společnosti Direct Fidoo.


Čtěte více:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.