Bez kontaktu už lze vybírat ze dvou třetin bankomatů ČS

| rubrika: Aktuality | 21. 5. 2020 12:30 | 1 komentář

Zdroj: Česká spořitelna

Bezkontaktní výběry umožňují už dvě třetiny bankomatové sítě České spořitelny. Celkově jde o více jak 1000 strojů z celkového počtu 1510, které spořitelna v Česku má. Jubilejním 1000. bankomatem s bezkontaktní čtečkou se stal ten v moravských Hranicích.

bankomatů s bezkontaktní funkcí lze peníze vybrat přiložením karty nebo třeba mobilu s nahranou virtuální kartou ke čtečce. Podle spořitelny to zrychluje operace u bankomatů o čtvrtinu původního času.

V bankomatové síti České spořitelny probíhá bezkontaktně už téměř čtvrtina (23 %) výběrů. Na strojích, kde je bezkontaktní výběr umožněn, vybírá hotovost tímto způsobem téměř každý třetí člověk. Za poslední měsíc možnost bezkontaktního výběru využilo víc než milion klientů.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

„Všechny nové bankomaty jsou vybaveny bezkontaktní čtečkou. Na stávající stroje jsme museli čtecí zařízení nechat postupně nainstalovat. Pro výběr jakékoliv částky stačí jednoduše pípnout kartou či jiným nosičem s NFC technologií a zadat PIN. Tím odpadá i riziko, že klient zapomene kartu v bankomatu. Rovněž nemůže dojít ke zneužití karty pomocí takzvaného skimmingu,” říká David Novotný, který odpovídá za rozvoj bankomatové sítě České spořitelny.

Do konce roku plánuje Česká spořitelna přidat další bezkontaktní bankomatové služby, jako jsou vklad hotovosti a jednorázová platba. Po výběru peněz a dotazu na zůstatek účtu jde o nejčastěji využívané služby mezi zákazníky.

Česká spořitelna má v Česku největší síť bankomatů. Z celkových 1510 jich 1246 umožňuje výběry, 109 vklady a 155 vklady i výběry. Vedle bankomatů provozuje i takzvané platbomaty, tedy stroje pro bezhotovostní služby, kterých má aktuálně 321.

Bezkontaktní výběry nabízejí i konkurenční banky, především ČSOB, Komerční banka, Air Bank, Moneta, Fio banka nebo Raiffeisenbank.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.