Air Bank nově umí Google Pay i platby přes hodinky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 5. 11. 2019

Air Bank rozšířila možnost mobilních plateb o Google Pay pro telefony se systémem Android a o služby Garmin Pay a Fitbit Pay pro chytré hodinky.

Jako pátá banka tak zkompletovala čtyřlístek všech služeb dostupných na českém trhu – Apple Pay spustila už v první vlně letos v únoru. Všechny čtyři služby nabízejí také Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta Money Bank a mBank.

Už loni na jaře zprovoznila Air Bank vlastní aplikaci pro platby chytrými telefony se systémem Android. Ta bude zatím dál fungovat pro stávající uživatele, noví zájemci si ale můžou aktivovat jenom Google Pay nebo využít platby chytrými hodinkami.

„Google Pay má do budoucna velký potenciál hlavně v oblasti online nákupů, a proto se budeme soustředit na rozvíjení tohoto způsobu placení. Očekáváme, že i stávající uživatelé placení mobilem přes My Air postupně přejdou na Google Pay,“ říká Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

„Jelikož jde o velmi podobná řešení a v Google Pay vidíme větší budoucnost, nedává nám smysl dlouhodobě udržovat obojí. Google Pay tedy postupně současné řešení pro Android nahradí. Doporučujeme na něj po aktualizaci My Air na verzi 4.9.0 rovnou přejít. Nová verze by k většině z vás měla doputovat do týdne. Co možná na Google Pay oceníte hned, je, že si do něj můžete nahrát více karet a jde s ním i vybírat z bezkontaktních bankomatů,“ napsala banka klientům.

Air Bank dnes také oznámila, že mobilem platí už 22 procent jejích klientů, tedy 173 tisíc lidí. Z toho Apple Pay využívá 85 tisíc, placení přes My Air má zapnuté 88 tisíc klientů. Celkem klienti Air Bank zaplatili mobilem 13 milionů nákupů za pět miliard korun.

Placení mobilem nebo hodinkami funguje po stažení příslušné aplikace do chytrého zařízení a zaregistrování karty či karet do této aplikace. S mobilem či hodinkami pak lze například i vybírat z bankomatů, které umí bezkontaktní výběry.

Google Pay pro debetní karty Mastercard dnes spustila také UniCredit Bank. Konkurenci se snaží dohnat i ČSOB, která doteď měla jenom vlastní aplikaci NaNákupy pro Android, dneska nově přidala Google Pay, Apple Pay i Garmin Pay, ale všechno jen pro karty Mastercard.


Čtěte více:

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

5. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Ztratil jsem kartu, co teď? Na kolik to přijde a kde si počkám

Když ztratíte kartu, můžete na novou čekat až týden a ještě za ni zaplatit několik stovek. Nebo taky ne. Prošli jsme podmínky podle bank.

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

5. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 13 komentářů

ČSOB ovládla Mallpay. Odložené platby chce dál rozvíjet

ČSOB získala sto procent ve fintechu Mallpay, která poskytuje odložené platby. Dosud byl Mallpay společným podnikem ČSOB a Mall Group, oba partneři měli poloviční podíl.

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

30. 3. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nevýhodný kurz DCC umožní blokovat i největší banka

Politici nenašli odvahu k přísnější regulaci „služby“ DCC. Přesto může být letošní rok zlomový: Česká spořitelna se přidá k menším bankám a ukáže, že klienty lze chránit líp.

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

28. 3. 2022 | Petr Kučera

Air Bank snižuje minimální věk pro dětský účet

Air Bank snížila minimální věkovou hranici pro používání dětského účtu na osm let. Dosud měla hranici 10 let věku – nejvyšší mezi bankami, které dětský účet nabízejí.

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

22. 3. 2022 | Jiří Hovorka | 21 komentářů

Takhle vám vysají účet. Policie řekla podrobnosti

Lidé prodávající na internetových bazarech by měli být opatrní. Počty podvodů v posledních týdnech výrazně narostly, varuje policie i banky. Kriminalistům v Praze se podařilo zadržet... celý článek

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.