KB přidává na bankomaty čtečky. Bezkontaktní jsou bezpečnější

| rubrika: Aktuality | 29. 8. 2019 13:30

Komerční banka doplňuje své bankomaty o bezkontaktní čtečky karet. Bez zasunutí platební karty do přístroje si už lze vybrat na 222 z celkového počtu 789 bankomatů Komerční banky. Na konci roku chce mít až 300 bankomatů s touto funkcí.

„Bezkontaktní způsob nejenže zrychluje realizovanou operaci, ale především zajistí, že klient má svou kartu neustále u sebe pod kontrolou a odpadá tak možnost případného zadržení karty ve chvíli, kdy si ji klient například zapomene odebrat ze čtečky karet bankomatu. Jedná se v tuto chvíli o nejbezpečnější řešení, jak zamezit případnému zneužití platební karty na bankomatu,“ říká Vladimír Jeřábek, člen představenstva KB.

Banka připravuje také bezkontaktní výběry pomocí chytrých telefonů nebo hodinek. Tato služba bude k dispozici v průběhu září na všech bankomatech s bezkontaktní čtečkou karet.

Komerční banka chce také do konce roku 2019 navýšit počet vkladových bankomatů ze současných 369 až na 400.

Bezkontaktní výběry umožňují i přístroje dalších bank. V roce 2017 je spustila Air Bank, pak ji následovaly ČSOB (Poštovní spořitelna), Moneta, Raiffeisenbank, Česká spořitelna a Fio. Podle březnového průzkumu Aktuálně.cz bylo touto technologií vybaveno přes 1900 bankomatů, což je asi třetina bankomatové sítě v Česku

Výhodou bezkontaktních výběrů („pípnutím“ kartou nebo nálepkou) je rychlost a větší bezpečnost – kartu nejde ve čtečce okopírovat, bankomat ji ani nemůže „spolknout“. Při bezkontaktním placení obecně se také karty méně opotřebovávají a vydrží tedy déle.

Česká spořitelna v červenci oznámila, že bezkontaktně lze vybrat hotovost už z více jak 500 jejích bankomatů. Do konce letošního roku by bezkontaktní výběry měla umožňovat téměř polovina ze všech 1473 bankomatů spořitelny.

Už to víte? Změny v placení na internetu: SMS už nestačí

Nezapomeňte na cestovní pojištění!

Srovnáme i sjednáme

Čekají vás cesty? Potřebujete se na chvíli se utrhnout a vyletět ven z rodné kotlinky?

Určitě se vám bude hodit cestovní pojištění. Stojí pár korun, ale když se něco stane, může pro vás mít hodnotu milionovou.

Rádi pomůžeme s porovnáním cestovka, aby vyhovovalo vaším potřebám, a přitom bylo levné. A budete-li chtít, rovnou ho tady můžete za pár minut online sjednat.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.