Na všech pobočkách pošty už zaplatíte kartou

| rubrika: Aktuality | 2. 7. 2019 13:04

Bankovní kartou už zaplatíte na všech zhruba 3200 pobočkách České pošty. Platí to od začátku července. Dosud šlo kartou platit jen na 750 poštách, informuje agentura ČTK.

Státní podnik vybavil všechny své pobočky novými bezkontaktními terminály. Na poskytování finančních služeb dlouhodobě spolupracuje s ČSOB.

Proč to trvalo tak dlouho? Podle generálního ředitele České pošty Romana Knapa by se za dřívějších podmínek po rozšíření na všechny pobočky staly některé služby a produkty ztrátovými.

„Vyjednávání lepších podmínek zabralo nějakou dobu a nyní mohu říct, že už to jde,“ řekl Knap.

Nové terminály byly do pobočkové sítě instalovány od listopadu roku 2018 do června roku 2019. „I když se doba instalace zdá dlouhá, je třeba si uvědomit, že 110 technikům zákaznických služeb prošlo pod rukama celkem 7719 terminálů, které jsou v evidenci České pošty. Náklady spojené s platbou kartou hradí v plné výši Česká pošta. Díky snížení nákladů bylo možné ve stejném objemu vynaložených prostředků pokrýt více poboček včetně pošt Partner,“ řekl obchodní ředitel pošty Martin Vránek.

V současnosti Česká pošta akceptuje jen karty Visa a Mastercard, které v Česku pokrývají drtivou většinu trhu. „V případě potřeby je v budoucnu možné další rozšíření na další asociace jako American Express a Diners Club,“ říká Matyáš Vitík, mluvčí pošty.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.