Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pavel Kohout: PROČ MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PROHRÁLO S ODBORÁŘI

| 25. 2. 2011
Pavel Kohout: PROČ MINISTERSTVO ZDRAVOTNICTVÍ PROHRÁLO S ODBORÁŘI
Dnes mi po rozhovoru s jedním odborovým předákem došlo, proč ministerstvo prohrálo takřka na celé čáře. Za prvé, odboráři si najali profesionální agenturu. Ta sice zvolila agresivní strategii, která pobouřila širokou veřejnost heslem „náš exodus, váš exitus“ – ale pomohla odboráře koordinovat a nastolila problém. A hlavně diktovala tón dialogu. Ministerstvo se vzmohlo jen na reakci.

A ta byla neprofesionální, nekoordinovaná a odboráře jen povzbudila. „Na jedné straně se tvářili, jakoby nic,“ vyprávěl odborář, „ale na straně druhé mermomocí přesvědčovali, slibovali, ba i vyhrožovali, jen ať zůstaneme a výpovědi stáhneme.“

To byla chyba. Ministerstvo tak dalo najevo svoji slabost. Je dost možné, že důsledný a konzistentní postoj ministerstva by odpor odborářů rozložil. „Dobrá, jsme svobodná země. Dejte výpovědi. Jděte, kam vás srdce táhne. Nevadí, na vaše místa přijdou jiní“ – kdyby ministerstvo vedlo dialog tímto způsobem, asi by vyhrálo.

Jenomže to by chtělo někoho formátu Margaret Thatcherové. Na začátku její vlády nefungovala téměř polovina nemocnic a ambulantní péče byla v rozkladu. A zhroutila se Británie? Kdepak.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-4
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK