Pavel Kohout: LÉKAŘŠTÍ ODBORÁŘI BEZ PRÁCE

| 19. 2. 2011
Pavel Kohout: LÉKAŘŠTÍ ODBORÁŘI BEZ PRÁCE
Vůdčí postava lékařské stávky doktor Engel bude možná bez zaměstnání. Vinohradská nemocnice již jeho místo obsadila a Engelův požadavek na stažení výpovědi nechce přijmout. Nemocnice je samozřejmě v právu, řádně podaná výpověď je právně závazný akt, jehož důsledky si zaměstnanec musí uvědomovat. Nikdo nemá právo bezrizikově podávat výpovědi a pak je zase stahovat.

Kdo podává výpověď, musí počítat s tím, že bude bez práce, pokud již nemá zabezpečeno jiné zaměstnání.

Pokud lékaři podali ve velkém výpověď, aniž by věděli, kam jít, svědčí to o dvou možnostech. Za prvé, jde o stádo ovcí, které nemyslí a jdou, kam je vede ovčácký pes. (Jak mohl někdo udělat vysokou školu s takovým IQ, nevím.) Za druhé, jsou to hazardéři bez odpovědnosti.
Ani ovce ani hazardéři by neměli léčit lidi. Je zde tedy ideální příležitost zlepšit úroveň českého zdravotnictví. Kvalitní lékaři, kteří zůstali, mají nárok, aby dostali přidáno.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.