Pavel Kohout: SOCIALISMUS V NAŠÍ ZEMI ZVÍTĚZIL

| 16. 2. 2011
Pavel Kohout: SOCIALISMUS V NAŠÍ ZEMI ZVÍTĚZIL
Zpráva NERVu ohledně konkurenceschopnosti suše konstatuje, že objem soukromého rizikového kapitálu (private equity) je v České republice zdaleka nejnižší v celé Evropské unii. Zaostáváme dokonce i za Rumunskem a malým Slovinskem. Objem investic typu private equity je pod zaokrouhlovací chybou. Tedy na nule. Nedostatek kapitálu? Ale kdeže. Kapitálu je všude plno, kam se podíváte. Kapitál krouží kolem světa a čeká na uplatnění. Nachází je leckde. Jen ne v České republice.

Zde není kam investovat. Chaos v zákonech, šikana ze strany finančních úřadů, daňové zatížení a ještě ke všemu závist ze strany zaměstnanců dusí podnikání naprosto spolehlivě. Kdo chce opravdu seriózně zbohatnout (tj. do řádu miliard), musí buď něco zprivatizovat nebo vytunelovat, případně se napást na státních zakázkách.

Pamatuji z dětství a mládí jak Gustáv Husák vždy v projevech pateticky deklamoval: „Socialismus v naší vlasti zvítězil.“ Měl pravdu – a bohužel dodnes má.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.