Pavel Kohout: POSILA V DOWNING STREET

Pavel Kohout | 15. 2. 2011
Pavel Kohout: POSILA V DOWNING STREET
Rezidence britského premiéra v čísle 10 Downing Street má novou posilu. Před několika měsíci vyšlo najevo, že se v rezidenci vyskytli potkani. To byla pochopitelně velká ostuda, kterou Británie musela řešit.
Dnes však modrá dodávka s logem Útulku pro psy a kočky v Battersea přivezla do premiérova sídla kocoura Larryho. Larry je mourek kombinovaný s bílou barvou a jeho stáří se odhaduje na čtyři roky. Britská média zdůraznila že kocour je drsný bojovník, avšak má přátelskou a milou povahu. Na jeho pozici jde zajisté o ideální kombinaci vlastností pro funkci zvanou Hlavní myšař Úřadu vlády (Chief Mouser to the Cabinet Office). Zdali mu bude vyplácena mzda jako některým jeho předchůdcům, nebylo oznámeno – vzhledem ke stavu státního rozpočtu však patrně půjde o čestnou funkci.

Přejeme Larrymu hodně úspěchů v nové profesi, na níž závisí prestiž Británie, stejně jako hygiena úřadu vlády. Nechť je tato ukázka vzestupné sociální mobility příkladem pro lidi i zvířata se schopností bojovat a přitom si udržet milou povahu.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.