Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 25. 9. 2023
Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby
Ilustrační obrázek
Zdroj: Shutterstock, NeoLeo

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i iOS.

Max banka (bývalá Expobank CZ) byla předposlední retailovou bankou, která zatím nenabízela plnohodnotnou aplikaci. V roce 2020 přišla alespoň s částečným řešením nazvaným autorizační aplikace: klientům umožnila potvrzování plateb, které předtím zadali v internetovém bankovnictví, fungovala také pro potvrzení plateb u internetových obchodníků (3D Secure).

Od roku 2021 Expobank rozšířila autorizační aplikaci o možnost blokace služby Dynamic Currency Conversion (DCC). Účinnou ochranu před nevýhodnými směnnými kurzy tehdy nabídla jako druhá banka v Česku. Klienti si také mohli zablokovat platby magnetickým proužkem na kartě, aplikace nabízela i další nastavení karty včetně různých limitů.

Aktualizace, která je teď čerstvě ke stažení, rozšiřuje funkce aplikace o možnost přímo zadávat jednorázové platby, SEPA platby a trvalé příkazy – až dosud klienti viděli jen náhled na stav účtu a pohyby na něm. Nová verze aplikace nabízí také online založení běžného účtu Neo, spořicího účtu, termínovaného vkladu nebo sjednání pojištění ke kartě. Novinkou je také placení pomocí QR kódu, tlačítka „Zaplať mi“ a možnost vlastních šablon.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.
Max banka aplikaceZdroj: Max banka

Ukázka z nové verze aplikace.

Nic se zatím nemění na tom, že Max banka neumožňuje okamžité platby.

Vlastníkem bývalé Expobank CZ je od loňského podzimu česká skupina Creditas, která ji přejmenovala na Max banku. Cílem je sloučení obou značek v rámci Banky Creditas, ideálně už během druhé poloviny roku 2024.

Poslední bankou bez jakékoliv mobilní aplikace zůstává Trinity. Ta dosud nenabízí ani platební karty – jejich start původně avizovala na konec roku 2020.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.